MARGİAD: IŞİD Zulmüne Sessiz Kalmayalım!

MARGİAD: IŞİD Zulmüne Sessiz Kalmayalım!
07 Ekim 2014 Salı Saat 12:45 1

Mardin Genç İş Adamları Derneği (MARGİAD) Başkanı Lokman Aslan, Kobanê’de yaşanan gelişmelere karşı, işçi örgütleri, sivil toplum örgütleri, sendika ve basın-yayın kurumlarını dayanışma içerisinde hareket etmeye çağırdı.

Musul, Şengal ve son olarak da Kobanê’de yaşanan IŞİD zulmüne karşı yazılı bir açıklamada bulunan MARGİAD Başkanı Lokman Aslan,  “Gelin kardeş olduğumuzu bir kere daha hatırlayalım. Yaşadığımız travmalara bir yenisini daha eklememe adına yaşananlara seyirci olup, sessiz kalmayalım” dedi.

“Türkiye'nin bütün işveren ve işçi örgütlenmeleri, sivil toplum kurumları, sendikaları, basın-yayın kurumlarına sesleniyorum” diyen Başkan Aslan yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Birlikte ve eşit yaşamak, yarınları bugünden birlikte inşa etmek, bereketi paylaşmak,yokluğun yükünü omuzlamak için kin ve nefret zehirini enjekte edecek travmaya sebep olmamak için harekete geçiniz!
Musul'un ardından Şengal'e giren İŞİD’in yaşattığı zulüm devam ederken, bu kez üç tarafı sarılı Kobanê yeni bir kırımla karşı karşıya! 

Kurban Bayramın da yanı başımızdaki komşularımızın, akrabalarımızın, kardeşlerimizin kurban edilmesine rıza mı göstereceğiz? Tarihin bize sunduğu yeniden tertemiz bir sayfa açma ve gelecek bin yıllara gönül rahatlığıyla; karşılık güvenin huzuruyla yol alma fırsatını heba mı edeceğiz?  Herkesten ricamız; iki dakika düşünüp karşı karşıya bulunduğumuz imtihanın önemini ve geleceğimize koyacağı ipoteği idrak etmeleridir.
Bir tarafta bin yıllık kadim dost ve kardeş halk Kürt halkı diğer tarafta ne olduğu belirsiz IŞİD Çeteleri. 

Geliniz seyirci kalmayın; bir yanınızı görmezden gelip geçici bir süre ıslık çalmanın konforunun büyük bir tuzak olduğunun farkına varın. 
Bizler bu bölgenin insanları olarak izah etmekte zorlanacağımız basiretsizliğin bizi ve sizleri esir almasını istemiyoruz. Kardeşleriniz, komşularınız, iş ortaklarınız, meslektaşlarınız olarak biliyoruz ki; hepimizin yapabileceği çok şey var. 
Sizlerden ricamız; bizleri yalnız bırakmayın. Siyasi baskı oluşturup devletimizi doğruya teşvik etmek, bizleri daha fazla sizin yanınızda tutacaktır. 

Ahlaki üstünlüğü gözeterek kullanacağınız dilin, yapacağınız haberin, vereceğiniz mesajın, alacağınız kararın, esirgemeyeceğiniz desteğin önemiyle umudumuzun boş olmadığını gösteriniz. Mahçup olmayacağımıza dair inancımızı güçlendiririz.”


YORUMLAR :::

  1. abdülfettah fosforoğlu
    07 Ekim 2014 Salı Saat 15:44 CEVAPLA
    ....dükkanına zarar vermek işıdliktir, değil midir ...

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Nusaybin'de hasar tespit çalışmalarına başlandı

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, [...]

1 gün önce...

Kızıltepe'de Cumhuriyet Bayramı satranç turnuvası

Kızıltepe ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü [...]

1 gün önce...

Vergi uygulamalarında yeni dönem

E-Belge ve e-Defter zorunluluğu için öngörülen cir [...]

1 gün önce...

İmam Hatipliler, Mezunlarla Buluştu

Mardin Önder İmam Hatipliler Derneği, her yıl gel [...]

1 gün önce...

Ömerli'de ana güzergahta çalışmalar sürüyor

Ömerli Belediyesi ilçenin daha yaşanılır, daha mod [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar