PKK Dağ Mitingleri

24 Ağustos 2016 Çarşamba Saat 17:49

Darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan çağrısı ile 1 ay boyunca meydanlarda sabahlayan Türkiye halkı değişik fikir ve partililer; darbeci teröre karşı tek yürek, tek güç canlarını ortaya koydular. Bu alanlarda halkın önemsediği asıl konu Türkiye in toplumsal birlik ve beraberlik ruhunun pekişmesi görülüyor. Kenetlenme ve kaynaşma, Şer ittifaklara, teröre dur deme zamanı olduğu yaşanarak Dünya ya mesaj veriliyor. Başta kim olursa olsun, darbeci emperyalist uşaklarına ve teröre karşı Toplumsal birliktelik, ortak direniş ruhu canlı yaşanıyor. Darbecilere karşı birlik olup dik duran halk terör patlamalarına karşı da aynı duyarlılıkla Diyarbakır, Siirt, Batman, Van da başlayan tepkiler yayılıyor. Patlamalar oldukça kenetlenme ve kaynaşma derinleşiyor.

Tüm ülkede yaşlısından bebeğine kadar tüm bireyleri ile meydanları şenlendiren halkın çevreye zarar vermeden, yakıp yıkmadan kaynaşması güzel hatıralar bıraktı. Buluşmaların sosyal önemli bir boyutu da evlenme çağında gençlerin görüşme ve kız isteme merasimleri vb hayırlı girişimler de gözlenmiştir. Aciller biraz rahatladı!

Tüm görüş ve partilerden toplumsal birliktelik ruhuna PKK de yandaşlarını kaptırmamak için karşı dağ mitingler ile boy göstermeye başladı!

15 Ağustos Akşam Diyarbakır Bingöl karayolunu kesen PKK, Okunan mesaja bakılırsa Reise gösterilen ilgiye, isyan edilerek Serok’un daha dindar, daha bilgili daha üstün vasıfları olduğu iddia edilmiş;

Terörist olmadıklarını halkın yanında olduklarını, zarar vermediklerini iddia ederek;

Erdoğan size ne veriyor, onda ne buluyorsunuz? Din bilgisi, ahlak mı veriyor? Din ve ahlak öğrenmek istiyorsanız gidin Abdullah Öcalan size Hz Muhammed’in, de, Hz İsa’nın da, Hz Musa’nın da dinlerini öğretebileceğini, Serok’un bilgi ve liderliğini överek, Kürt Sorunu çözülmezse darbe olacağını 1 yıl önce açıkladığını belirtmişler.

Uyuşturucu tacirlerine de uyarı gönderen PKK; uyuşturucu üretici ve tacirlerinin meydana çıkarak  ilişkilerinin olmadıklarını açıklamayı istemişlerdir.

Şiddetsiz mesaj ve sloganlarına alkış tutan aileler; daha birkaç gün öncesinden aynı yoldan geçerlerken aynı PKK sivil araçları ateşe verdiklerine korku içerisinde çocukları ile birlikte izlemişler. yaşlı Kürt bir şoförün ekmek tekneme dokunmayın yalvarışına karşılık emekçi şoförün de ateşe atılması unutulur mu?

21 Ağustos Gündüz saatlerinde Midyat-Nusaybin yolu kesilmiş. Jandarmanın müdahalesi ile çatışma çıkmış. Sivil yolcular çatışma ortasında kalmışlar.

PKK son yaptığı patlatmalar da çok sayıda sivil insan kaybına sebep olduğundan halk artık yeter deme noktasına gelmiştir. Halk açık ve net bizim içinse, öldürmeden çözüme istiyor. Eğer halkı için var olduğunu iddia ediyorsa öncelikle halkını öldürmemelidir. Halkı Suriye örneğini canlı izliyorken Suriyelilerin bize gelebildiğini ancak kendilerinin gidecek yerleri olmadığını da hendek mağdurlarında; Şırnak, Cizre, Nusaybin vb.. uygulamalı öğrendi.

"çözüm süreci"ne dönebileceğini açıklayan PKK, acilen eylemsizlik kararı alarak halkının takdirini alabilir. Eylemsizlik kararından sonra arabulucu olarak geldiği umulan Başkan Mesut Barzani ve diğer aktörlerinde eli güçlenecek, Hükümet yetkilileri de olumlu adım atabilecektir.

Dua ve temennimiz; Tuzaklar ve işbirlikçiler deşifre olurken, birlik ruhu pekişmişken, gelişmeler bir an önce barışla sonuçlanır. Savaş Tellallarına ve silah tüccarlarına defol deriz. Selahattin’in torunları ; Haçlı ruhu ve emperyalizme teslim olmadan  kardeşlik ruhu ile ilim, irfan, ve bilimsel gelişmelere yoğunlaşarak  iyi bir gelecek inşa ederler.Bu kadim mekanlarda; Barış içerisinde, kardeşçe yaşam herkesin hakkıdır.

Her zaman, Her yerde, Sürekli, Israrla, Kalbimizde, gönlümüzde, Dilimizde;

Ya BARIŞ, Devamlı BARIŞ,Mutlaka BARIŞ BİJİ BARIŞ..YAŞASIN BARIŞŞŞŞŞ…


YORUMLAR :::

  1. mardinli
    06 Aralık 2016 Salı Saat 09:08 CEVAPLA
    ataistler zerdüştler allah sizi helak etsin inşallah kürtlerin 1 numaralı düşmanı sizsiniz

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

DİĞER YAZILARI :::

Hepsini Gör
# YAZI TARİH
1. Sanal Terör Ölüm Saçıyor 31 Mayıs 2018 Perşembe Saat 16:41
2. Müjdeler Neyine? Kadim Adın Yeter Ey Memleketim 01 Mayıs 2018 Salı Saat 22:22
3. Cumhur, Başkanından Çılgın Müjdeler Bekliyor 16 Mart 2018 Cuma Saat 11:17
4. Mardin Büyükşehir veya İl’den Düşerse 24 Haziran 2017 Cumartesi Saat 13:17
5. Sivil Toplumdan Sivil Anayasa Talebi 31 Mayıs 2017 Çarşamba Saat 10:36
6. Sağlıkta Terör Olamaz mı? 25 Şubat 2017 Cumartesi Saat 13:55
7. Büyükşehirlileşebileceklerden miyiz? 21 Ocak 2017 Cumartesi Saat 13:55
8. Milli Eğitim’de FETÖ Terörü Devam Ediyor 21 Aralık 2016 Çarşamba Saat 13:29
9. Hendek ±Bombalı Araç ±Kaos± Darbe =Hesap 24 Temmuz 2016 Pazar Saat 12:45
10. Hayırlı Bayramlar! 06 Temmuz 2016 Çarşamba Saat 16:13

YORUMLANANLAR :::

Köy korucusu babası ile aynı yaşta ve aynı günde şehit oldu

Mardin’de PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda [...]

1 gün önce...

Çam: Farklılığımız zenginliğimiz olsun!

Kızıltepe'de düzenlenen aşure etkinliğinde konuşan [...]

1 gün önce...

Şarampole yuvarlanan araçta kişi yaralandı

Nusaybin-Midyat yolu üzerinde seyir halindeyken şa [...]

1 gün önce...

Babasıyla aynı kaderi paylaştı

Babasıyla aynı gün ve yaşta şehit olan 8 çocuk bab [...]

1 gün önce...

AK Parti'den Gazetemize destek ziyareti

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, beraberind [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Yargı Reformu Stratejisi

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Varsın Öyle Olsun…

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Mezopotamya İncisi Mardin...

5
Mustafa Aydın
6
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

7