Savur'da öğretmenler dayanışma yemeğinde buluştu

Savur'da öğretmenler dayanışma yemeğinde buluştu
27 Kasım 2018 Salı Saat 14:51 0

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yenilenen yüzüyle Savur Öğretmenevi yaklaşık 200 öğretmene yemek verdi.

Savur Öğretmenevi’nde verilen yemeğe; Savur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Bayram Türker, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yusuf Karadeniz ve öğretmen eşi Yasemin Karadeniz, İlçe Emniyet Amiri Volkan Uslu, Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Demir, Cumhuriyet Savcıları Pınar Dinçer Okay, Şule Güneş ve ilçede görev yapan kurum amirleri ile yaklaşık 200 öğretmen katıldı.

Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreniyle başlayan programda Savur Kaymakamı ve Belediye Başkanı Bayram Türker, tüm öğretmenlerin gününü tebrik etti.

Kaymakam Türker, “Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle böyle coşkulu yemekli toplantıyı düzenleyerek sizlerle bir arada oluyoruz. Davetimize icabet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Ben buradan medya aracılığı ile beni okutan, bugünlere getiren tüm öğretmenlerimin de gününü tebrik ederim. Onurlu meslekleriyle her zaman sevgiyi anladığımız, saygın kişilikleriyle yüreklerimizde yaşattığımız değerli öğretmenlerimizin ve Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk huzurunda saygı ile eğiliyorum. İlçede görev yapan tüm öğretmenlerime başarılar diliyorum. Doğruyu, güzeli ve her alanda yenileşmeyi savunan, gerçekleri anlatan, geleceğine ışık saçan, aydınlık nesillerini büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren tüm öğretmenlerimizin ve emekli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, görevini ifa ederken şehit olan tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet dilerim” dedi.

Savur İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Demir tüm öğretmenlerle tek tek ilgilenerek günlerini kutladı ve tüm öğretmenlerimizin azimli ,özverili bir şekilde çalıştığını belirterek teşekkür etti.

İlçede görev yapan müzik öğretmenlerinin müzik dinletisiyle son bulan yemeğin ardından öğretmenlere Savur Kaymakamı ve Belediye Başkanı Bayram Türker tarafından isme özel kalem hediye edildi.

Ayrıca yemek organizasyonunu yapan Savur Öğretmenevi ve ASO Müdürü M.Halit Demircan tarafından tüm öğretmenlere yeşeren kalem, öğretmenler gününe özel anahtarlık ve kitap armağan edildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Midyatlılar: Çevre yolu bir an önce yapılsın!

Batman-Gercüş-Mardin-İdil-Cizre ve Nusaybin'e Midy [...]

1 gün önce...

Mardin Milletvekili Mithat Sancar hastaneyle kaldırıldı

TBMM Genel Kurulu'nun bugünkü oturumunu yöneten Me [...]

1 gün önce...

HDP Eş Genel Başkanı Temelli Nusaybin'de

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli geldiği Nusaybi [...]

1 gün önce...

Minik öğrencilerden Mehmetçiğe mektup yazıp dua etti

Midyat'a bağlı Erişti İlkokulunda eğitim gören 30 [...]

1 gün önce...

Sınır karakoluna havanlı saldırı

Nusaybin'de bulunan sınır karakolu Demirtepe'ye sı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN