Aktay, Yeşilli Belediyesini ziyaret etti

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin'e gelen Aktay Yeşilli ilçesinde Belediye Başkanı Hayrettin Demir'i ziyaret etti.

POLİTİKA
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, farklı kültürleri binlerce yıllardır bir arada bünyesinde yaşatan Mardin'in tarihi, medeniyeti ve kültürel yapısıyla bir dünya kenti olduğu söyledi.

Terör olayları nedeniyle başta turizm olmak üzere bir çok alanda travma yaşadığını kaydeden Aktay, "Birileri, güya Kürtleri özgürleştirmek adına büyük bir dinamit koyma kalkıştılar. Ne yazık ki yükselen Mardin duraklamış oldu. Kürtleri özgürleştirmeye kalkışanların Kürtleri köleleştirmekten başka bir şey yapmadıkları anlaşıldı." dedi.

Türkiye'de geçmiş yıllarda sadece bir kesime değil bir çok kesime farklı alanlarda baskıların uygulandığını anlatan Aktay,şöyle dedi:
" Devlet otoritesi yok olduğunda bunun nelere mal olduğunu Suriye ve Irak'ta görüyoruz.Aslında Türkiye'yi de benzer bir şekilde devlet otoritesinden yoksun sokaklarında teröristlerin, eşkıyanın, haydutların cirit attığı bir ülke haline getirmek istediklerini bugün anlıyoruz. Bununda uşağı maşası PKK terör örgütüdür. Terör örgütü PKK, tabi ki gençleri insanları kandırabilmek için bir takım bahaneleri buluyordu. Devletin eski uygulamaları onlar için bir bahaneydi. Çok şükür devletin o eski uygulamalarından da eser kalmadı."

Başta PKK olmak üzere FETÖ, DAEŞ terör örgütlerinin haçlılara 'lejyonerlik' yaptığını ifadeden Aktay, İslam'dan kopmuş herkese bu uşaklığı yapmak için uğraştıklarını anlattı.

Aktay, daha sonra Derik ilçesinde partisinin ilçe başkanlığını ziyaret ederek partililerle görüştü, Anaysa paketi için yapılacak halk oylamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Geçmiş yıllarda iki başlılığın ülkelere her zaman zarar verdiğini aktaran Aktay, " Böyle olunca hükümeti doğru düzgün idare etmek doğru olmuyor. Bu yüzden Yeni cumhurbaşkanlı sistemine ihtiyaç var." dedi.
"Kürt halkı oyuna gelmedi"
Kürt halkına hizmet etmenin kaleşnikofla bombalarla olmadığını, hizmetlerle yapıldığını vurgulayan Aktay, Kürtlerin birilerinin kölesi yapılmak istendiğini kaydetti.
Aktay, "Ne yazık ki Kürtleri bir şekilde başkalarının kullanacağı kitle haline getirmek istediler. Allah'a çok şükür Kürt halkı bu oyuna gelmedi." dedi.

Türkiye^de AK parti hükümetlerinin iktidarında bir çok özgürlüklerin kazanıldığını, inkarı ve asimilasyonu kaldırdıklarını, Kürtçenin üzerinde ki yasakları kaldırdıklarını söyledi.

Bunun yanında Kürtçeye en iyi hizmet eden bir devlet televizyonun açıldığını ve bundan daha güzel Kürtçe yayın yapan bir kanalın olduğunu vurgulayan Aktay, " Bunu Türkiye cumhuriyeti devleti yaptı. Çünkü Türkiye cumhuriyeti devleti Kürtlerin de devletidir. "hani Kürtlerinde bir devleti..." diyorlar ya Kürtlerin devleti var. Bu devlet Kürtlerin de devletidir. Bu devlet burada yaşayan 80 milyonun devletidir. " ifadelini kullandı.

Kendisinin Avrupa'daki halk oylaması çalışmalarının engellendiğini anlatan Aktay, terör örgütlerinin ise rahatça 'hayır' mitingleri yaptığını söyledi.

" Burada istediği gibi çukur açacak, molotof kokteyli istediği gün şehri savaş alanına çevierecek ve ben buna izin vermeyince valla benim demokrasim yeterince gelişmemiş. Yok ya. Avrupa'ya sesleniyorum. Eğer dürüstsen, burada yapılan bu tür eylemleri, bu haydutların bu çetelerin bu terör örgütünün yüzde birini senin ülkende yapsın bir görelim sen ne yapıyorsun.

O PKK'nın ele başları bunu çok iyi bildikleri için kendi aralarında sözde Öz eleştiri veriyorlar. Biz avrupada gösteri yaptığımızda Avrupa'nı kanunlarına çok saygılı olmalıyız. Allah belanı versin. Avrupada gösteri yaptığında Avrupa'nı kanunlarına saygılı olalım efendi efendi gösteri yapalım diyor, ama Türkiye'de kendi memleketinde gösteri değil savaş açıyor halkına. polis müdahale ettiği zaman vay Türkiye'de diktatörlük var,baskı var zulüm var. Avrupalı iki yüzlü efendileri de kalkıp bize siz çok baskıcısınız diyecek. Bizde bunu yiyeceğiz öylemi. Maskeleri düşmüş, onları koruyan bu efendilerin ve uşaklarının birbirleri ile ilişkileri ortaya çıkmıştır. "

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle