CHP Mardin İl Başkanı Duyan, Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırısını Kınadı

CHP Mardin İl Başkanı Duyan, Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırısını Kınadı
22 Nisan 2019 Pazartesi Saat 19:05 0

CHP Mardin İl Başkanı Av. Ahmet Duyan, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı kınadı. Duyan, Açıklamasında; Unutulmamalıdır ki, hiç bir Kemal tek yumrukla yıkılmaz!"dedi.

CHP Mardin İl Başkanı Av. Ahmet Duyan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesinde saldırıya uğramasıyla ilgili İl başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi.

CHP İl yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve partililerin de hazır bulunduğu basın toplantısında yapılan saldırıyı kınayan Duyan, hazırlanan basın açıklamasını basın mensuplarıyla paylaştı.

Yapılan saldırıyı güvenlik zaafiyeti olarak nitelendiren Duyan, açıklamasında Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu da daha önce sarf etmiş olduğu sözlerinden dolayı derhal istifa etmeleri gerektiğini savundu.

Duyan hazırladığı ve basın mensuplarıyla paylaştığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Değerli Halkımız,

Ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır.

Yapılan bu saldırıyı çok iyi tahlil etmek gerekmektedir. Zira bu saldırı, bir protesto, sıradan bir provokasyon değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu eylem iktidarın ve gazete denen paçavraların körüklediği sosyal faşizmin acı bir sonucudur.

İktidar partisi ve bastonu, 31 Mart seçim sonuçlarını hazmedememiş ülke yönetimini bir kenara koyarak, karalama kampanyaları ile kamuoyunun ciddi manada gerilmesine sebep olmuştur. Bu gerilme sonucu, ne tesadüftür ki, İstanbul mitinginin olduğu gün, menfur saldırı gerçekleştirilmiştir.

Bu saldırının sadece Genel Başkanımıza ve Partimize yapılmadığının bilincindeyiz. Bizler, maalesef geçmişte buna benzer elem vakıalar sayesinde, bu tür saldırıların gerçek amacını çok iyi bilmekteyiz. Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler.

Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle halkı şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdırlar. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır.

Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gerekli işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidirler.

Keza Milli Savunma Bakanı da ‘O evi yakın’ diye bağıran hainlere karşılık olarak ‘Mesajlarınızı verdiniz’ demekle saldırının failleri hakkında bizlerin bildiği şeyi halkın karşısında ikrar etme gafletine düşmüştür.

İktidara tavsiyemiz, bu tür saldırılardan sonra saldırganları övmemeleri ve bu tür saldırılardan medet ummamalarıdır. Zira bizler Madımak yangınında kül olmadıysak, Maraş’ta kapılarımız işaretlendiğinde korkmadıysak, Diyarbakır zindanlarından başı dik çıkmışsak bugünlerde de dimdik ayakta duracağız.

Hiç kimse Cumhuriyet ile dini, Kürt ile Türkü ayrıştırma çabasına girmesin. Tabutlara yaslanarak propaganda yapanlar, bizi şehitlerimizin manevi huzurlarından alıkoyamazlar.

Unutulmamalıdır ki, hiç bir Kemal tek yumrukla yıkılmaz!

Kamuoyuna saygı ile duyurulur"YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Nusaybin’de ambulans kaza yaptı, 3 sağlıkçı yaralandı

Nusaybin İpek yolunda tır ile ambulansın karıştığı [...]

23 saat önce...

İşte O okullar Nusaybin ilçe geneli ve sınır köylerinde okullar tatil

Mardin Valiliği, Nüsaybin ilçe genelinde, Kızıltep [...]

23 saat önce...

TESK: Sınırdaki esnafın borçları ertelensin!

TESK Başkanı Palandöken, “Barış Pınarı Operasyonu [...]

12 saat önce...

Nusaybin'de hayat normale dönüyor

Nusaybin sınırında yaşanan saldırılardan sonra ilç [...]

3 saat önce...

Çoban Selahattin Bayhan vefat etti

Nusaybin'de 7 Ekim günü 8 Mart Mahallesinde bulduğ [...]

3 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN