Kaldırımlara Park Edilen Araçlara Tepki

Kaldırımlara Park Edilen Araçlara Tepki
28 Mayıs 2019 Salı Saat 16:28 0

Mardin Artuklu'da yaya kaldırımları ve engelli rampaları üzerine park edilen araçlar nedeniyle kaldırımlar kullanılamaz hale gelirken vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Mardin Artuklu ilçesi Yenişehir Mahallesi'nde bir çok cadde ve sokak üzerinde bulunan kaldırımlara araç park eden duyarsız sürücülere tepki var.

Ravza Caddesi üzerinde tekerlikli aracı ile kaldırım rampalarını kullanarak yoluna devam etmek isteyen engelli vatandaş, karşılaştığı manzarayı fotoğraflayarak yayınlanmak üzere gazetemizin haber merkezi ile paylaştı.

Kaldırım mağduru engelli vatandaş karşılaştığı ve aynı sıkıntılardan muzdarip olan ikiz çocuk sahibi ailenin tekerlekli bebek arabasını kaldırım rampasındaki işgal nedeniyle taşıyarak kaldırıma çıkmak zorunda kaldığını yazdı. ismini vermek istemeyen engelli vatandaş, bir engelli olarak kaldırımları rahat bir şekilde kullanmamı bir tarafa bırakın, sağlıklı bir yaya bile yolunu değiştirerek, tekrar kaldırıma çıkmak zorunda kaldıklarına üzülerek şahit olduğunu söyledi.

Kaldırım üzerine araç park eden sürücülere tepki gösteren Mustafa Demir adlı vatandaş ise; “Trafik polislerimiz ne kadar denetim yaparsa yapsın araç sahipleri hiçbir uyarıya hiçbir şeye aldırış etmeden araçlarını kaldırım üzerine park etmeye devam ediyorlar. Bizler bu konu için bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Zaten oldukça dar ve yetersiz olduğunu düşündüğüm kaldırımların üzerinde park eden bu araçların sürücüleri yüzünden çoğu zaman yolları da kaldırımları da kullanamıyoruz” diye konuştu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Barosundan Kayyum Açıklaması

Mardin barosu yaptığı basın açıklaması ile Mardin' [...]

19 saat önce...

Belediye Başkanvekili Kafkas yeniden göreve başladı

Derik İlçesinde terör örgütüne destek verdiği gere [...]

1 gün önce...

Zergan Deresinde Temizlik Çalışması Yapıldı

Cumhuriyet Mahallesi içerisinden geçen Zergan Dere [...]

1 gün önce...

Haber-Yorum Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu Can Almaya Devam Ediyor

Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu can almaya devam [...]

1 gün önce...

Kalkan, Mazıdağı'nın yeni kaymakamı oldu

Adıyaman vali Yardımcılığı görevine atanan Mazıdağ [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN