Öğrencilerden Anlamlı Yemek Menüsü

Öğrencilerden Anlamlı Yemek Menüsü
18 Mart 2019 Pazartesi Saat 16:10 0

Artuklu Proje İmam Hatip Lisesi Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümünde çok anlamlı bir etkinliğe imza attı. İmanın imkanı yendiği kutlu zaferde, kahraman Mehmetçik’in bir günlük yemek menüsünü okullarında tüm öğrencilere ikram ettiler. Bütün öğrencilerin katılım gösterdiği etkinlikte yağlı buğday çorbası, üzüm hoşafı ve bir dilim ekmek dağıtıldı.

Mardin'de bulunan Artuklu Proje İmam Haip Lisesi öğrencilerine Çanakkale ruhunu yaşamaları için öğle yemeğinde Çanakkale menüsü ikram edildi.

Çanakkale ruhunun yaşatılması ve daha iyi anlaşılabilmesi için yurdun bir çok kesiminde çeşitli etkinlikler yapılıyor. Artuklu Proje İmam Haip Lisesi Okulu öğrencilerine yağlı buğday çorbası, üzüm hoşafı ve bayat ekmekten oluşan Çanakkale Menüsü öğle yemeğinde ikram edildi. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği etkinlik hakkında bilgi veren Artuklu Proje İmam Haip Lisesi Okul Müdürü Mehmet Ali Gümüş, "Okulumuzun yemekhanesinde, kahraman ecdadımızın sergilediği azim ve fedakarlığın hafızalarda canlı tutulması adına, Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü'nün yıl dönümü etkinlikleri kapsamında öğrencilere öğle ve akşam yemeklerinde Türk Askerlerinin o günün şartlarında yedikleri, üzüm hoşafı, buğday çorbası ve bayat ekmek dağıtıldı. Onların sadece bu menüyü yiyerek savaştığını biliyoruz. Sadece bu menüyü yiyerek kahramanca savaşan ecdadımızın hissettiklerini öğrencilerimize hissettirmeye çalıştık.Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, atalarımızın yüzyıllar boyunca gösterdikleri fedakarlıklar, korkusuzluklar ve vatan sevgisi sayesinde bizlere vatan oldu. Yaptığı bu etkinlikle, Çanakkale Savaşında askerlerimizin hangi şartlarda bu vatanı savunduklarını bir nebze olsun öğrencilere hatırlatmaya çalışan Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesine teşekkür ediyoruz. Vatanımızı, dinimizi ve bayrağımızı kahramanca savunan ve şehit olan askerlerimizi rahmetle yâd ediyoruz."dedi.

Öğrenciler ise Çanakkale şehitlerinin ruhlarını yad etmek adına bir araya geldiklerini ve savaş esnasında kısıtlı imkanlar doğrultusunda kendilerine sunulan yemek menüsünü yiyerek onlara şükran borçlu olduklarını söylediler. Programa, öğretmen ve öğrenciler ile bazı öğrenci velileri de katıldı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Midyatlılar: Çevre yolu bir an önce yapılsın!

Batman-Gercüş-Mardin-İdil-Cizre ve Nusaybin'e Midy [...]

1 gün önce...

Mardin Milletvekili Mithat Sancar hastaneyle kaldırıldı

TBMM Genel Kurulu'nun bugünkü oturumunu yöneten Me [...]

1 gün önce...

HDP Eş Genel Başkanı Temelli Nusaybin'de

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli geldiği Nusaybi [...]

1 gün önce...

Minik öğrencilerden Mehmetçiğe mektup yazıp dua etti

Midyat'a bağlı Erişti İlkokulunda eğitim gören 30 [...]

1 gün önce...

Sınır karakoluna havanlı saldırı

Nusaybin'de bulunan sınır karakolu Demirtepe'ye sı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN