Kızıltepe belediye başkanından bayrak açıklaması

Kızıltepe belediye başkanından bayrak açıklaması
11 Nisan 2019 Perşembe Saat 15:34 3

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, bazı basın-yayın organlarında çıkan Türk bayrağının indirildiği haberini yalanladı.

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, bazı basın-yayın organlarında çıkan, ve göreve başladığı gibi ilk icraatının Türk bayrağını indirmek olduğu yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu belirterek çıkan haberleri yalanladı.

31 Mart yerel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisinden (HDP) Kızıltepe Belediye Başkanlığı görevine seçilen Nilüfer Elik Yılmaz, 09 Nisan 2019 Salı günü mazbatasını alarak göreve başlamasının ardından hakkında bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere tepki göstererek yapılan haberlerin asılsız olduğunu ve bununla ilgili hukuki süreç başlatacaklarını açıkladı.

Belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz Türk bayrağını belediye hizmet binasından indirdiği yönünden çıkan haberler ile ilgili olarak Belediye’de basın mensupları ile bir araya gelerek konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Göreve başladığı gün belediye binasına geldiğinde iddia edildiği gibi hizmet binasının ön kısmında binayı kaplayan büyük bir bayrağın bulunmadığını belirterek çıkan haberleri yalanlayan Yılmaz şunları söyledi, “ Sizinde bildiğiniz gibi Salı günü mazbatamı alarak saat 11.00 civarında belediye geldim.

Belediye önünde bir açıklama yaptıktan sonra makama geçtim, açıklama yaparken de görüldüğü gibi bayrak direklerinde bulunan Türk Bayrağı ve Belediye flamalarının dışında başka bir bayrak mevcut değildi. Direklerde bulunan Bayraklar da yerinde duruyor, bazı basın organlarında iddia edildiği gibi bayrak indirilmesi yönünde bir talimatım olmadığı gibi Bayrak ile bir sorunum yok ve olmazda, Bu hepimizin Bayrağıdır. Bu haberi yapanlar ile ilgili olarak hukuki süreç başlatacağız.” İfadelerine yer verdi.YORUMLAR :::

 1. Kiziltepeli
  12 Nisan 2019 Cuma Saat 20:59 CEVAPLA
  Hepimizin misafir oldugu bu konuk evinde din kardeşliğimizi yasayalim agiz tadiyla hepimiz biriz kardeşiz türk de bizim kürt de laz da cerkezde..... biz biriz aramiza nifak tohumu ekmek isteyenlere firsat vermeyi n iyi aksamlar.
 2. ahmet
  12 Nisan 2019 Cuma Saat 15:56 CEVAPLA
  işte bu...bunu söylemek çok zor değilmiş bu BAYRAK hepimizin
 3. Mehmet
  12 Nisan 2019 Cuma Saat 01:35 CEVAPLA
  Çekemiyorlar sayın baskan. Başladılar çamur atmaya, işleri güçleri karalamak bunların

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Midyatlılar: Çevre yolu bir an önce yapılsın!

Batman-Gercüş-Mardin-İdil-Cizre ve Nusaybin'e Midy [...]

1 gün önce...

Mardin Milletvekili Mithat Sancar hastaneyle kaldırıldı

TBMM Genel Kurulu'nun bugünkü oturumunu yöneten Me [...]

1 gün önce...

HDP Eş Genel Başkanı Temelli Nusaybin'de

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli geldiği Nusaybi [...]

1 gün önce...

Minik öğrencilerden Mehmetçiğe mektup yazıp dua etti

Midyat'a bağlı Erişti İlkokulunda eğitim gören 30 [...]

1 gün önce...

Sınır karakoluna havanlı saldırı

Nusaybin'de bulunan sınır karakolu Demirtepe'ye sı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN