Başsavcılıktan Taciz İddialarına Açıklama

Başsavcılıktan Taciz İddialarına Açıklama
16 Mayıs 2019 Perşembe Saat 15:15 0

Mardin Büyükşehir Belediyesinde görevli şüpheli E.U'nun bir kadını taciz ettiği iddiasıyla ilgili Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada E.U.'nun taciz ettiği iddia edilen kadının şikayetinden vazgeçmesine rağmen davanın sürdüğünü bildirildi.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılıktan yapılan açıklamada, müşteki D.S'nin taciz edildiği iddialarına ilişkin yanlı ve maksadını aşan haberlerin yayınlandığı belirtilirken, müştekinin 15 Nisan'da savcılığa verdiği müracaatında belediyede çalışan E.U'nın kendisini taciz etmeye yönelik eylemlerde bulunduğunu beyan ederek şikayetçi olduğu kaydedildi.

Müşteki D.S'nin 29 Nisan'da dilekçe ve alınan beyanında mevcut şikayetinden vazgeçtiğini beyan ettiği bilgisine yer verilen açıklamada,"Başsavcılığımızca suçun niteliği ve durumun vahameti dikkate alınarak çok kısa süre içerisinde tüm deliller toplanmış, hazırlık dosyası kapsamında yapılan inceleme ve resen soruşturma yürütme ilkesi doğrultusunda 7 Mayıs'ta şüpheli E.U'nun cezalandırılması amacı ile Mardin Asliye Ceza Mahkemesi kamu davası açılmıştır. Şüphelinin yargılaması devam etmektedir."ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca başsavcılıkça derhal soruşturma işlemlerine başlandı ve kısa sürede tüm deliler toplandığı bildirildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Başkan Çam, Efe Deniz Aydın’ı Ödüllendirdi

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, sokak [...]

1 gün önce...

İnsan hakları evrensel bir değerdir, hiçbir gerekçeyle gasbedilemez

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Mardin Şube Başkanı Ey [...]

1 gün önce...

Kırsalda patlama: 2 şehit, 7 asker yaralı

Mardin’in Midyat ve Şırnak’ın İdil ilçesi kırsalın [...]

1 gün önce...

Travel Turkey’de Artuklu standı ilgi gördü

Mardin Artuklu Belediyesi, Travel Turkey İzmir Fua [...]

1 gün önce...

Yetim ve muhtaç ailelere yardım

Mardin'in Midyat ilçesinde Midyat Umut Kervanı tar [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN