Saldırının izleri halen silinemedi

Saldırının izleri halen silinemedi
09 Haziran 2019 Pazar Saat 17:26 0

Midyat ilçesinde 3'ü polisin şehit olduğu toplamda 6 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıda hedef olan emniyet binası, aradan geçen 3 yıla rağmen saldırıya ait izler taşıyor.

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne 8 Haziran 2016'da düzenlenen saldırının üzerinde 3 yıl geçti. Bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 2’si kadın 3 polisin şehit olduğu, 3'ü de sivil olmak üzere 6 kişi hayatını kaybetmiş, onlarca kişi yaralanırken ev ve araçlar da hasar görmüştü.

Aradan geçen 3 yıla rağmen emniyet binasında saldırının izleri duruyor. Sac yardımıyla saldırının izleri kapanmaya çalışılsa da bu durum vatandaşın tepkilerine neden oluyor.

Vatandaşlar 3 yıldır herhangi bir restorasyon ya da yıkım çalışmasının yapılmadığını, bu durumun o günkü saldırıyı hatırlattığını ifade ediyor.

Midyat’a gelen yerli ve yabancı misafirlerin saldırının izlerini görmelerinin ilçe açısından olumsuz bir intibaya neden olduğunu ve yanından geçenlerin saldırıyı yeniden yaşadıklarını belirten Alper İskan Demir, binanın bir an önce restore edilerek hizmet için tekrar kazandırılması gerektiğini söyledi.

Mesut Mete ise "Midyat halkı olarak bu olaya büyük bir tepkimiz var. Bu tür olayların bir daha yaşanmayacağını umut ediyoruz. Halk olarak bu bilinçteyiz. Bu saldırıyı yapanların ve destekleyenlerin Allah belasını versin. 3 yıl oldu emniyet binası daha onarılmadı." ifadelerini kullandı.

PKK'nin bombalı araç saldırılarında onlarca kişi hayatını kaybetti

PKK, 2 Ağustos 2015-25 Ağustos 2016 tarihleri arasında toplam 35 bombalı araç saldırısı gerçekleştirdi. Bu saldırıların 26’sını sabit tesislere, 9’unu da hareketli hedeflere karşı ger­çekleştiren PKK, 89'u güvenlik görevlisi, 54'ü sivil olmak üzere 143 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Midyatlılar: Çevre yolu bir an önce yapılsın!

Batman-Gercüş-Mardin-İdil-Cizre ve Nusaybin'e Midy [...]

1 gün önce...

Mardin Milletvekili Mithat Sancar hastaneyle kaldırıldı

TBMM Genel Kurulu'nun bugünkü oturumunu yöneten Me [...]

1 gün önce...

HDP Eş Genel Başkanı Temelli Nusaybin'de

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli geldiği Nusaybi [...]

1 gün önce...

Minik öğrencilerden Mehmetçiğe mektup yazıp dua etti

Midyat'a bağlı Erişti İlkokulunda eğitim gören 30 [...]

1 gün önce...

Sınır karakoluna havanlı saldırı

Nusaybin'de bulunan sınır karakolu Demirtepe'ye sı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN