Mardin Artuklu Üniversitesi'nin Makus Talihi (3)

13 Mayıs 2019 Pazartesi Saat 12:10

Ağırakça’nın Mardin’de ve üniversitede oluşturduğu tahribatı iki gündür ele alıyorum. Okuyuculardan Ağırakça’nın skandal söylemleri ile hemen her gün farklı konularda mesajlar geliyor.  Onlardan birini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Vali, milletvekilleri ve diğer zevatın da hazır bulunduğu sinevizyonlu bir toplu açılışta, Cumhurbaşkanımızın canlı yayında yine her zamanki etkileyici hitabetini dinledikten sonra heyecana kapılıp, “Biliyor musunuz, Tayyib’e konuşmasını ben öğrettim.” şeklinde akla hayale sığmaz bir cümle dökülür ağzından. Tabi oradakiler ne tepki vereceklerini bilemezler.

Ağırakça’nın eski çevresi onun belli konulardaki enaniyet dolu ihtirasına şahit olsalardı bu şaşkınlıklarını ne şekilde dile getirirlerdi acaba?

Ağırakça’nın eski çevresi onun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünlere gelmesinde ortaya koyduğunu iddia ettiği katkılardan da habersizdirler şüphesiz!!! Umuma açık başka bir toplantıda Ağırakça, sözün şehvetine kapılıp endazeyi kaçırır yine. (Belirtmekte fayda var, bu tür durumlarda genelde hayal dünyası ile realite arasında gidip gelir, olmasını hayal ettiği şeyleri olmuş gibi anlatır. Sonuç; “O kedi buraya gelecek!!” türünden hezeyanlar olur.) O sırada hitap ettiği kişilere tasvir ettiği tablo, Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul belediye başkanı olduğu döneme aittir. Ağırakça, çok değer verdiği bir büyüklerinin hastalandığını duymuş ve kendisini ziyarete gitmiştir. Tesadüf bu ya, o sırada açık olan televizyonda Reis’in görüntüsü yayınlanmaktadır. Bunu gören hasta zat Tayyip Bey’i işaret ederek, “Buna sahip çıkın, büyük işler başaracak.” der. Ağırakça da bunu emir telakki ederek Recep Tayyip Erdoğan’ı her daim desteklemiş ve bugünlere gelmesinde önemli rol oynamıştır. 

Cumhurbaşkanımızın çeşitli yurtiçi ve yurtdışı ziyaretlerinde eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’la beraber gittiğini ve televizyonlara yansıyan görüntülerde, toplumumuza örnek teşkil edecek mahiyette eşiyle el ele tutuşarak yürüdüğü malumudur. Bu manzaraya İslam’ın yılmaz bir müdafii olarak (!) karşı çıkan Ağırakça’nın “Birisi söylemiyor mu şuna, Emine’nin elini tutmasın. İyi bir örnek değil.” şeklindeki ifadelerini bilenler bilir. Sadece bu örnek bile mezkur şahsiyetin cüretkarlık seviyesini göstermesi bakımından önemlidir.

Kendisini Cumhurbaşkanımızın Mardin’deki temsilcisi gibi gösterip onun yetişmesindeki rolünü defaatle dile getiren Ağırakça’nın meğer bugün cumhurbaşkanlığı sözcülüğü görevini yürüten İbrahim Kalın’ın yetişmesinde de azımsanmayacak etkileri varmış. Ağırakça’nın çeşitli defalar çevresine böbürlenerek anlattıklarına bakılacak olursa, İbrahim Kalın henüz yağız ve genç bir delikanlıyken öğrenci olarak Erzurum’dan İstanbul’a gelmiş ve kendisi ona kol kanat germiş. Eğer İbrahim Kalın’a sahip çıkmasaymış ülkücülere takılıp telef olurmuş.

 


YORUMLAR :::

 1. Açıklama ŞART
  19 Mayıs 2019 Pazar Saat 10:28 CEVAPLA
  Birlerinin yönlendirmesi ve para karşılığında bunları yazdığınız iddialarına karşı açıklamanız olmayacak mı? Haklıyken haksız duruma düştüğünüzün farkında mısınız? Yazılar basit olmuş, hızlıca kurgulanmış
 2. kardeşim
  19 Mayıs 2019 Pazar Saat 03:20 CEVAPLA
  kardeşim ne istiyor sun bu adamdan o kadar kötüleme nin anlam ı yok eninde sonunda gider stres yapma o kadar benim anlamadığım sana ihale mi vermedi yüz mü vermedi onu çözemedim:)))
 3. kardeşim
  19 Mayıs 2019 Pazar Saat 02:18 CEVAPLA
  kardeşim ne istiyor sun bu adamdan o kadar kötüleme nin anlam ı yok eninde sonunda gider stres yapma o kadar benim anlamadığım sana ihale mi vermedi yüz mü vermedi onu çözemedim:)))
 4. Ahmet
  16 Mayıs 2019 Perşembe Saat 21:47 CEVAPLA
  Bu şahıs gerçekten yıllardır milleti kandırıyormuş.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

DİĞER YAZILARI :::

Hepsini Gör
# YAZI TARİH
1. Bugün günlerden...! 09 Ağustos 2019 Cuma Saat 19:01
2. Ottawa Antlaşması üzerine 16 Temmuz 2019 Salı Saat 20:23
3. Soykırımı Unutma, Unutturma... 11 Temmuz 2019 Perşembe Saat 16:54
4. Geçmişi Acılarla Dolu bir Coğrafya (2) 03 Temmuz 2019 Çarşamba Saat 19:54
5. Geçmişi Acılarla Dolu bir Coğrafya (1) 01 Temmuz 2019 Pazartesi Saat 20:05
6. Rıza-i İlahiye adanan bir ömür: Muhammed Mursi 18 Haziran 2019 Salı Saat 15:27
7. Çocuksu vicdandır bizi kurtaracak olan... 08 Haziran 2019 Cumartesi Saat 14:03
8. Ahlaklı Sorunlarımızın Kodları  27 Mayıs 2019 Pazartesi Saat 14:10
9. MAÜ'den Cevap ve Açıklama 21 Mayıs 2019 Salı Saat 10:59
10. Mardin Artuklu Üniversitesi'nin Makus Talihi (2) 11 Mayıs 2019 Cumartesi Saat 11:59

YORUMLANANLAR :::

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a jet yanıt: Buradan meydan okuyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Bu kutlu çatıdan ayrıla [...]

1 gün önce...

Emine Bulut cinayetine Mardin'den anlamlı tepki

Kırıkkale'de boşandığı eşi tarafından kızının gözl [...]

1 gün önce...

OSB'de üretime ara veren fabrikalar hırsızların hedefi oldu

Mardin Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve ekono [...]

13 saat önce...

Pamukçu Ailesinin acı günü

Mardin'de yerleşik olan Pamukçu Ailesi'nden Mehmet [...]

17 saat önce...

Yüzlerce araç çürümeye terk edildi

Midyat'ta yediemin parklarında sahipleri tarafında [...]

17 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7