Belediyeyi kime sattıkları ortaya çıktı

Belediyeyi kime sattıkları ortaya çıktı
15 Temmuz 2014 Salı Saat 14:30 1

Gazetemizin bir süre önce gündeme getirdiği Şenköy Belediye hizmet binasının satıldığı haberiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Gazetemiz muhabirine bilgi veren DBP'li Midyat Belediye Meclis üyesi Şevki Demir, Şenköy Belediyesinin hizmet binasının Şenköy Belde Başkan vekili Adnan Kılıç'ın kardeşi Mahmut Kılıç'a arazinin ise Midyat belediye başkan vekili olan Teyfik Baysal'ın yeğeni İhsan Baysal'a satıldığını iddia etti.

3 KATLI BİNA 3 BİN TL'YE SATILDI
Demir'in verdiği bilgilere Şenköy Belde Belediye binasını 3 bin 500 TL'ye satmakla kalmayan Adnan Kılıç, belediye hizmet binasının bulunduğu arsayı da bin 432 TL'ye başka birine satmış. Mardin'in büyükşehir statüsünü kavuşması ile kapatılan belde statüsünde düşen Şenköy beldesinde belediye hizmet binası ve hizmet binasının bulunduğu arsanın eski belediye başkanının tutuklu bulunmasından dolayı vekâleten bakan Adnan Kılıç'ın kardeşi Mahmut Kılıç'a satıldı. 28 Kasım 2013 tarihinde tapu işlemleriyle satışı gerçekleşen hizmet binası 3 bin 500 TL'lik bir cüzi bir fiyata satışının gerçekleştirildiği ileri sürüldü.

DEMİR OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMIYOR
Demir konu hakkında şu bilgileri verdi:

"Şenköy Belediyesi hizmet binasının satışının gerçekleştiğini ve tapu kayıtlarında belediye adına görülmediğini daha önce tespit etmiştik şimdide edindiğimiz yeni bilgilere göre bin 476 metrekarelik bir alana sahip olan hizmet binasını Adnan Kılıç kardeşine peşkeş çekiyor. Kılıç, Mayıs ayı içerisinde 678,56 metrekarelik hizmet binasının bulunduğu arsayı da Hayrettin Yenigün isimli kişiye bin 432 TL'ye sattı. Arsanın kalan kısmının da Midyat Belediye Başkan yardımcısı Teyfik Baysal'ın yeğeni İhsan Baysal'a satıldı. Beldede kamu hizmeti vermesi gereken ve belde statüsünden düştükten sonra Midyat Belediyesi'ne devrilmesi gereken yerde Teyfik Baysal hakkında verdiğimiz soru önergesi rağmen halen görevinden alınmadı. Yine söz konusu satışla ilgili olarak yapılan başvurular için de Midyat Kaymakamı tarafından Adnan Kılıç hakkında soruşturma izni vermedi. Bu kadar ciddi bir yolsuzluğun üzerinin örtbas edilmeye çalışılması bizleri üzüyor. Suç teşkil eden böylesi bir durumda gerekli kovuşturmanın yapılarak şahısların cezalandırması için savcılığa da suç duyurusunda bulunduk bunun sonucunu bekliyoruz."

İşte belediyenin satıldığı ile ilgili haberimiz

http://www.mardinlife.com/Esbaskanlar-haberi-16042KAYNAK: Mardin Life Haber MerkeziYORUMLAR :::

  1. Tayfur BEĞEN
    16 Temmuz 2014 Çarşamba Saat 05:19 CEVAPLA
    Yiyin efendiler yiyin. Bu düzen varken ve sizde de bu iştiha varken yiyin. Aksırıncaya, tıksırıncaya kadar yiyin. Millet zaten uykuda. Bu fırsat bir daha ele geçmez.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Köy korucusu babası ile aynı yaşta ve aynı günde şehit oldu

Mardin’de PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda [...]

1 gün önce...

Çam: Farklılığımız zenginliğimiz olsun!

Kızıltepe'de düzenlenen aşure etkinliğinde konuşan [...]

1 gün önce...

Şarampole yuvarlanan araçta kişi yaralandı

Nusaybin-Midyat yolu üzerinde seyir halindeyken şa [...]

1 gün önce...

Babasıyla aynı kaderi paylaştı

Babasıyla aynı gün ve yaşta şehit olan 8 çocuk bab [...]

1 gün önce...

AK Parti'den Gazetemize destek ziyareti

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, beraberind [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Yargı Reformu Stratejisi

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Varsın Öyle Olsun…

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Mezopotamya İncisi Mardin...

5
Mustafa Aydın
6
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

7