%97 Engelli kadının tekerlekli sandalyesini çaldılar

Vicdansızlığın böylesi: %97 Engelli kadının tekerlekli sandalyesini çaldılar
25 Mart 2020 Çarşamba Saat 11:35 0

Mardin’de kendisini hayata bağlayan tekerlekli sandalyesinin çalınması sonucu evde hapis hayatı yaşamaya başlayan bedensel engelli kadın kendisine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Mardin’de geçirdiği beyin kanaması sonucu felç geçiren ve konuşma, yürüme ve hareket etme yetisini kaybederek yatağa mahkum kalan Hediye Demirel, kendisine hayata bağlayan akülü tekerlekli sandalyesi çalındı. Demirel’in eşi Abdulğani Demirel polise giderek şikayetçi oldu. Eşinin akülü tekerlekli sandalyesini çalanlara da seslenen Demirel, "Elinizi vicdanınıza koyun, eşimi hayata bağlayan tekerlekli sandalyesini geri getirin" dedi.

Akülü tekerlekli sandalyesinin çalınmasından sonra evde hapis hayatı yaşamaya başlayan bedensel engelli Hediye Demirel kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşamını sürdüren 55 yaşındaki Hediye Demirel’in dramı yürekleri burktu. 5 yıldır yatağa mahkum olan Demirel’i hayata bağlayan apartman boşluğunda kilitli bulunan tekerlekli sandalyesi çalınınca evde hapis hayatı yaşamaya başladı.

Eşi ve yakınlarının yardımıyla hayata tutunan Demirel ailesi hayırseverlerden kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyor.

Eşinin %97 oranında engelli olduğu bilgisini veren Abdulğani Demirel de çalınan tekerlekli sandalyenin de kendilerine bir hayırsever tarafından bağışlandığını hatırlatarak hırsızlık yapanlardan eşini hayata bağlayan sandalyesini geri getirmelerini istedi.

Bu süreçte bile bu tür vicdansızlıkları yapanlara anlam veremediğini anlatan Demirel, “2015 yılında eşim felç geçirdi. Şu anda hiçbir şekilde hareket edemiyor %97 zaten engelli raporu var. Onu bir yerden bir yere götürmek istediğimizde tekerlekli sandalye onun eli ayağı oluyordu. Onu da bize hayırsever bir vatandaş bağışlamıştı. Eşimi hastaneye götürmek istediğimizde ya da dışarı çıkarmak istediğinizde her zaman o sandalyeyi kullanıyorduk. Bir ay önce onu ameliyat etmiştik. Bu süre içerisinde sandalyeyi apartmanın yangın merdivenine koyarak kilitlemiştim. Birkaç gün önce onu kontrol ettiğimde tekerlekli sandalyenin yerinde olmadığını gördüm. O olmayınca gerçekten de hiçbir şekilde dışarı çıkaramıyoruz. Tamamen eve mahkum durumda. Yani bu vicdansızlara diyecek bir şey bulamıyorum. Bu vicdansızlığın olmaması gerekiyordu. Bu eşimin ihtiyacı olan bir şey. Bu bir gün lazım olan şey değil. Kendisinin sağlığı için olmazsa olmazı. Umarım bunu yapanlar sesimi duyarlar hırsızlık yapan her kimse vicdanı sızlar ve vicdanının sesini dinleyerek sandalyemizi yerine koyar. Geri getirirler.”dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Unutulmaz bir aşk hikayesi Hasen'e Mala Musa û Hedikê

Kızıltepe’ye bağlı Uzunkaya Köyü vardır. Eski ismi [...]

15 saat önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

1 gün önce...

Bakkalın veresiye defterini bu sefer imam kapattı

Bir din görevlisi, bakkalın veresiye defterindeki [...]

8 saat önce...

Başkan Şahin’den, Kaldırım Müjdesi

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, yolların ve k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar