Kadınlardan Taciz İddiası Hakkında Suç duyurusu

Kadınlardan Taciz İddiası Hakkında Suç duyurusu
16 Mayıs 2019 Perşembe Saat 14:13 0

Mardin’deki Kadın örgütleri, kadın milletvekili ve kadın belediye eşbaşkanları Mardin Büyükşehir Belediyesinde görevli bir polis memurunun bir kadını taciz ettiği iddiası hakkında “Cinsel Taciz ve Görevi Kötüye Kullanma” yönünde suç duyurusunda bulundu.

İnsan Hakları Derneği Eş Başkanı Eren Keskin, HDP Milletvekili Ebru Günay, Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Figen Altındağ, HDP Mardin İl Örgütü, Şahmaran Kadın Platformu, Rosa Kadın Derneği, TJA ve bir çok kadının katılımıyla, Mardin Büyükşehir Belediyesinde görevli bir polis memuru hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Mardin Adliyesi’nde bir araya gelen kadınlar suç duyurusu öncesi ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamayı okuyan Avukat Jiyan Abdüssemedoğlu, polis memuru E.U.’nun bulunduğu makamın gücünü kullanarak, aynı şirketin kadın çalışanına daha iyi bir görev vaadi ile alenen tacizde bulunarak fuhuş yapmaya telkin ettiğini ileri sürerek, ses kayıtlarına yansıyan konuşmaların olayın oldukça çetrefilli ve çok kapsamlı kirli bir örgütlenme olduğunu ve başka bir çok kadın çalışanında bu tür muameleye maruz kaldığına işaret etti.

Abdüssemedoğlu, belediyeye atanan kayyumlarla birlikte kapatılan kadın kurumları ve KHK’lerle işten atılan kadınların kamusal alanın dışına atılarak bir nevi tecride maruz bırakıldığını öne sürdü. Türkiye’nin imzacı olduğu Avrupa Konseyinin İstanbul Sözleşmesini hatırlatan Abdüssemedoğlu, “Kadına yönelik her türlü şiddetin kavuşturulması, soruşturulması ve yargılanması konusunda kesin hükme sahiptir. Mardin Adliyesinde suç duyurunda bulunduk. Kadın arkadaşımızın hukuken ve psikolojik olarak yanındayız ve davanın sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Nusaybin’de ambulans kaza yaptı, 3 sağlıkçı yaralandı

Nusaybin İpek yolunda tır ile ambulansın karıştığı [...]

23 saat önce...

İşte O okullar Nusaybin ilçe geneli ve sınır köylerinde okullar tatil

Mardin Valiliği, Nüsaybin ilçe genelinde, Kızıltep [...]

23 saat önce...

TESK: Sınırdaki esnafın borçları ertelensin!

TESK Başkanı Palandöken, “Barış Pınarı Operasyonu [...]

11 saat önce...

Nusaybin'de hayat normale dönüyor

Nusaybin sınırında yaşanan saldırılardan sonra ilç [...]

3 saat önce...

Çoban Selahattin Bayhan vefat etti

Nusaybin'de 7 Ekim günü 8 Mart Mahallesinde bulduğ [...]

3 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN