Acabey: Tarihi Artuklu'yu, modern belediyecilikle bütünleştireceğiz!

Acabey: Tarihi Artuklu'yu, modern belediyecilikle bütünleştireceğiz!
19 Kasım 2018 Pazartesi Saat 12:55 5

Mardin Belediyesi İmar Müdürlüğü görevinde de bulunmuş olan İnşaat Mühendisi Bedri Acabey, Artuklu'yu tarihi zenginlikleriyle her anlamda yaşanılabilir bir şehir haline getirmek için AK Hizmetlerin adresi, AK Parti'den belediye başkanlığı görevine talip olduğunu söyledi.

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde AK Parti'den belediye başkan aday adaylığı müracaatını kalabalık bir akraba topluluğuyla birlikte gerçekleştiren İnşaat Mühendisi Bedri Acabey, Tarih, kültür ve inanç şehri Artuklu'nun tarihi mimari zenginlikleri ve güzelliklerini, modern belediyecilik hizmetleriyle harmanlayarak, gelecek nesillere daha yaşanılabilir ve daha müreffeh bir Artuklu bırakmak adına kolları sıvayarak aday olduğunu söyledi.

Mardin'in parlayan güneşi olan Artuklu'nun hak ettiği değeri alabilmesi, marka şehirler arasında ismini en zirveye taşımayı hedefleyerek, teknik bilgi, birikim ve tecrübelerimizle güzelim şehrimizi, yeniden AK Belediyecilik ile buluşturma hedefiyle yola çıktıklarını kaydeden Acabey, Artuklu'yu tarihi mimarisini modern belediyecilikle harmanlayacaklarını anlattı.

İnşaat Mühendisi Acabey, "Hepimizin yaşadığı kente karşı sorumlulukları var. Kent olabilmenin, şehir ismini alabilmenin en güzel kısmı, orayı ne kadar sevdiğinden geçer. İşte ben de havasına, taşına, toprağına, kültürüne, mimarisine ve insanına hayran olduğum Artuklu'ya aşk ile bağlıyım. Yıllardır, bu teknik alanda edindiğim tecrübe ve birikimi her Artuklulu'nun hayalini süslediğine inandığım modern bir belediyecilik hizmetiyle bütünleştireceğiz. Tarih ve inanç turizminde yıldızı her geçen gün parlayan bu güzel şehre gerçek manada şehircilik kimliği kazandıracağımıza inanıyorum. Çok laf değil, çok işler yaparak, Artuklu için gece gündüz demeden hizmet edecek ve alt yapısıyla üst yapısıyla modern belediyecilik kimliğini kazanmış mutlu insanların yaşadığı bir kent oluşturacağız."diye konuştu

Bedri Acabey kimdir?

Bedri Acabey, 1974 yılında Mardin'de doğmuş olup üniversite eğitimi ne kadar ki yıllarda eğitimin tamamını Mardin'de tamamladı. Üniversite eğitimini ise Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi inşaat Mühendisliği bölümünde bölüm birincisi olarak tamamladı. 2000-2008 yılları arasında Dicle Üniversitesi Mardin Meslek Yüksek Okulu İnşaat bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. 2009 yılındaki Mahalli seçimlerde Mardin ili Yalım Belediyesi AK Parti belediye başkan adayı olarak seçimlere katıldı. 2013 yılına kadar Mardin Belediyesi imar Müdürlüğü görevini yaptıktan sonra 2014 yılından beri karayollarında mühendis olarak görev yapmaktadır. inşaat mühendisi olan Bedri Acabey iki çocuk babasıdır.
YORUMLAR :::

 1. ali
  21 Kasım 2018 Çarşamba Saat 00:21 CEVAPLA
  Vay be... Boyle adamlarin aday adayligini nasil kabul ediyor ak parti... Attigi her imzanin karsiligini mutlaka almistir Allah var!
 2. mardinli
  19 Kasım 2018 Pazartesi Saat 21:01 CEVAPLA
  utanmadan birde aday olmuş ağzına sıçtın mardinin kolpa herif böyle denyoları aday adayı bile görmek içler acısı mardinlife bunun neyini haber yapıyorsun kirli çamaşırları bilmiyorsumusun ?
 3. öz mardinli
  19 Kasım 2018 Pazartesi Saat 16:38 CEVAPLA
  sayın acabey, belediyede görevli iken milletten yediğiniz rüşvetin hesabını nasıl vereceksiniz, hangi yüzle aday adayı oluyorsunuz. siz 1, obama 2, lokman sinanoğlu 3 şimdi gelmiş aday adayıyım diye hava atıyorsunuz
 4. Mardin sevdalısı
  19 Kasım 2018 Pazartesi Saat 13:37 CEVAPLA
  İsabetli bir karar inşallah güzel projeleriniz var.
 5. artuklu
  19 Kasım 2018 Pazartesi Saat 13:30 CEVAPLA
  yav he he.................................

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gençleri rahatlatan karar Dargeçit'te tarihi bir karar!

​Dargeçit İlçesinde Müftülük öncülüğünde yapılan ç [...]

19 saat önce...

Kaçak yollarla Mardin'e gelen PYD'li 5 terörist tutuklandı

SURİYE'den kaçak yollarla geldikleri Mardin'in Kız [...]

1 gün önce...

Araçtan hırsızlık güvenlik kamerasına yansıdı

Kızıltepe ilçesinde park halindeki hafif ticari ar [...]

1 gün önce...

Urfa yolunda otomobil devrildi: 5 yaralı

Mardin-Şanlıurfa yolunda seyir halindeki otomobil [...]

1 gün önce...

Nusaybin'in tek yerel gazetesi satışa çıkarıldı

Nusaybin'de yayın yapan tek haftalık yerel gazetes [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN