MARGİAD: IŞİD Zulmüne Sessiz Kalmayalım!

MARGİAD: IŞİD Zulmüne Sessiz Kalmayalım!
07 Ekim 2014 Salı Saat 12:45 1

Mardin Genç İş Adamları Derneği (MARGİAD) Başkanı Lokman Aslan, Kobanê’de yaşanan gelişmelere karşı, işçi örgütleri, sivil toplum örgütleri, sendika ve basın-yayın kurumlarını dayanışma içerisinde hareket etmeye çağırdı.

Musul, Şengal ve son olarak da Kobanê’de yaşanan IŞİD zulmüne karşı yazılı bir açıklamada bulunan MARGİAD Başkanı Lokman Aslan,  “Gelin kardeş olduğumuzu bir kere daha hatırlayalım. Yaşadığımız travmalara bir yenisini daha eklememe adına yaşananlara seyirci olup, sessiz kalmayalım” dedi.

“Türkiye'nin bütün işveren ve işçi örgütlenmeleri, sivil toplum kurumları, sendikaları, basın-yayın kurumlarına sesleniyorum” diyen Başkan Aslan yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Birlikte ve eşit yaşamak, yarınları bugünden birlikte inşa etmek, bereketi paylaşmak,yokluğun yükünü omuzlamak için kin ve nefret zehirini enjekte edecek travmaya sebep olmamak için harekete geçiniz!
Musul'un ardından Şengal'e giren İŞİD’in yaşattığı zulüm devam ederken, bu kez üç tarafı sarılı Kobanê yeni bir kırımla karşı karşıya! 

Kurban Bayramın da yanı başımızdaki komşularımızın, akrabalarımızın, kardeşlerimizin kurban edilmesine rıza mı göstereceğiz? Tarihin bize sunduğu yeniden tertemiz bir sayfa açma ve gelecek bin yıllara gönül rahatlığıyla; karşılık güvenin huzuruyla yol alma fırsatını heba mı edeceğiz?  Herkesten ricamız; iki dakika düşünüp karşı karşıya bulunduğumuz imtihanın önemini ve geleceğimize koyacağı ipoteği idrak etmeleridir.
Bir tarafta bin yıllık kadim dost ve kardeş halk Kürt halkı diğer tarafta ne olduğu belirsiz IŞİD Çeteleri. 

Geliniz seyirci kalmayın; bir yanınızı görmezden gelip geçici bir süre ıslık çalmanın konforunun büyük bir tuzak olduğunun farkına varın. 
Bizler bu bölgenin insanları olarak izah etmekte zorlanacağımız basiretsizliğin bizi ve sizleri esir almasını istemiyoruz. Kardeşleriniz, komşularınız, iş ortaklarınız, meslektaşlarınız olarak biliyoruz ki; hepimizin yapabileceği çok şey var. 
Sizlerden ricamız; bizleri yalnız bırakmayın. Siyasi baskı oluşturup devletimizi doğruya teşvik etmek, bizleri daha fazla sizin yanınızda tutacaktır. 

Ahlaki üstünlüğü gözeterek kullanacağınız dilin, yapacağınız haberin, vereceğiniz mesajın, alacağınız kararın, esirgemeyeceğiniz desteğin önemiyle umudumuzun boş olmadığını gösteriniz. Mahçup olmayacağımıza dair inancımızı güçlendiririz.”


YORUMLAR :::

  1. abdülfettah fosforoğlu
    07 Ekim 2014 Salı Saat 15:44 CEVAPLA
    ....dükkanına zarar vermek işıdliktir, değil midir ...

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Elektriği kesilen çiftçiler, yolu trafiğe kapattı

Mardin’de elektriği kesilen çiftçiler, Kızıltepe-C [...]

21 saat önce...

HÜDA PAR: "Genç evlilik mağdurları Türkiye siyasetinin ayıbıdır"

Genç evlilik mağdurlarının HÜDA PAR’a yaptığı ziya [...]

1 gün önce...

Koronavirüsün kalp hastalığına yol açtığı ortaya çıktı

Bilim insanları, yeni tip koronavirüsün beyinde ne [...]

1 gün önce...

Mardin MÜSİAD'tan 15 Temmuz Açıklaması

MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet İleri, 15 Temmuz [...]

1 gün önce...

15 Temmuz cesaretle ihanete karşı koymanın, direnişle dirilişin destanıdır

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Mardin Şube Başkanı Ey [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN