Görme engelli vatandaş, minibüs şoförü tarafından darp edildi

Görme engelli vatandaş, minibüs şoförü tarafından darp edildi
28 Mayıs 2019 Salı Saat 11:10 0

Midyat'ta kısmi görme engelli bulunan Bilal İper adlı vatandaş, binmek için durdurduğu şehir içi minibüs tattı şoförü tarafından darp edildi. Darp edilen vatandaş, bir günlük iş göremez raporu aldı.

Midyat'ta ikamet eden ve gözlerinde % 65 oranında görme engeli bulunan Bilal İper adlı engelli vatandaş, akşam saatlerinde Midyat Hükümet Konağı yakınlarından binmek üzere durdurduğu şehir içi minibüs tattı şoförü tarafından henüz nedeni öğrenilemeyen bir sebeple darp edildiği iddia edildi.

İsmi öğrenilemeyen araç sürücünün engelli olduğunu bildiği ve kendisini gördüğü halde özellikle durmadığını iddia eden engeli İper, "Hükümet Konağı önünde yolun kenarında duruyordum. Şehir içi minibüsü geçtiğinde aracı durdurup binmeyi planlıyordum. şoför engelli olduğumu bildiği halde durmadan yanımdan hızla geçti. bende dursana dedim ve araç durdu tam binecekken şoför arabadan indi ve beni darp etti. Hastaneye gittim yaşadığım fiili saldırı nedeniyle doktorlar bana 1 günlük iş göremez raporu verdiler." dedi.

Kendisini darp eden minibüs şoförünü önceden tanımadığını kaydeden İper, şoförle önceden herhangi bir husumetlerinin bulunmadığını, halen şoförün dahi ismini bilmediğini, bu gibi yaklaşımların engelli ve araçlara ücretsiz binme hakkı bulunan bütün yaşlı vatandaşlara sık sık yapıldığını ancak yansıtılmadığını kaydederek, tepkilerini dile getirdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Barosundan Kayyum Açıklaması

Mardin barosu yaptığı basın açıklaması ile Mardin' [...]

18 saat önce...

Belediye Başkanvekili Kafkas yeniden göreve başladı

Derik İlçesinde terör örgütüne destek verdiği gere [...]

1 gün önce...

Zergan Deresinde Temizlik Çalışması Yapıldı

Cumhuriyet Mahallesi içerisinden geçen Zergan Dere [...]

1 gün önce...

Haber-Yorum Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu Can Almaya Devam Ediyor

Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu can almaya devam [...]

1 gün önce...

Kalkan, Mazıdağı'nın yeni kaymakamı oldu

Adıyaman vali Yardımcılığı görevine atanan Mazıdağ [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN