Ağırakça'nın koltukda oturma süresi doldu

Yeni Rektör Ataması Yapılacak Ağırakça'nın koltukda oturma süresi doldu
15 Şubat 2019 Cuma Saat 15:21 7

YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, aralarında Mardin Artuklu Üniversitesinin de bulunduğu 11 yükseköğretim kurumuna rektör atanacak. 8 Şubat’ta başlayan başvurular haftaya Cuma günü sona erecek.

Rektörlük koltuğunda oturma süresi dolan Mardin Artuklu, Afyon Kocatepe, Bursa Uludağ, Çanakkale Onsekiz Mart, Galatasaray, İstanbul, Karabük, Kütahya Dumlupınar, Muş Alparslan, Munzur ve Van Yüzüncü Yıl üniversitelerine rektör ataması yapılacak.

Rektör Ahmet Ağırakça'nın atandığı 4 yıllık süre zarfında üniversitede bilimsel bir başarı yerine her zaman skandallarla gündeme gelen Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne başvurular önümüzdeki Cuma günü sona eriyor.

Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK) yapılan açıklamaya göre, 8 Şubat’ta başlayan başvurular, 22 Şubat Cuma günü mesai bitimine kadar sürecek. Rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adaylar belgelerle başvurularını bizzat veya posta ile YÖK’e yapılabileceği gibi, ‘[email protected]’ adresine elektronik postayla da gönderebilecek.

GEREKLİ BELGELER

Atamalar, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13’üncü maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı ‘Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ hükümleri ve ‘Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar’ uyarınca yapılacak. Aranan belgeler ise şöyle: Başvuru dilekçesi; Nüfus cüzdanı fotokopisi; Rektör adayı bilgi formu; Profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge; Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; ‘Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak’ şartını sağladığını gösterir belge; Bulunduğu veya son görev yaptığı üniversite/kurumdan alınan disiplin kaydını da gösteren hizmet döküm belgesi.

Bu arada Ahmet Ağırakça'nın üniversiteye ikinci dönem için yeniden rektör olarak atanması için girişimlerde bulunduğu öğrenildi. Ağırakça görevde olduğu süre boyunca başarısızlıklarını gündeme getirdiğimiz gerekçesi ile aleyhimizde 20'nin üzerinde dava açmış, avukatları Duygu Erdolu ve eski AK Parti il başkanı da olan Bahattin Uncu aracılığıyla da şeref, haysiyet ve onurunu (!) zedeleyecek haberler yaptığımız gerekçesiyle de 40 bin TL'lik tazminat davası açmıştı.YORUMLAR :::

 1. Mehmet
  16 Şubat 2019 Cumartesi Saat 23:01 CEVAPLA
  Senin yaptığın zorbalıklar güneşin dünyayı aydınlattığı gibi açık.
 2. Emrullah Yersel
  16 Şubat 2019 Cumartesi Saat 22:06 CEVAPLA
  Geldiği günden bu yana hile , yalan ve adam kayırmada başka bir icraatı olmayan adam (!)A4 kağıdın hesabını yapacam dedi kendi ahiret hesabını zora sokan adam, üniversitede çok bilgili ve kaliteli akademisyenlerin olmasına rağmen sondan ikinci olmasının tek sorumlusu olan adam gibi adam Ahmet Ağırakça...
 3. Ğursi
  16 Şubat 2019 Cumartesi Saat 07:58 CEVAPLA
  Bir kişinin ne kadar sağlam Müslüman olduğu masa, kasa ve nisa ile test edilmedikçe bilinmiyor. Ağırakça maalesef sağlam çıkmadı.
 4. Ahmet
  15 Şubat 2019 Cuma Saat 23:56 CEVAPLA
  Nerden nereye? Alemdaroglu'ndan ne farkın kaldı? Dünün mağduru bugünün zalimi!
 5. Ali can
  15 Şubat 2019 Cuma Saat 22:50 CEVAPLA
  Üniversite adeta Araplar ile doldurulmaya çalışılıyor. Rektör deki bu Arap milliyetçiliği had safhaya ulaştı.
 6. Mehmet Salih Oner
  15 Şubat 2019 Cuma Saat 21:00 CEVAPLA
  Bu rektor musvetesi cok insanin hakkini yedi gider ayak kendi adamlari alakasi olmayan bolumlere kadro acarak sinav gorevlileride kendi adamlarini koyarak butun kadrolara kendi adamini koydu.Allah bu kul haklarini yanina birakmaz insallah.Allah hic kimsenin hakkini kimseye birakmaz rektor efendi.
 7. öz mardinli
  15 Şubat 2019 Cuma Saat 19:17 CEVAPLA
  yalakalıkta bir numara olan rektör alım ihalelerinde kendine yakın olanlar hep işi alırken nerde bu adam birde rektör olacak yedi haklardan dolayı ona hakkımı helal etmiyorum o anladı...................................

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cuma İçten istifa etti olay açıklama!

Ahmet Davutoğlu'nun istifası sonrasında Ak Parti'd [...]

22 saat önce...

Derik'te öğrenciler çöp topladı

Derik ilçesinde, yaklaşık 400 öğrencinin katılımıy [...]

1 gün önce...

Kupada Başakspor’un rakibi belli oldu

Türkiye Kupasında Mardin Büyükşehir Başakspor’un r [...]

1 gün önce...

Nusaybin Belediyesinden 25 engelliye tekerlekli sandalye

Nusaybin Belediyesi, ilçede bulunan 25 engelli vat [...]

1 gün önce...

İlanı kesilen gazeteden açıklama

Mardin Haber Gazetesi imtiyaz Sahibi Murat Akgül , [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN