TÜGVA Kızıltepe futbol turnuvasında şampiyon Atatürk Anadolu Lisesi

TÜGVA Kızıltepe futbol turnuvasında şampiyon Atatürk Anadolu Lisesi
02 Mayıs 2019 Perşembe Saat 17:47 0

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kızıltepe temsilciliği tarafından düzenlenen liseler arası futbol turnuvasında Kızıltepespor Lisesi’ni penaltılarla yenen Atatürk Anadolu Lisesi şampiyon oldu.

Kızıltepe’de TÜGVA’nın organize ettiği ‘Geleneksel Liseler Arası Halı Saha Futbol Turnuvasına 16 takım katıldı. Finale Kızıltepespor Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesi kaldı. Büyük bir çekişmeye sahne olan final maçında Kızıltepespor Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesi 4-4 berabere kalınca maç penaltılara kaldı. Atatürk Anadolu Lisesi rakibini penaltılarda 5-4 yenerek şampiyon oldu. Şampiyona kupasını Kaymakam Mehmet Yüzer verdi.

Turnuvayı Kızıltepe Kaymakamı Kaymakam Mehmet Yüzer, İlçe Emniyet Müdürü Emin Yıldırım ilçe milli eğitim müdürü Ahmet Aslan, AK Parti ilçe başkanı Mehmet Aydın Yücedağ ve TÜGVA Mardin il Temsilcisi Mesut Çetin ve TÜGVA Kızıltepe ilçe temsilcisi Mehmet Kanat, Mardin Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Derneği Başkanı Adnan Yalçın saha kenarında izledi.

Burada konuşan Kaymakam Yüzer, “Biz bütün sivil toplum kuruluşlarımız gençlere yönelik sportif ve kültürel aktiviteler yapmaya davet ediyoruz. Tabiat boşluk kabul etmez. Gençlerimizin vaktini biz spor, sanat ve bilim gibi aktivitelerle doldurmalıyız . Biz onlara bu aktiviteleri yapmasak Allah etmesin zararlı alışkanlıklar edineceklerdir. Sporun tek faydası onların sağlığını düzeltmesi değil onları kötü alışkanlıklardan korumasıdır.” dedi.

Ayrıca Kaymakam Yüzer, turnuvada gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması için broşürler ve kalemler dağıtan, Mardin Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Derneğine teşekkür etti.

Turnuvada ter döken sporcular da TÜGVA il ve ilçe temsilcileri Mesut Çetin ve Mehmet Kanat’a yaptıkları faaliyetlerden dolayı teşekkür etti.

Program çekilen toplu fotoğrafın ardından son buldu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Midyatlılar: Çevre yolu bir an önce yapılsın!

Batman-Gercüş-Mardin-İdil-Cizre ve Nusaybin'e Midy [...]

1 gün önce...

Mardin Milletvekili Mithat Sancar hastaneyle kaldırıldı

TBMM Genel Kurulu'nun bugünkü oturumunu yöneten Me [...]

1 gün önce...

HDP Eş Genel Başkanı Temelli Nusaybin'de

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli geldiği Nusaybi [...]

1 gün önce...

Minik öğrencilerden Mehmetçiğe mektup yazıp dua etti

Midyat'a bağlı Erişti İlkokulunda eğitim gören 30 [...]

1 gün önce...

Sınır karakoluna havanlı saldırı

Nusaybin'de bulunan sınır karakolu Demirtepe'ye sı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN