Mardinli anneler doğum ve çocuk bakımı hakkında bilgilendirildi

Mardinli anneler doğum ve çocuk bakımı hakkında bilgilendirildi
20 Nisan 2019 Cumartesi Saat 11:57 0

Anadolu Ebeler Derneği, annelerin ve bebeklerin yaşadıkları her önemli ve değerli anda yanlarında olmaya devam ediyor.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğünün ev sahipliğinde Mardin Sağlık Sen Şube Başkanlığının da desteğiyle ve gebe okulları il koordinatörü Gülistan Aydoğan’ın koordinatörlüğünde Kızıltepe Devlet Hastanesi konferans salonunda Anadolu Ebeler Derneğinin “Ana Karnından Ana Kucağına “projesi kapsamında 18 Nisan'da Ebelere Yönelik (Gebelik -Doğum-Lohusalık) eğitim düzenlendi. Eğitimde ‘Gebeliğin Fizyolojik ve Psikolojik Değişiklikleri, Doğuma Hazırlığın Önemi, Doğumun Fizyolojisi ve Doğum Sırasında Ebelik Uygulamaları, Lohusalık Dönemi ve Lohusalık Bakımı, Bağlanma ve Emzirmeye Etkisi, Yeni Doğan ve Bebek Bakımı’ konuları anlatıldı.

Program kapsamında Anadolu Ebeler Derneği Yönetim Kurulu tarafından, annelerin en önemli ve yegane doğum destekçisi olan sağlık profesyoneli ebelere, toplumun sağlıklı doğuma erişimi ve doğum sonrası anne ve yenidoğan bakımı konularında güncel ve yeni bilgilerin aktarıldığı bir ebelik eğitimi düzenlendi.

Bu kapsamda düzenlenen “Ana Karnından Ana Kucağına” Ebelik Eğitimi Anadolu Ebeler Derneği Başkanı Uzm. Ebe Nesibe Üzel ve Anadolu Ebeler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Uzm. Ebe Esra Yörük tarafından gerçekleştirilen eğitim sonunda 50 ebeye katılım belgeleri verildi.

Ayrıca 19 Nisan'da Annelere ve Gebelere yönelik “Yenidoğan ve Gebelik” üzerine Ana Karnından Ana Kucağına Söyleşiler Eğitimi düzenlendi. Eğitimde ‘Gebelik ve yenidoğan bebeklere yönelik merak edilen sorular’ cevaplandı. Bu eğitim de Anadolu Ebeler Derneği Başkanı Uzm. Ebe Nesibe Üzel, Jinekolog Dr. Serkan Aydoğdu, Uzm. Psikolog Semiha Afyonlu Kaya ve Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Esra Yörük tarafından verildi.

İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Saffet Yavuz, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Murat Sinanoğlu ve müdürlüğün başkan yardımcıları ile beraber eğitime katılan Anadolu ebeler derneği başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile diğer eğitimcilere teşekkür ederek, bu eğitimin gerçekten de çok verimli geçtiğini ve ilimiz adına bu eğitimin burada yapılıyor olmasının çok mutluluk verici bir durum olduğunu dile getirdi.

Organizasyonun temel amacı, farklı coğrafyalarda yaşayan anne ve anne adaylarını gebelik, doğuma hazırlık, lohusalık, emzirme ve yeni doğan bebek bakımı hakkında anneleri bilgilendirmek ve onların deneyimlerine katkı sağlamaktır. Anne ve anne adaylarının yoğun ilgisiyle gerçekleşen organizasyonda katılımcılar, kendilerinden birçok hikâye bulduğu projeden mutlu bir şekilde ayrılan Anadolu ebeler derneği, yoğun ilgiyle karşılaştıkları bu etkinliklerin devamının geleceğinin sinyallerini verdi.

Eğitime il ve ilçelerimizde görev yapan ebeler ile anneler, anne adayları, gebeler ve çok sayıda sağlık çalışanı katılım sağladı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ömerli'de ana güzergahta çalışmalar sürüyor

Ömerli Belediyesi ilçenin daha yaşanılır, daha mod [...]

1 gün önce...

Derik te Muhtarlar Günü kutlandı

Derik İlçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen [...]

1 gün önce...

Yıldırım düşme anı kameraya yansıdı

Nusaybin ilçesinde, yağmurun ardından bir eve yıld [...]

1 gün önce...

Genç antrenör Mardin Büyükşehir ile anlaştı

Kocaeli'nin genç ve başarılı antrenörlerinden İbra [...]

1 gün önce...

“Kızıltepe’de eğitim”konulu istişare toplantısı düzenlendi

‘Eğitime Destek Platformu’ Kızıltepe ilçe başkanlı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar