“NATO Üssü'ndeki radar sökülsün”

“NATO Üssü'ndeki radar sökülsün”
31 Mayıs 2019 Cuma Saat 18:33 0

Mardin Dünya Kudüs Günü İnisiyatifi, siyonistlerin güvenliğini sağlayan Malatya Kürecik NATO Üssü’ndeki radarın sökülmesini istedi.

Ramazan ayının son cumasında çeşitli etkinlikler düzenlenen Dünya Kudüs Günü, yurdun dört bir tarafından olduğu gibi Mardin’de de farklı etkinliklerle anılıyor.

Mardin merkez Artuklu ilçesi Şakir Nuhoğlu Camii önünde Cuma namazı sonrası toplanan Mardin Dünya Kudüs Günü İnisiyatifi üyeleri, düzenledikleri basın açıklamasıyla siyonist israil ve ABD’ye tepkilerini dile getirdi.

Sık sık “Kahrolsun israil” sloganları atan grup, tekbirlerle, “Filistin yalnız değildir” mesajı verdi. Basın açıklamasını ise Mardin Dünya Kudüs Günü İnisiyatifi Halil İbrahim Kırmızıoğlu okudu.

“Dünya Kudüs Günü, İslam’ın diriliş ve direniş günüdür!”

Dünya Kudüs Günü’nün İslam’ın diriliş ve direniş günü olduğuna dikkat çeken Kırmızıoğlu, “Kudüs Günü, Filistin davasının unutturulmasını önlemek için rahmetli İmam Humeyni tarafından 1979 Ağustos’unda ilan edilmiştir. Kudüs Günü, İslam ümmetinin damarlarına direniş kanının pompalandığı ve Kudüs’ümüzün sadece direnişle kurtulabileceğinin ilan edildiği gündür.” dedi.

“Bugün Filistin davasına sahip çıkma günüdür”

Kırmızıoğlu, “Büyük Şeytan ABD, Siyonist israil, İngiltere ve onlara destek veren Suud, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır başta olmak üzere satılmış Arap krallıkları ‘Yüzyılın Anlaşması’ adı altında Filistin direnişini tarih sahnesinden silmek, Gazze halkını açlığa ve sefalete mahkum etmek, Hamas’ı ve İslami Cihad’ı köşeye sıkıştırmak ve hatta yok etmek istemektedir. Kudüs hepimizin önünde bir imtihandır ve Kudüs’ü özgürleştirmek ancak Siyonizm’e, küresel kapitalizme ve emperyalizme karşı küresel İntifadayı başlatmakla mümkündür. Unutmayalım ki Dünya Kudüs Günü, sadece bir anma günü değildir. Bugün, Kudüs’teki direnişe destek olma, Filistin davasına, Gazze’ye, Hamas’a ve İslami Cihad’a sahip çıkma günüdür.” diye konuştu.

“Kudüs’ün kurtuluşu ümmetin kurtuluşudur”

“Kudüs’ün kurtuluşu ümmetin kurtuluşudur.” diyen Kırmızıoğlu, “Kudüs, yeryüzünün tüm büyük ve küçük şeytanlarına karşı mazlumların direniş kardeşliğinde buluşmasıyla kurtulacaktır. Kudüs, saraylarında batılı liderlerle kadeh tokuşturup halklarına karşı ihanet ittifakları kuranların, fitne tohumları ekenlerin ve kirli iktidarları için ümmetin kanına girenlerin diplomatik oyunlarıyla değil; tankların karşısına dikilmiş İntifada çocuklarının ve onları düşman karşısında sahipsiz bırakmayanların dayanışmasıyla özgürleşecektir. Bizler, Siyonist işgal bitmeden, sürgündeki tüm Filistinliler evlerine dönmeden, küresel emperyalizm bölgemizden kovulmadan, bölge halklarını birbirine kırdırmaya çalışan batıl düzenler yıkılmadan, NATO ittifakları dağıtılmadan, ümmeti tehdit eden füze kalkanları yerlerinden sökülmeden, Amerikan üsleri kapatılmadan Kudüs’ü özgürleşmiş saymayacağız. İslam Ümmetinin birlik, kurtuluş ve esenliği ancak ve ancak etnik, ulusal ve mezhebi çekişmelerden uzak durmakla ve Kudüs gibi temel ve merkezi bir davada buluşmakla mümkündür.” dedi.

““Malatya Kürecik NATO Üssü’ndeki radar sökülsün”

Son olarak taleplerini sıralayan Kırmızıoğlu, şunları söyledi:

“Siyonist elçiliğin kapatılmasını, Siyonist İsrail’in güvenliğini sağlayan Malatya Kürecik NATO Üssü’ndeki radarın sökülmesini, Korsan İsrail’in Gazze’den çaldığı doğalgazın Türkiye üzerinden satılmasını öngören mutabakat zaptlarının ve anlaşmaların lağvedilmesini ve NATO’dan hemen çıkılmasını talep ediyoruz. Devlet yetkililerimizin de defalarca söylediği gibi Kudüs’ün tapusu bizim arşivlerimizde olduğuna göre hükümetten bunları talep etmek aziz milletimizin en doğal hakkıdır.”

Yapılan basın açıklamasının ardından toplanan grup, sesiz bir şekilde dağıldılar.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Barosundan Kayyum Açıklaması

Mardin barosu yaptığı basın açıklaması ile Mardin' [...]

19 saat önce...

Belediye Başkanvekili Kafkas yeniden göreve başladı

Derik İlçesinde terör örgütüne destek verdiği gere [...]

1 gün önce...

Zergan Deresinde Temizlik Çalışması Yapıldı

Cumhuriyet Mahallesi içerisinden geçen Zergan Dere [...]

1 gün önce...

Haber-Yorum Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu Can Almaya Devam Ediyor

Kızıltepe - Ceylanpınar Karayolu can almaya devam [...]

1 gün önce...

Kalkan, Mazıdağı'nın yeni kaymakamı oldu

Adıyaman vali Yardımcılığı görevine atanan Mazıdağ [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN