Büyükşehir mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı

Büyükşehir mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı
16 Mayıs 2019 Perşembe Saat 18:00 0

Mardin Büyükşehir Belediyesi mayıs ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Figen Altındağ'ın başkanlığında, İstasyon Mahallesi Büyükşehir Belediye Başkanlığı toplantı salonunda yapıldı. Birinci oturumda Tarih ve Turizm Komisyonu ile Kadına Yönelik Şiddet ve Bağımlılıkla Mücadele Komisyonları kurularak üye seçimi gerçekleştirildi.

Açılış ve yoklamanın ardından Nisan 2019 Meclis kararları üyelere dağıtıldı. Mardin Büyükşehir Belediyesi 2018 mali yılı Bütçe Kesin Hesabı oy birliğiyle Plan Bütçe Komisyonuna bırakıldı.

Mardin Büyükşehir Belediyesinin, Birlik Tüzüğünün Birlikten ayrılma başlıklı 37. Maddesine istinaden Sağlıklı Kentler Birliği üyeliğinden ayrılmasına karar verildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ticari Taksiler ve Taksi Durakları Çalışma Usul ve Esasları, Toplu Taşıma Araçları ve Servis Araçlarının Yönetmenliklerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmenliği yayınlanması Ulaşım Komisyonuna bırakıldı.

-Tarih ve Turizm Komisyonu ile Kadına Yönelik Şiddet ve Bağımlılıkla Mücadele Komisyonları kurulması oy birliğiyle kabul edilerek üye seçimi gerçekleştirildi.

-Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanlığının 30.04.2019 tarih ve E-11804 sayılı mülkiyeti belediyemize ait Kızıltepe ilçesi Yukarıazıklı Mahallesi 151 ada 4 nolu parselde 5.497,97 metrekare arsanın Mardin Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğüne devri kabul edildi.

-Büyükşehir Belediyesinin yeni hizmet alanlarında koruma ve güvenlik ihtiyacı dikkate alınarak güvenlik şirketlerinden hizmet alınması ve bu hususta İl Özel Güvenlik Komisyonuna 5188 Sayılı Yasa kapsamında talepte bulunulması teklifi meclis tarafından uygun bulunmayarak kabul edilmedi.

-DİKA ve Artuklu Belediyesi Başkanlığının yürütmüş olduğu ve Mardin Büyükşehir Belediyesinin ortağı olduğu Mardin Tasarım ve İnovasyon Projesi ortaklığından ayrılarak ve bu iş için düzenlenen protokol iptal edildi.

-Mardin Büyükşehir Belediyesi 2018 mali yılı Bütçe Kesin Hesabı ve bu konuda düzenlenen Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi karara bağlandı.

Mayıs ayı meclis toplantısının ardından yapılan Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısında ise üye seçimi gerçekleştirildi.


KAYNAK: Belediye Bülteni


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Başkan Çam, Efe Deniz Aydın’ı Ödüllendirdi

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, sokak [...]

1 gün önce...

İnsan hakları evrensel bir değerdir, hiçbir gerekçeyle gasbedilemez

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Mardin Şube Başkanı Ey [...]

1 gün önce...

Kırsalda patlama: 2 şehit, 7 asker yaralı

Mardin’in Midyat ve Şırnak’ın İdil ilçesi kırsalın [...]

1 gün önce...

Travel Turkey’de Artuklu standı ilgi gördü

Mardin Artuklu Belediyesi, Travel Turkey İzmir Fua [...]

1 gün önce...

Yetim ve muhtaç ailelere yardım

Mardin'in Midyat ilçesinde Midyat Umut Kervanı tar [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN