HDP'li Yıldırım'dan Milletvekillerine Oruç Tepkisi

HDP'li Yıldırım'dan Milletvekillerine Oruç Tepkisi
29 Haziran 2016 Çarşamba Saat 15:56 9

HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, Ramazan ayında toplum içinde yemek yiyen, sigara içen HDP'lilerin kendilerini zor durumda bıraktığını belirtti.

Meclis'te düzenlediği basın toplantısında konuşan Mardin Artuklu Üniversitesi eski Rektör Yardımcısı da olan Prof. Dr. Kadri Yıldırım, "Oruç tutanların inancına saygı göstermeme şeklinde, bunu uluorta yapmaları partimize fayda yerine zarar vermektedir" dedi.

Meclis bahçesinde HDP'li milletvekillerinin öğle saatlerinde bir kamelya etrafında çay, sigara içtiklerini ve yemek yediklerini ifade eden Yıldırım şöyle konuştu:

"Ne diyeceğim, buna nasıl cevap vereceğim? ‘Hepsi seferi’ mi diyeceğim, ‘hepsi hasta ilaç kullanmak zorunda’ mı diyeceğim. Dolayısıyla bunlar bizi zor duruma sokuyor. Bunlar halkın bu yöndeki sorularına cevap vermeye çalışırken bocaladığımız durumlar meydana getiriyor. Bunların yapılması partimize zerre kadar yarar getirmiyor ama tonlarca zarar getiriyor."

Parti görevlendirmelerindeki 3-4 sembolik ismin dışında Müslüman Kürt halkının beklentilerinin karşılanmadığına dikkati çeken Yıldırım, gerek milletvekili adayları, gerekse partinin karar organları belirlenirken inançlı seçmenin hassasiyetlerinin dikkate alınması gerektiğini anlattı.

"LGBT'Yİ SAVUNUYOR GİBİ DURMAK ZARAR VERİYOR"
Yıldırım, parti içerisindeki bazı bileşenlerin İslami değerleri ve kutsalları hiçe saymalarının faturasının bütün olarak HDP'ye kesildiğini belirterek, şöyle devam etti:
"Bazı bileşenlerimizin LGBT eylemlerinde, yürüyüşlerinde Ramazan ayına hakaret edildiği bir ortamda partimiz adına orada bulunmaları ve bu hakarete ses çıkarmamaları, yapılanları benimsiyormuş gibi bir görüntü oluşturmakta. Bir bireyin oruç tutup tutmaması kendisini ilgilendiren bir durum. Ancak oruç tutana saygı gösterilmesi gerekiyor."
Bazı HDP milletvekillerinin Mecilisin bahçesinde, oruç tutanların içerisinde sigara ve çay içlemerinin de kendisini üzdüğünü ifade eden Yıldırım, oluşan bu durumun partiyi de zor duruma soktuğunu kaydetti.


YORUMLAR :::

 1. Ğursi
  30 Haziran 2016 Perşembe Saat 23:18 CEVAPLA
  Yorumumu eleştiren değerli kardeşlerim. İnanın ki BOP'çu AKP göründüğü gibi değil. Böyle oldukları liderlerinin her konuda dünkü söylemlerinin bugünküyle çelişmesinden belli. Mesela dün İHH hakkında ne diyordu, bugün ne diyor!?
 2. metin
  30 Haziran 2016 Perşembe Saat 17:59 CEVAPLA
  akp de aynı siyonizme hizmet ediyor..bop yavaş yavaş işliyor..hdp de kominist marksist leninist lgbt zihniyeti işte!!!!
 3. Rektör Twitter'da ne yapıyor?
  30 Haziran 2016 Perşembe Saat 11:25 CEVAPLA
  Rektör Ahmet Ağırakça Twitter hesabından resmen reis diye hitap ettiği cumhurbaşkanının gözüne girmek istercesine politika yapıyor.Niçin? İnsanları alanlara protesto yapmak için örgütlemeye çalışıyor. Rektör sıfatına yakışmayan bir tutum. Üniversitenin ve rektörün misyonu bu işler olmamalı.
 4. AHMET
  29 Haziran 2016 Çarşamba Saat 23:49 CEVAPLA
  Kadri Hoca bilerek salağa yatıyor..Hocam HDP nin ideolojisi belli .inancı belli..oruç tutmalarını bekliyorsun..Marksist bir insanın hiçbir dinle ilgisi yok... bunu biz mi öğreteceğiz sana.Ben Oruç tutmamalarını yadırgamıyorum..İnandıkları ideolojiye göre gayet tutarlı bir davranış sergiliyorlar
 5. Ğursi
  29 Haziran 2016 Çarşamba Saat 18:32 CEVAPLA
  AKP'liler ile HDP'liler arasında aslında hiç bir fark yoktur. Tek farkları HDP'lilerin oldukları gibi görünüyor olmalarıdır.
  • :)
   30 Haziran 2016 Perşembe Saat 09:53 CEVAPLA
   Ahaahaahaahaa gursi bey..çok alemsiniz.haklisiniz."Biz Türkiye Partisiyiz " diye yola çıkıp 80 mv çıkaran ama Türkiye nin kuyusunu kazmak ve bolmek için yapmadığını bırakmayan, pkk destekçisi değiliz deyip onlara arabalarla silah ve gıda yardımı yapan, binalarında teröristleri barındıran hdp imiş olduğu gibi görünen.
  • yazık ki ne yazık.
   30 Haziran 2016 Perşembe Saat 09:38 CEVAPLA
   Doğru, memleketinde bir yerlerde bombalar patladığında ,hemşerilerimiz veya vatandaşlarımiz veyada bir yakinimz zarar gordugunde ,vefat ettiğinde o bombaları oralara döşeyenlere degilde varsa yoksa Akp ye sözler ,yorumlar yagdirmakla uğraşan bunu yapanlara tek laf edemeyen,edecek cesaret ve yüreği olmayan gursi beyle, pkk ya maddi manevi destek veren ve bunu artık bariz bir şekilde yaan hdpkk arasında hic bir fark yok o zamqn
  • ferdi
   29 Haziran 2016 Çarşamba Saat 22:49 CEVAPLA
   Yaw Ğursi ne ilginç adamsın. Bir yolunu bulup yine AKP'ye çakıyorsun ya, helal olsun sana.
 6. Veli aşar
  29 Haziran 2016 Çarşamba Saat 18:27 CEVAPLA
  Sayın vekilim yanlış istikamette giden bir trende geriye doğru koşmanın bir anlam yok. Marksist ideolojilerde boşuna dini duyguları arıyorsun

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Doç. Dr. Oktay: "Batılıların derdi mezhep savaşlarıdır"

Mardin Artuklu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı [...]

1 gün önce...

Yeşilay’da Başkan Günlüoğlu güven tazeledi

Yeşilay Mardin Şubesi'nin 3. Olağan Genel Kurulu'n [...]

1 gün önce...

Nusaybinli İşadamının kurduğu Starpet iflas etti

Nusaybinli İşadamı Mahfuz Okalin'in kurucu sahibi [...]

1 gün önce...

Katil zanlısının ifadesine ulaşıldı

Bitlis'te geçen gün şehit edilen ve Bakan Soylu'nu [...]

1 gün önce...

19 Yaşındaki Şefika’dan 10 gündür haber yok

Kızıltepe'de bakkala gidiyorum diye evden çıkan 19 [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN