“Mardin sporun başkentleri arasına giriyor”

“Mardin sporun başkentleri arasına giriyor”
11 Mart 2019 Pazartesi Saat 12:32 0

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, spora yapılan yatırımların karşılığını aldıklarını söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi bütün spor dallarında başarıdan başarıya koşuyor. Gerek amatör, gerekse profesyonel liglere önemli yatırımlar yapan Büyükşehir Belediyesi, yatırımlarının karşılığını ise başarılar ile alıyor. Bu bağlamda Hentbol Kadınlar 1.Ligi’nde mücadele den Mardin Büyükşehir Belediyesi Bayan Hentbol Takımı lig lideri Görele Belediyespor ile kendi sahasında yaptığı maçı 20-19 skor ile kazanarak süper lige çıkmaya hak kazandı.

Maçın akabinde ise sahada büyük bir coşku yaşandı. Öte yandan Bayanlar Voleybol 1. Ligi’ndeki ilk yılında özelikle son maçlarda aldığı galibiyetler ile ligde kalan ve başarı kaydeden voleybol takımı ise gelecek yıllar için umut saçtı. Mardin Büyükşehir Belediyesi bayan Basketbol Takımı ise play off da en büyük şampiyon adayları arasında gösteriliyor. Futbolda ise BAL Ligi’nde mücadele eden Mardin Büyükşehir Belediyesi maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu. Amatör spor branşların da ise alınan Türkiye şampiyonlukları şehri mutlu etti.

Hedeflere ulaştık

Spora yapılan yatırımların önemine dikkat çeken Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizi sporun başkentleri arasında tutmak ve gençlerimizi spora teşvik etmek için mücadele ediyoruz” dedi. Yapılan çalışmaların meyvelerini aldıklarını vurgulayan Yaman, “Biz ilimizde birçok farklı konuda önemli çalışmalar yaptık.

Önem verdiğimiz konularında başında ise spor geldi. Bilindiği üzere ilimiz genç nüfusa sahip olmakla birlikte bu konuda spor potansiyeli olan bir şehir. Gençlerimizin spora teşvik edilmesi için ise rol modeller önemli bir yer tutuyor. Bu nedenle spor konusunda önemli yatırımlar yapmaya karar verdik. Özelikle profesyonel liglerde başarı kaydetmek için elimizi taşı altına koyduk. Bireysel ve amatör branşlarda da en yetenekli sporcularımızı keşfederek işe başladık” ifadesini kullandı.

Başarıdan başarıya koşuyoruz

Yama şöyle devam etti: “Tüm bu çabamız bizlerin beklentilerini karşılayan başarılar olarak karşımıza çıktı. Netice itibariyle ilk güzel haberi hentbolda aldık. Kurduğumuz kadın hentbol takımı süper lige çıkarak bizleri onurlandırdı. Voleybol da ise yine sevinç yaratan gelişmeler oldu. Takımımız üst üste aldığı galibiyetler ile gelecek sezon için umut verdi. Kadın basketbol takımımızın da play off neticesinde şampiyon olacağına inanıyoruz. Futbolda ise şampiyonluğa bir adım daha yaklaştık. Sonuç olarak spor projelerimizle ilimiz kazandı. İnanıyoruz ki bu durum gençlerimizin ve yeni nesilin daha çok sporu sevmesine neden olacak”YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversiteye Rektör Atandı

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne Cumhurbaş [...]

21 saat önce...

Ağırakça'dan Cumhurbaşkanı Kararına Tepki

Resmi Gazetede yer alan kararname ile görevden alı [...]

14 saat önce...

Temelli Mardin'de iddialara cevap vererek, siyasi partilere çağrıda bulundu

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, beraberindeki [...]

1 gün önce...

Son dakika! Genel Sekreter Görevden Alındı

Mardin Artuklu Genel Sekreteri Şahin Arpağ görevde [...]

9 saat önce...

Kızıltepe'deki Su ve Elektrik kesintilerine tepki var

Kızıltepe'de son günlerde sık sık yaşanan elektrik [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7