Mardin'de Kocaeli Modelini Anlattı

Mardin'de Kocaeli Modelini Anlattı
21 Haziran 2013 Cuma Saat 17:37 1

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Mardin'de katıldığı belediye başkanları toplantısında, 'Büyükşehir Modelinde Kocaeli Örneği'ni anlattı.

Geçtiğimiz 12 Mart 2013 tarihinde 13 ilin Büyükşehir olması ardından harekete geçen Mardin’de, Büyükşehir unvanı ile birlikte yapılacak hizmetler ve değişiklikler Kocaeli Belediyesi örnek gösterilerek bir toplantı ile Mardin’de masaya yatırıldı.

Mardin Hilton Garden İnn oteli Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) toplantısına ev sahipliği yaptı. Kocaeli'nde yaşanan değişim ve gelişimi, eski ve yeni fotoğraflarla anlatan

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Mardin merkez ile 9 ilçe Belediye Başkanına ve yöneticilerine Büyükşehir sev ve idaresi ile ilgili geniş bilgiler aktardığı toplantıya 300 dolayında çalışan katıldı.

Mardin'de ilçe ve belde belediye başkanları ve yerel yöneticilerle düzenlenen toplantıda bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerin ardından tüm il sınırlarında büyükşehir olmaya hazırlanan Mardin'de Kocaeli örneğini anlattı. Büyükşehir olduktan sonra yaşanan değişimi eski ve yeni fotoğraflar eşliğinde anlatan
Başkan Karaosmanoğlu, Mardin'in de aynı değişimi yaşayacağına inandığını söyledi.

Tüm il sınırlarının büyükşehir olmasının yerel hizmetler açısından Mardin için bir milat olacağını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bu yerel hizmetlerin kalitesini ve hızını artıracak, Mardin merkezde yapılan hizmetlerin en ücra köşelere kadar gitmesini sağlayacak. Uzun soluklu bir süreç. Kocaeli'de 2004'te bu yola çıktık, yaklaşık 10 yılda çok önemli değişim ve gelişimi yakaladık. Ben Mardin'in de aynı değişimi yakalayacağına inanıyorum. Mardin'de bu enerjinin, Mardin halkında bu enerjinin bulunduğuna inanıyorum. Hoşgörünün kenti olan Mardin'in daha güzel, daha kaliteli hizmetler alacağına olan inancım tamdır” dedi.

Mardin'e ziyareti ve anlattıkları nedeniyle teşekkür eden Mardin Belediye Başkanı Ayanoğlu, "Büyükşehir statüsüne alınan Mardin'de yeni bir yerel yönetim anlayışı gelişecek. Bununla ilgili yapılması gerekenleri Başkanımız Karaosmanoğlu bize en güzel şekilde anlattı. Kocaeli'nde yaşanan değişimi gözlerimizle gördük. Bu hizmetler neden Mardin’de olamasın bütün hedefimiz bu hizmet kalitesine Mardin’in de en ucra köşesine ulaştırmaktır” deyi konuştu.

Toplantıya katılan belediye başkanları ve yerel yöneticiler de, Başkan Karaosmanoğlu'nun anlatımından çok önemli bilgiler aldıklarını, Kocaeli'nde yaşanan değişimi kendilerine örnek alacaklarını söyledi.

Toplantı öncesi ve sonrasında Mardin’in tarihi ve turistik alanları gezildi. Ayrıca katılımcı Belediye Başkanlarına tarihi 7 bin yıllık kentte sürdürülen kentsel dönüşüm alanları, restorasyon çalışmaları hakkında birde sine-vizyon gösterimi ile brifing verildi.

  
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Belediye Önünde Açıklama

HDP’li Ahmet Türk tarafından işten çıkarılan 11 şe [...]

1 gün önce...

SONDAKİKA! Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine operasyon

HDP'li Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanla [...]

1 gün önce...

Mardin'de 1 ay boyunca 'eylem yasağı'

Mardin Valiliği, kent merkezi ve ilçelerinde topl [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de çöpler vatandaşı mağdur ediyor

Nusaybin ilçesinde yapımı tamamlanan TOKİ konutlar [...]

12 saat önce...

Kayyum atanmasına HÜDA PAR'dan eleştiri geldi

HDP'li 3 büyükşehir belediyesine atanan kayyumlara [...]

12 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yolum Maraş'a Düşünce

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7