Derik'te Mısır Devlet Başkanı Gıyabında Cenaze Namazı Kılındı

Derik'te Mısır Devlet Başkanı Gıyabında Cenaze Namazı Kılındı
18 Haziran 2019 Salı Saat 18:36 0

Derik İlçesi'nde de Diyanet İşleri Başkanlığınca,'Muhammed Mursi'nin vefatı nedeniyle yurt genelindeki merkezi camii'lerde öğle namazını müteakip giyabi cenaze namazı kıldırılacaktır'açıklamalarından dolayı, öğlen namazına müteakip,Cevizpınar Mahallesinde bulunan,İlçenin en büyük Mehmet Tahir Tacar ve Kardeşleri Camii'nde İlçe Müftüsü Ali Talip Boynukara tarafından kıldırıldı.

Derik Müftüsü Ali Talip Boynukara,"İlçe Muftüsü olarak,Muhammed Mursi giyabında,cenaze namazı kılmak için,selalah okuttuk ve ilgilileri camii'ye davet ettik,öğlen namazının müteakiben giyabi cenaze namazını kıldık,Rabbim rahmetiyle,mağfiretiyle bu kardeşimize muamele eylesin,ailesine sabır celil,İslam alemine de baş sağlığı diliyorum Allah rahmet eylesin"dedi.

MehmetTahir Tacar ve Kardeşleri Camii İmamı İzzeddin Bedir,"Mısır Reisi vefat etmiştir. Giyabında cenaze namazını Tacarlar Camii'nde kıldık,Allah rahmet eylesin,Tüm İslam aleminin şehitlerine rahmet diliyorum"dedi.

Derik HÜDAPAR İlçe Başkanı Burhan Erol,"Bizler bugün Mısır Cumhurbaşkanı Şehit Muhammed Mursi'nin giyabi cenaze namazını kılmak için bir araya geldik ve namazımızı kıldık.İnşallah şehadeti İslam aleminin zaferi olacaktır.Şehadetini kutluyoruz.İnşallah binler milyonlar yolunu takip edecektir.İnşallah şehadeti hayırlara vesile olur"dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Midyatlılar: Çevre yolu bir an önce yapılsın!

Batman-Gercüş-Mardin-İdil-Cizre ve Nusaybin'e Midy [...]

1 gün önce...

Mardin Milletvekili Mithat Sancar hastaneyle kaldırıldı

TBMM Genel Kurulu'nun bugünkü oturumunu yöneten Me [...]

1 gün önce...

HDP Eş Genel Başkanı Temelli Nusaybin'de

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli geldiği Nusaybi [...]

1 gün önce...

Minik öğrencilerden Mehmetçiğe mektup yazıp dua etti

Midyat'a bağlı Erişti İlkokulunda eğitim gören 30 [...]

1 gün önce...

Sınır karakoluna havanlı saldırı

Nusaybin'de bulunan sınır karakolu Demirtepe'ye sı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN