Kolunda serumla 50 hastaya baktı

Gün geçmiyor ki doktora şiddet uygulanmayan bir gün olsun ama onlar canlarından olma pahasına hasta bakmaya devam ediyor. Mardin'deki bir doktor ise hasta hali ile kolundaki serumla gün boyu hastaları tedavi etmek için izin almayarak herkesin takdirini kazandı.

SAĞLIK
PAYLAŞ:
Mardin'de Aile hekimi uzmanı Dr. Aydın Kozankurt, kolunda serum takılı halde poliklinikte gün boyu hastalarını muayene ediyor.
Dr.Aydın Kozankurt, yüksek ateş ve karın ağrısı şikayet edince, görev yaptığı Mardin Devlet Hastanesi’ndeki meslektaşları tarafından kendisine serum takıldı. Hasta sayısının fazla olması ve vatandaşların mağdur olmaması için Dr. Aydın Kozankurt hasta olmasına rağmen izin almadı. Dr. Kozankurt, koluna bağlı serumla 7 no'lu ASM'deki odasında gelen hastaları tek tek muayene etti. Dr. Aydın Kozankurt’un bir gün içerisinde 50’ye yakın hastayı muayene ettiği belirtildi. Doktor Kozankurt’u serumlu halde gören hastalar şaşkınlıklarını gizleyemeyerek, "Mardin’de böyle doktorlar da varmış" dedi.
Dr. Kozankurt 2 günden beri yüksek ateş ve karın ağrısı şikayetinin olduğu belirtildi. ASM çalışanları, "Doktor bey, rahatsız olmasına rağmen hastaları mağdur olmasın diye görevine davam ediyor" diye konuştu.YORUMLAR

  • Vay be insanlik ölmemiş başka doktor olsaydı 1 hafta rapor alırdı.yılın doktoru seçilmeli.

    YUTAN YUTANA

    Allah razı olsun bu doktordan...

    Hekim Bey, Allah size şifa versin ve yüreğinizdeki insani ve mesleki vicdanı daha da artırsın. Allah razı olsun. Amin.

Yorum Ekle