Mardin Sınav Okulları'ndan Gerçek Sınav ve Mekan Provası

Mardin Sınav Okulları'ndan Gerçek Sınav ve Mekan Provası
15 Mayıs 2019 Çarşamba Saat 14:32 0

Mardin Sınav Okulları 15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YKS’ye ( Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) sayılı günler kala Gerçek Sınav Gerçek Mekan provasını gerçekleştirdi.

Mardin’de gerçekleştirilen sınavın adresi Mardin Artuklu Üniversitesi oldu. Binden fazla üniversite adayının katıldığı sınavda adaylar gerçek sınavın hem heyecanını hem de psikolojisini yaşadı. ÖSYM kurallarının birebir uygulandığı sınavda öğrencilerin üstleri güvenlik görevlileri tarafından aranırken cep telefonu ve diğer elektronik cihazlar toplandı. Gerçek sınav psikolojisini oluşturmanın öğrencileri 15-16 haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YKS’ye motive ettiğini belirten Okul Müdür yardımcılarından Selman Saruhan ilk defa sınav atmosferi yaşayacak olan öğrencilerin de tecrübe kazandığını vurguladı. Gerçek Mekan Gerçek Sınav provasının Mardin için bir ilk olduğunu, Mardin Artuklu Sınav Okulları olarak üniversite adayları ve lise öğrencilerine ilkleri yaşatmaya devam edecekleri sözlerini ekleyen Selman Saruhan, sabahın erken saatlerinde Artuklu Üniversitesi Kampüsüne gelip sınava giren tüm üniversite adaylarına YKS’de başarılar dilediğini ve gerçek mekan gerçek sınav provasına göstermiş oldukları yoğun ilgi için teşekkür ettiğini belirtti.

Okul Müdür yardımcılarından Tekin Akgül ise şu açıklamayı yaptı. 10 Mayıs Cuma günü Okulumuz öğretmenleri ve Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla öğrencilerimizle beraber Eski TOKİ mevki karayolu üzerinde Trafik Uygulama Eğitim Etkinliği gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz trafik polisi yelekleri giyerek polis ve öğretmenlerimiz gözetiminde araçları durdurup sürücülere trafikte yayalara geçiş önceliği konusunda bilgi verip, trafik kuralları konusunda el broşürleri dağıttı. Tekin Akgül bu etkinliğe katkı sağlayan başta Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik şube ekipleri olmak üzere tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ettiğini söyleyip eğitimde ilkleri yaşatmaya devam edeceklerini belirttiYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a jet yanıt: Buradan meydan okuyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Bu kutlu çatıdan ayrıla [...]

1 gün önce...

Emine Bulut cinayetine Mardin'den anlamlı tepki

Kırıkkale'de boşandığı eşi tarafından kızının gözl [...]

1 gün önce...

OSB'de üretime ara veren fabrikalar hırsızların hedefi oldu

Mardin Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve ekono [...]

13 saat önce...

Pamukçu Ailesinin acı günü

Mardin'de yerleşik olan Pamukçu Ailesi'nden Mehmet [...]

17 saat önce...

Yüzlerce araç çürümeye terk edildi

Midyat'ta yediemin parklarında sahipleri tarafında [...]

16 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7