Miroğlu'na MHP'den sert tepki

Miroğlu'na MHP'den sert tepki
20 Nisan 2017 Perşembe Saat 23:24 0

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'nun geçtiğimiz gün referandum sonuçlarıyla ilgili Ak Parti'nin MHP ile yaptığı işbirliğinin karşılığı olmadı şeklindeki açıklamasına MHP Mardin İl Başkanı Mehmet Veysi Oğuz'dan sert tepki geldi.

MHP Mardin il Başkanlığı'nda yapılan açıklamayla ilgili basın mensuplarıyla bir araya gelen İl Başkanı Mehmet Veysi Oğuz, Milletvekili Miroğlu'nun Milliyetçi Hareket Partisini hedef alan açıklamasını talihsiz bir açıklama olarak değerlendirerek, Sahadaki karşılığından bahsetmesi gereken en son kişinin Sayın Orhan Miroğlu'nun olduğunu söyledi.

"MİROĞLU DÖNÜP AYNAYA BAKSIN"
İl Başkanı Mehmet Veysi Oğuz, MHP ile ilgili açıklamayı yapan Miroğlu'nu dönüp aynaya bakması gerektiğini savunarak, "Sayın; Orhan Miroğlu Milliyetçi Hareket Partisi hakkındaki talihsiz talihsiz açıklamayı yapmadan önce dönüp aynaya bakmasını tavsiye ederdik. Yaptığı açıklama AKP içindeki derin çatlağı, bölünmüşlüğü gündemden düşürmesi ve hedef saptırmasıdır . Açıklama ile neye hizmet ettiğini kendisi kadar bizlerde bilmekteyiz. Başarısızlık yarsa bunu kendi partisinde ve politikalarında aramalıdır. Referanduma iki üç gün kala cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlarının talihsiz eyalet ve federasyon açıklamalarının sahaya nasıl yansıdığının analizini yapması kendisine tavsiye ederim. Ayrıca geçmiş dönemlerde cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, bakanlık yapmış, yeniye eski birçok milletvekilinin menfi çalışmalarını bilmemesi mümkün değildir." dedi.

Yapılan açıklamayı 'Miroğlu'nun, elde edilen başarısızlığa günah keçisi araması' olarak değerlendirdiğini kaydeden İl Başkanı Oğuz, Miroğlu'nun, MHP düşmanlığı ile hedef saptırmaya yönelik politika yapmasının kendisine bir şey kazandırmayacağını söyledi.

"SAHADA KİMİN KARŞILIĞININ OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR"
Miroğlu'nu öz eleştiri yapmasının kendisine daha çok yakışacağını kaydeden Oğuz, açıklamasını öyle tamamladı: "Siyasetin sahadaki karşılığından bahsetmesi gereken en son birisi varsa o da Sayın Orhan Miroğlu'dur. Hiçbir tabanı olmadan sadece Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Konjonktürel olarak gelen oylarla seçilen Sayın Miroğlu'nun sahadaki karşılığının ne olduğunu çok iyi bilmesi gerekir. Sahada karşılığı olmadığını iddia ettiği Milliyetçi Hareket Partisi otuz beş milletvekili ile Türkiye gündemini oluşturup, devletin ve milletin bekası noktasında iktidar partisini referanduma götüren ve sonuç alan, Türk devletinin, Türk milletinin ve Türk yurdunun bekası için her türlü riske inisiyatif alan, bedel ödeyen bir hareketin mensupları olarak hiçbir hesap yapmadan. teşkilatlarıyla ye camiası ile hiçbir karşılık beklemeden liderinin emrinde her zaman ye her yerde sahada ye ateş hattında bu ülkenin ve milletile gerçeği olarak görevini yapmıştır ve bundan sonrada yapacaktır." İfadelerini kullandı.

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, önceki gün referandumla ilgili yaptığı değerlendirmede AK Parti MHP işbirliğiyle ilgili gazetecilere şu açıklamayı yapmıştı:

"MHP ile temsil edilen Türk milliyetçi hareketi içindeki bölünmeler, Cumhurbaşkanlığı sistemi konusunda kendi içerisinde bir bütünlük sağlayamamış olması, AK Parti’nin diyelim, ya da referandumda ‘evet’ tercihinde bulunan insanların biraz hayal kırıklığına uğramasına yol açtı. Umuyoruz ki bundan sonra ki süreçte hiç değilse milliyetçi kesim Türkiye’nin bu referandumunu doğru analiz etsin, doğru okusun ve doğru siyasi tercihler yapsın. Ama gördüğümüz şey şuydu; Kürtleri MHP ile, MHP’yi de Kürtlerle korkutma stratejisi izledi Cumhuriyet Halk Partisi ve onunla birlikte hareket eden bağdaşıkları. Bu bağdaşıklar; tabii Kandil’den tutun HDP’ye kadar, FETÖ’ye kadar ve çeşitli iri, küçük çaplı terör örgülerine kadar uzanan bir cepheydi."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İl Sağlık Müdürlüğü'nde Promosyon rekoru

Mardin İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı tüm personeller [...]

19 saat önce...

Kış Sezonuna Özel Tesettür Giyim Modelleri

Kış sezonunda da tesettürde şıklık ve rahatlık sağ [...]

21 saat önce...

Sosyal medyada örgütlenip, tepelere palamut ektiler

Derik'te sosyal medyada örgütlenen bir grup, ağaçs [...]

1 gün önce...

Mardin GAP Gençlik Kültür Evi Faaliyetlerini Sürdürüyor

GAP İdaresi Başkanlığına bağlı olarak faaliyetleri [...]

1 gün önce...

Kılıç: Başkanlarımız, hizmetleriyle ezber bozacak!

AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Merkezine insanı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN