Kürt Siyasetçiler Midyat'ta Referanduma Evet Diyeceklerini Açıkladı

Kürt Siyasetçiler Midyat'ta Referanduma Evet Diyeceklerini Açıkladı
11 Mart 2017 Cumartesi Saat 15:14 7

KDP Birlik İnsiyatifi Referandumda Evet oyu kullanacaklarını açıkladı

Kürdistan Demokratik Parti Birlik (KDP) İnsiyatifi , 16 Nisan'da yapılacak olan referandumda "Evet" oyu kullanacaklarını açıkladı.
Midyat Sadık Künefede bir araya gelen KDP Birlik İnsiyatifi üyeleri yaptıkları basın açıklamasını Birlik Sözcüdü Ahmet Acar yaptı.
Basın açıklamasına Batman, Gercüş, Diyarbakır, Nusaybin ve Ömerliden katılan Behlül Yavuz, Bedrettin Ekmen, Zeynettin Zoro, Yavuz Serhanoğlu, Halim Doğan gibi Kürt siyasetçiler 'Evet' oyu için desteklerini açıkaldı.
Basın açıklamasını okuyan KDP İnsiyatifi Sözcüsü Ahmet Acar " 94 Yıllık Cumhuriyet tarihinde vesayetçi, statükocu sistemin ürettiği sorunların çözüme kavuşması için Türkiye Cumhuriyeti anayasasında hükümet sistemi değişikliğini öngören 18 maddelik anayasa paketi, demokratik nizamın etkili araçlarından biri olan halk oyununa sunulmak üzere kabul edildi. Bizler KDP Birlik İnsiyatifi olarak 18 maddelik hükümet değişiklik sistemi ve başkanlık sistemini öneren paket üzerinde irade beyanımızı kamuoyuyla paylaşmak üzere toplanmış bulunmaktayız." dedi.

"Hayır Cephesi"
Acar açıklamasına " 7 Haziran sonrası şiddet ve terörde sınır tanımayan kaos ve iç savaş konseptini paydaşları, PKK, Deaş, Fetö gibi terör örgütlerine bastonluk görevi yapan HDP'nin ve red, inkarcı geçmişi ile bilinen katliamcı Kemalist CHP'nin ve ulusalcıların 'Hayır' cephesini oluşturduğuna şahitlik etmekteyiz.

"EVET Oyuyla destekliyoruz"
Acar açıklamsına son olarak ; "Bilinmelidir ki Kürtler PKK'dan, Türkiye Kemalizimden, FETÖ'den, Müslümanlar Deaş'ten kurtulmadıkça kan ve kaos gözyaşı Türkiye toplumunu oluşturan tüm halkların kara talihi olacaktır. Bu vesileyle Biz KDP Birlik insiyatifi olarak terör ve şiddet olayları ile insanların canlarına ve mallarına kasteden kaos ve içsavaş ittifakının karşısında olduğumuzu bu nedenle 'Başkanlık Sistemini' öneren anaysa değişikliği paketine referandumda 'Evet' oyu kullanarak destek vereceğimizi kamuoyu ile huzurunuzda paylaşıyoruz."ifadelerini kullandı.
Program yapılan basın açıklamasının ardından sona erdi.


YORUMLAR :::

 1. Lawê kurd
  14 Mart 2017 Salı Saat 16:25 CEVAPLA
  Pkk'nin var olduğu yerde ölüm ve gozyaşi vardır pkk'nin olduğu yerde ekonomi çöker huzur ve can güvenliği yoktur .pkk'nin hakim olduğu yerde yıkım vardır göç vardır.pkk'nin hakim olduğu yerde gelişim olmaz yatırım olmaz yatırımcı kaçar .pkk demem ölüm ve katliam demek
 2. Lawê kurd
  14 Mart 2017 Salı Saat 16:20 CEVAPLA
  Kürtleri zor durumda bırakan Kürtler adını Kürtleri katleden varsa da batının gudumunde olan pkk'dir. Pkk kurtler için çok büyük bir tehditdir kürt sehirlerini yakıp yıkan kürdün evinin altına 1 ton bomba koyan pkk'dir hendek kazan Kürtleri perişan eden pkk'dir
 3. Servan
  13 Mart 2017 Pazartesi Saat 20:22 CEVAPLA
  Sizin nereniz kürt .....siz kimsiniz kurtlerin adina siyaset yapipta ortaliga saciliyorsunuz.. Yuzsuzler...
 4. Aras gül
  13 Mart 2017 Pazartesi Saat 07:17 CEVAPLA
  Yıllardır kürt kanını emen, kürdü var eden her türlü istisnasız her değerini red ve inkar eden, bunu yaparken de insanlık dışı her türlü zalim gaddar ve faşist yöntemlerle, katliamlarla, köy mezra kasaba şehir yakarak yapan
  Vede kürdü kürde kırdırıp öldürten BİRA KUJÎ bir yönetimin yanında yer almak.
  Yazıklar olsun.
  • Selman
   14 Mart 2017 Salı Saat 11:02 CEVAPLA
   Bence de yazıklar olsun!
   Kürtleri katl eden,
   Süren,
   Göç ettiren,
   Açlığa mahkum eden,
   Sadece ölümü gösteren,
   Ve gençlerine ölümden başka birşey sunmayan
   PKK'sine de sözde sivil örgütlerine de destekcilerine de rantcılarına da siyasetcilerine de yazıklar olsun.
 5. Ğursi
  12 Mart 2017 Pazar Saat 18:41 CEVAPLA
  298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri Ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunun, 94/A maddesi 5. Fıkrasındaki; “Yurt dışında ve yurt dışı temsilciliklerde seçim propagandası yapılamaz.” denilmektedir. Nasıl ki Türk siyasetçilerin dışarda siyaset yapması yasaksa dışardakilerin de Türkiye'de yapması yanlıştır. KDP siyaset yapacaksa Irak'ta yapmalı. Türkiye'de yapması doğru değildir.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mustafa Yaman’ın ismi Mardin’deki okuldan da kaldırıldı

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mu [...]

1 gün önce...

Hedef: % 100 doluluk Artuklu Üniversitesi bir ilke imza atmak istiyor

Mardin Artuklu Üniversitesi, bir ilke imza atarak [...]

1 gün önce...

2 çocuklarını kaybettiler, 3'üncü çocukları için yardım istiyorlar

Midyat ilçesinde yaşayan ve Spinal Muskuler Atrofi [...]

1 gün önce...

Derik'te GSM Şirketine şebeke tepkisi

Derik İlçe Merkezi'nde GSM Şirketi Vodofone hattın [...]

1 gün önce...

Yılların sorununa belediyeden kökten çözüm

Dargeçit İlçesine bağlı Alayurt Mahallesini ikiye [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN