Atilla Uğur’a bir tepki de Büro-Memur-Sen’den geldi

Atilla Uğur’a bir tepki de Büro-Memur-Sen’den geldi
29 Eylül 2016 Perşembe Saat 12:44 0

Son zamanlarda bazı basın kuruluşlarında Mardin de Görev yapmış Hasan Atilla Uğur adlı askere Mardin Büro Memur Sen Şube Başkanı Ümit Unat’tan da tepki geldi.

Unat açıklamasında özellikle Mardin ili Kızıltepe ilçesinde bulunan aşiretlerle alakalı olarak tamamen varsayımlara dayanarak töhmet altına sokmak büyük bir vebaldir. Kızıltepe halkı bölge de kendisine dayatılan tüm baskılara rağmen ne hendek zihniyetine ne de FETÖ ye boğun eğmemiş ve devletinin yanında yer almıştır. Bu Aşiretler bölgemizde bir denge unsuru olup gerek toplumsal olaylarda gerek siyasi olaylarda sağduyulu davranışlarıyla daima örnek olmuşlardır. Emekli Albay Hasan Atilla Uğur açıklamasında Özellikle Hakkâri, Van, Çatak, Silopi ve Mardin aşiretlerin Bankalara olan birikmiş trilyonlarca liralık borçlarını İngiliz tarafından ödendi. Diyor eğer konu ile alakalı iddiayı ortaya atan zatın elindeki bilgi ve belgeleri açıklamasını bekliyor ve bir an önce bu belgeleri devletin yetkili birimleri ile paylaşmasını istiyoruz yoksa kendisi müfteri durumuna düşer. Kendisini bu iddia nedeniyle incittiği aşiretlerden özellikle de görev yaptığı Kızıltepe halkı özür dilemeye davet ediyorum.”dedi.
Devamla Ümit Unat son zamanlarda özellikle sosyal medya üzerinden her gün ikinci kalkışma olacak dikkat söylemleri ile insanları bunalıma sokmanın bir anlamı yok. Her gün yok uyanık olalım ikinci kalkışma olacak yok elektrik ve internet kesilirse ne yapacağız gibi söylemlerle paranoya yaratılması son derece manasız ve hatalı bir yaklaşım olarak görüyoruz. Şüphesiz 15 Temmuz ile Bir kaosa sürükleyeceklerdi ülkeyi, gerçekten büyük bir yıkıma yol açacaklardı. Bunu çok şükür ülkemiz atlattı. 15 Temmuz'u hiçbir zaman unutmamak lazım. O sıcaklığını hep hissetmemiz ve bunun gereğini yapmamız lazım. Ama diğer taraftan da paranoyak da olmamamız lazım. Yani ihtiyatlı olmak güzel bir şey, paranoyak olmak ise hastalıklı bir ruh halidir. Bu ikisini birbirinden çok iyi ayırt etmemiz lazım. Halkı gereksiz bir korkuya, endişeye sevk etmek de doğru bir yaklaşım değil. İhtiyatlı olmalıyız ama halkımızı da böyle paniğe, korkuya sevk eden söylemlerden de uzak durmalıyız. Akılcı bir şekilde bu orta yolu tutturmalıyız.”diye sözlerini bitirdi.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Midyatlılar: Çevre yolu bir an önce yapılsın!

Batman-Gercüş-Mardin-İdil-Cizre ve Nusaybin'e Midy [...]

1 gün önce...

Mardin Milletvekili Mithat Sancar hastaneyle kaldırıldı

TBMM Genel Kurulu'nun bugünkü oturumunu yöneten Me [...]

1 gün önce...

HDP Eş Genel Başkanı Temelli Nusaybin'de

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli geldiği Nusaybi [...]

1 gün önce...

Minik öğrencilerden Mehmetçiğe mektup yazıp dua etti

Midyat'a bağlı Erişti İlkokulunda eğitim gören 30 [...]

1 gün önce...

Sınır karakoluna havanlı saldırı

Nusaybin'de bulunan sınır karakolu Demirtepe'ye sı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN