Normal baklavaya göre şeker oranı % 80 daha az

Soğuk Sütlü Baklava Normal baklavaya göre şeker oranı % 80 daha az
13 Mayıs 2019 Pazartesi Saat 17:20 0

Mardin'de tatlı denilince akla ilk gelen adreslerin başında gelen Sadık Künefe, Kadayıf ve Künefe gibi Soğuk baklavada da yüksek lezzet iddiasıyla adından söz ettirmeyi sürdürüyor.

Zengin kültürlerin izlerini taşıyan kadim medeniyetimizde en çok sevilen tatlıların başında gelen Kadayıf, Künefe çeşitleriyle birlikte müdavimlerine Soğuk (Sütlü) Baklava çeşidiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bölgenin farklı şehirlerinde kendi hizmet kalitesini yayarak her geçen gün büyüyen, marka ve kurumsallık kimliğini yeni şubelerle güçlendiren Sadık Künefe, Soğuk (Sütlü) Baklava olarak adlandırılan yada kadim bir deyimle Hoşverdi tatlısı olarak tanımlanan tatlı çeşidiyle tatlı meraklılarından büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Sadık Künefe Markası'nın Sahibi İşadamı Sadık Bural, Günlük olarak hazırlanan ve soğuk servis edilen, sütlü olması nedeniyle de oldukça hafif bir tatlı çeşidi olan soğuk baklavaya olan talebin her geçen gün arttığını söyledi.

"ŞEKER ORANI BAKLAVAYA GÖRE % 80 DAHA AZDIR"

Ramazan ayı münasebetiyle iftardan sonra tatlı çeşitlerine ama özellikle de kendi spesiyalleri olan soğuk baklavaya olan ilginin her geçen gün biraz daha arttığını kaydeden Bural, "Sadık Künefe olarak yüksek lezzet iddiasında bulunduğumuz Kadayıf ve künefe gibi Soğuk baklavada da bu iddiamızı sürdürüyoruz. Kendi spesiyalimiz olan soğuk sütlü baklavamız, Sütlü Nuriye ve tiramisu kırması bir tatlı çeşididir. Süt oranı fazla olan hafif tatlılardan biridir. Üzerine çikolata rendesi ve kakaosu ekleniyor. Bademli, Cevizli, fındıklı ve bugünde artık bol fıstıklısı artık revaçtadır. 1980 ihtilalinin baklava fiyatlarına müdahalesi sonucu fıstık fiyatlarının yüksek olması nedeniyle üreticiler fındığa yönelmiş ve yeni bir konsept olarak müşteriye sunulmuştur. Bugünlerde Diyarbakır, Mardin, Batman, Şırnak ve çevre il ve ilçelerde bulunan şubelerimizde aranan bir tatlı çeşidi olarak revaçtadır. Soğuk servis edilmesi ve sütlü olması nedeniyle hafif olan bu tatlı damak tadını bilenlerce her geçen gün daha fazla tercih ediliyor ve ünü hızlı bir şekilde yayılıyor. Bu tatlının hazırlanışı baklava gibi olup, şerbetinin sütle hazırlanması nedeniyle şeker oranı baklavaya oranla % 80 daha azdır. Sadık Künefe olarak yüksek lezzet iddiasında bulunduğumuz Kadayıf ve künefe gibi Soğuk baklavada da bu iddiamızı 11 şubemizde, günde 400 kg üreterek Siz değerli müşterilerimize her zamanki özen ile sunmaktayız. Ve diyoruz ki; Damak tadınıza Sadık Kalın"YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Köy korucusu babası ile aynı yaşta ve aynı günde şehit oldu

Mardin’de PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda [...]

1 gün önce...

Çam: Farklılığımız zenginliğimiz olsun!

Kızıltepe'de düzenlenen aşure etkinliğinde konuşan [...]

1 gün önce...

Şarampole yuvarlanan araçta kişi yaralandı

Nusaybin-Midyat yolu üzerinde seyir halindeyken şa [...]

1 gün önce...

Babasıyla aynı kaderi paylaştı

Babasıyla aynı gün ve yaşta şehit olan 8 çocuk bab [...]

1 gün önce...

AK Parti'den Gazetemize destek ziyareti

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, beraberind [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Yargı Reformu Stratejisi

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Varsın Öyle Olsun…

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Mezopotamya İncisi Mardin...

5
Mustafa Aydın
6
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

7