Dündar, Nusaybin'de Muhtarlarla Buluştu

Dündar, Nusaybin'de Muhtarlarla Buluştu
13 Nisan 2017 Perşembe Saat 17:29 0

16 Nisan’da yapılacak Halk oylaması için Ak Parti Nusaybin’de ilçe ve Kırsal mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Aydınlar Konaklama Tesislerinde toplantıya Ak Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Nusaybin ilçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Gençlik Kolları Başkanı Bedri Ay, Kadın Kolları Başkanı Nurdan Özçelik ve parti yöneticileri katıldı.
Yapılan kahvaltıdan sonra konuşan Ak Parti Nusaybin ilçe Başkanı Özel, Sizlerle buluşmaya, dertlerinizi dinlemeye ve köylülerinizin sıkıntılarına çare bulmak için her zaman hep beraber olacaklarını buna Ak Parti olarak, hükümet olarak hazır olduklarını dile getirdi.
Özel şöyle konuştu:
“İnşallah talepleriniz, imkân dairesinde her zaman karşılık bulacaktır. Her zaman size bir telefon kadar yakın olduğumuzu bilmenizi istiyorum.
Malumunuz önümüzde çok çok önemli bir seçim vardır. Devletimizin, milletimizin, çocuklarımızın yarınlarını ilgilendiren önemli bir seçimdir. Önümüzde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi vardır. Allah’ın izni ve sizlerin gayretiyle devletimiz bu önemli sınavdan alnımızın akıyla çıkacaktır. Sizin ve köylerinizin devletle milletle yan yana olması emin olun ki yarın sizi daha da güçlü kılacaktır. Emin olun yarınlarımız, çocuklarımız için, torunlarımız için çok daha aydınlık olacaktır. Yeter ki birliğin beraberliğin dairesinde buluşalım. Bir olalım, beraber olalım, kardeş olalım. Bu vatan, bu devlet bizim, hepimizin. O yüzden hep beraber sahip çıkalım bu vatana, bu verimli coğrafyaya ve kaderimizi olumlu ilgilendiren bu referandum da Evet’lerle desteklerinizi talep ediyoruz.”

-“NUSAYBİN’İN BİR MARKA ŞEHİR OLMASI İÇİN ÇOK UĞRAŞTIK”
İlçe Başkanı Özel’den sonra Muhtarlara hitap eden Ak Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, kendisinin de bir iki yıl önceye kadar Muhtar olduğunu hatırlattı.
Türkiye Cumhuriyet’inin Ak Parti döneminde büyük sıçrama gösterdiğini kaydeden Dündar, Kobani olaylarından bu yana yapılan ihanetlerin hadde hesabı olmadığını söyledi.
Nusaybin ve Mardin’in bir marka şehir olması için çok uğraştıklarını, tüm Ak Parti hükümetlerinin Mardin’e büyük desteği olduğunu vurgulayan Dündar konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Birkaç yıl önceye kadar ticaretimizle Nusaybin herkesin bildiği bir şehirdi. Suriye’de çıkan iç savaştan kaynaklı sınır ticaretimiz sekteye uğradı. Ama İpek Yolu üzerinde olmamız nedeniyle Irak Kürdistan Bölgesiyle ticaretimiz devam ediyor. Ancak bu Nusaybin için yeterli değildir. Hükümet olarak Suriye ile olan ticaretin Nusaybin’e çok şey katacağını biliyorduk ve bunun için hükümetimiz gerekli adımlar attı. Bunun için bir kapı yapıldı ama elimizde olmayan nedenlerle bu şuanda durdu.”

-“NUSAYBİN’İN 50 YILLIK BİRİKİMİNİ YOK ETTİLER”
“Hükümetimiz Nusaybin’i Nisêbînâ Rengin yapmak isterken birileri de geldi bizim çocuklarımızı çukurlara gömdü. Halk hiç bir zaman bu hain emellerin tarafı değildir. Birileri sizden aldığı siyasi gücü sizin aleyhinize kullandılar. Nusaybin’in son 50 yıllık birikimini yok ettiler. Bu terör örgütü Nusaybin’i viraneye çevirdi. Nusaybin halkı devletinin sesine kulak verdi evini barkını terk ederek teröre karşı yapılan operasyona devletine ve hükümetine destek verdi. Bizim en temel hakkımız huzur ve yaşam hakkıdır. Tarihi bir dönemdeyiz ve dönemeçten geçiyoruz. Siyasi saplantılardan kurtulmazsak bu çukur siyaseti hep önümüze çıkacak. Eğer biz kendimize, şehrimize sahip çıkmazsak birileri gelip bizim adımıza bu kirli siyaseti yapacak. Örgütün Nusaybin’e yaptığını İsrail Filistin’e yapmadı. Çünkü görüntü bunu gösteriyor. Siz Nusaybin ve Derik halkına ihanet ettiniz. Onların sandığına attığımız her oy onların terörü yaygınlaştırmasına sebep oldu. Elimizi vicdanımıza koyalım artık.”

-“16 NİSAN’DA ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMAYANIN 17 NİSAN’DA KONUŞACAK BİR SÖZÜ OLMAZ”
16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği halk oylamasının öneminde değinen İl başkanı Dündar: “16 Nisan’da üzerine düşeni yapmayanın 17 Nisan’da konuşacak bir sözü olamaz. Nusaybin halkı gözüyle gördüğüne inanmak zorundadır. Bizi öldüren, çukura gömenleri artık kabul etmeyeceğimizi göstermemiz gerekiyor. Nusaybin Muhtarları ve Nusaybin Halkı son iki yılı tasvip ediyorsanız diyecek bir lafımız yok. Ama kabul etmiyorsanız onlara cevabı sandıkta vermemiz gerekir” şeklinde konuştu.
Konuşmalardan sonra Ak Parti il ve ilçe Başkanı Muhtarların mahallelerindeki sorunlarını dinledi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Barosundan Kayyum Açıklaması

Mardin barosu yaptığı basın açıklaması ile Mardin' [...]

19 saat önce...

Belediye Başkanvekili Kafkas yeniden göreve başladı

Derik İlçesinde terör örgütüne destek verdiği gere [...]

1 gün önce...

Zergan Deresinde Temizlik Çalışması Yapıldı

Cumhuriyet Mahallesi içerisinden geçen Zergan Dere [...]

1 gün önce...

Haber-Yorum Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu Can Almaya Devam Ediyor

Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu can almaya devam [...]

1 gün önce...

Kalkan, Mazıdağı'nın yeni kaymakamı oldu

Adıyaman vali Yardımcılığı görevine atanan Mazıdağ [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN