AK Parti'den Nusaybin'de gövde gösterisi

AK Parti'den Nusaybin'de gövde gösterisi
03 Ağustos 2016 Çarşamba Saat 16:50 9

Dündar, Nusaybin’deki vatandaşlarımızın tüm zararları karşılanacak

Ak Parti Mardin il Başkanı Mehmet Ali Dündar ve beraberindeki heyet, Nusaybin ilçe teşkilatını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.
Ak Parti Nusaybin ilçe başkanı Osman Doğru ve yöneticiler tarafından karşılanan Dündar ve beraberindeki heyet daha sonra parti binasına geçti.
Burada partililere hitap eden Mardin Ak Parti il başkanı Dündar, Nusaybin’in çok zorlu ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğini söyledi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırılması sonrası bazı vatandaşların evlerine geri döndüğünü hatırlatan Dündar, yaraların kısa sürede sarılması için hükümet ve devlet olarak her türlü fedakarlığa hazır olduklarını söyledi.
Dündar şöyle konuştu:
“Nusaybin son dönemde vahşi bir terör saldırısıyla baş başa kaldı. 1950 - 60'ların taktiklerini uygulayan, kendilerini halkın savunucusu olarak ilan eden ve halka zulüm ederek amaçlarına ulaşmaya çalışan bir kesimin her şekilde saldırısına uğradı. Onlar bu halkın bakış açısını, duygularını bilmeden bu halka dışardan bir şeyler dayatarak Nusaybin’de ve benzer yerlerde hâkimiyet kurmak istediler. Bu hâkimiyetin halk tarafından tasvip görüleceğini düşündüler. Ancak halkımız da biliyordu Nusaybin’de biliyordu ve herkes de biliyordu ki bunların ortaya koyduğu vizyon, strateji halkın lehinde değil halkın aleyhinde ve Nusaybin’i tahrip etmeye yönelik, sadece teröre dayalı, sadece ölüme dayalı ve sadece birilerinin kendilerine verdiği vazifeyi ifa etmek için ortaya çıkan gruplardır.
Halkı düşünmüş olsalardı halkın can ve mal kayıplarını ve Nusaybin’in son günlerdeki perişanlığını mutlaka göze alacaklardı. Ancak bunlar Nusaybin halkının dostu değildi.
Bunlar sadece birilerinin Türkiye’yi karıştırmak için kendilerine verilen görevi yerine getirmek, bu ülkede terörü, bu ülkede kargaşayı, bu ülkede Suriyelişmeyi ortaya koymak için ortaya çıktılar.
Nusaybin halkı bunlara izin vermedi. Belki ilk etapta bazı vatandaşlar bunlara uydu, onlar aldatıldı, onlara bazı şeyler vaat edildi. Ancak Nusaybin halkı karar verme noktasına geldiğinde devletinin çağrısına kulak vererek bu teröristlerle güvenlik güçlerini yalnız bıraktı. Eğer halk bu çatışmanın ortasında kalsaydı Allah muhafaza çok büyük felaketlerle karşı karşıya kalacaktı.
Sizler terör örgütünün her türlü baskısına rağmen ceketinizi alarak evlerinizi terk ettiniz. Perişanlığı, açlığı, evsizliği, çocuklarınızın perişanlığını göz önün alarak bu çatışma ortamını terk ettiniz. Siz tarihi bir fedakârlık yaptınız. Onlar sizin binlercenizin ölümünü istiyordu. Ağababaları da böyle istiyordu. Ama sizler bu oyuna gelmediniz.”

-“İNŞA SÜRECİNDE HİÇ BİR VATANDAŞIMIZ MAĞDUR EDİLMEYECEK”
Sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırılmasından sonra inşa sürecine girdiklerini bildiren Dündar: “İnşa sürecinde hep birlikte hareket edeceğiz. İlçe başkanlığımız çalışmasını başlattı. Nusaybin’in inşası konusunda, Nusaybin’deki vatandaşlarımızın zararının tazmininde ve telafisinde hiç bir sıkıntı yaşanmayacak. Çünkü bu alanda üst makamlar bize defalarca söylediler. ‘Nusaybin halkı terör örgütünün yanında değil bizim yanımızda, devletinin yanında yer aldı. Biz onlara ne yapsak azdır.’ söylemiyle karşımıza çıktılar. Bütün eksikleri beraber gidermeye çalışacağız.” İfadelerini kullandı.

-BAŞKAN DOĞRU: 5 – 6 AYDIR EVLERİNDEN UZAKTA KALAN HALKA FAHİŞ MİKTARDA ELEKTRİK FATURALARI KESİLİYOR
İl Başkanı Mehmet Ali Dündar’ın konuşmasından sonra İlçe Başkanı Osman Doğru ve toplantıya katılanlar sorunları dile getirdi.
İnsanımızın rahat bir şekilde ilçelerine gelebilmesi, eski yaşamlarına dönmesi için istihdam talepleri olduğunu dile getiren Başkan Doğru: “ İl başkanlığımız ve ilçe başkanlığımız olarak halkımıza her türlü yardımı, desteği vermemiz gerekir. Çok acil olarak ilk etapta prefabrik tarzı evlerin buraya getirilip dışarıda kalan vatandaşlarımızın geçici de olsa barınabileceği bir yer verilmesi gerekir.
Ayrıca 5 - 6 aydır evlerinden uzakta olan vatandaşlarımıza fahiş ve korkunç derecede elektrik faturaları kesiliyor. Halkımızın mağduriyetine mağduriyet katılıyor. İl başkanlarımız nezdinde DEDAŞ'la görüşüp bu mağduriyetin önüne geçilmesi gerekir.” Şeklinde konuştu.
Toplantıya katılan bazı köy mahalle muhtarları da köylerde elektrik kesintisini dile getirerek sorunun çözümü istendi.YORUMLAR :::

 1. Teşkilat
  09 Ağustos 2016 Salı Saat 08:24 CEVAPLA
  Seçimlerde aleyhte çalışan paralelciler şimdi ön saflarda lütfen ayıklansınlar kim onlara destek verdiyse gitsin Fitne yayanlar gitsin
 2. Mardinli
  09 Ağustos 2016 Salı Saat 08:19 CEVAPLA
  Seçimlere paralel şaibenin karıştığı kesin
 3. Mardine İhanet
  09 Ağustos 2016 Salı Saat 02:13 CEVAPLA
  Bu nasıl bir sızmadır ki hakim ,savcı , müdür gibi değerli makamları ele geçirerek güzelim Mardinimizi kaybettirdiler bize , inşallah bir sonraki erken yerel seçimle Mardin tekrar Mardin olacaktır , bir daha Allah bu memlekete böyle hainleri uğratmasın
 4. Mardine İhanet
  09 Ağustos 2016 Salı Saat 02:00 CEVAPLA
  Valilik makamına bile sızmış bu pisliklerin şaibe karıştırdığı seçimler yenilenmeli , erken yerel seçimle Mardin'in ne tarafta olduğu yeniden tescillenmelidir
 5. süleyman
  08 Ağustos 2016 Pazartesi Saat 23:42 CEVAPLA
  bu mu gövde gösterisi kaç gövde varki orda bir sayın bakalım
 6. şeyhmus
  06 Ağustos 2016 Cumartesi Saat 08:23 CEVAPLA
  Demokrasi nöbetleri; daha önce ak partide görev alıp hırsızlık yapmış, daire bina, araba ve arsalara konmuş, cebini haramla doldurmuş olanların ellerinde bayrakla gelip kendilerini temizlemeye çalıştıkları yer olmasın. Bu hırsız fırsatçıların ne işi var orada. Yemin ediyorum insan gitmek istemiyor bu yalancı hırsızlar yüzünden.
 7. Kabala
  05 Ağustos 2016 Cuma Saat 09:06 CEVAPLA
  Ak parti aleyhine çalışan işbirlikçi paralelciler demokrasi nöbetlerinde bayrak sallayarak , yemek vererek bu ihanetlerinden sıyrılacaklarını sanıyorlar her halde
 8. NUSAYBİN
  04 Ağustos 2016 Perşembe Saat 12:02 CEVAPLA
  OSMAN BEY SEN İLÇE BAŞKANLIGINI BIRAK ARTIK
 9. Önemli uyarı
  04 Ağustos 2016 Perşembe Saat 11:06 CEVAPLA
  AK Parti teşkilatı herşeyden önce kendi içinde yer alan FETÖ'cüleri temizlemeli. Geçmişe dönük ayrıntılı araştırma yapılmalı. Buradan Pensilvanyaya zamanında kim gitti, nurculara kim destek verdi, organizasyonlarına katıldı. Hepsi bulunmalı yoksa bütün kripto FETO'cular demokrasi meydanlarına gidip bayrak sallamaya devam ederler.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Barosundan Kayyum Açıklaması

Mardin barosu yaptığı basın açıklaması ile Mardin' [...]

18 saat önce...

Belediye Başkanvekili Kafkas yeniden göreve başladı

Derik İlçesinde terör örgütüne destek verdiği gere [...]

1 gün önce...

Zergan Deresinde Temizlik Çalışması Yapıldı

Cumhuriyet Mahallesi içerisinden geçen Zergan Dere [...]

1 gün önce...

Haber-Yorum Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu Can Almaya Devam Ediyor

Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu can almaya devam [...]

1 gün önce...

Kalkan, Mazıdağı'nın yeni kaymakamı oldu

Adıyaman vali Yardımcılığı görevine atanan Mazıdağ [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN