Taliban'dan "intikam" yemini

Taliban'dan
17 Eylül 2012 Pazartesi Saat 02:13 2

İslam Peygamberi Hz Muhammed'e hakaretler içeren filmle ilgili Taliban intikam yemini etti.

İslam peygamberi Hz Muhammed'e hakaretler içeren filmin ABD'de gösterime gireceği yönündeki haberler üzerine çıkan olaylardan sonra Taliban da intikam yemini etti.

Taliban'ın filmi kınadığı açıklamada, "Amerika 11 yıl önce İslam'a açıkça savaş ilan ettiğinden beri, İslami değerlere tekrar tekrar hakaret ediyor. Bunlar şahısların bireysel hareketleri değil, daha çok hükümetin onayı ile yapılıyor veya bazen de doğrudan hükümet tarafından yapılan eylemler oluyor.

Bizler İslam'ın sadık savunucuları olarak Amerika rejimine ve haddi aşan isyankar ferdlerine şunu söylüyoruz: Bu tür hareketler sizi kötü niyetli, şeytani hedeflerinize daha çok yaklaştırmayacak. Tam tersi hükümetinizin Müslümanlara karşı olan şeytani yüzünü ortaya çıkaracak, aynı zamanda Müslümanları uygun reaksiyonlarla topluca cevap vermeye itecektir" denildi.

Amerika'nın değişik ülkelerin dini, ideolojik, ulusal ve kültürel değerlerini dönem dönem aşağıladığı ifade edilen açıklamada, özellikle Müslüman halklar ve ülkeler ellerini birleştirmeye, kırılmaz bir birlik olmaya çağırıldı.
Açıklamada intikam çağrısı yapıldı ve şöyle dendi:

"İslam Emirliği, ilahi kitap Kur'an'a, Peygamber'e karşı yapılan saldırılar ve işgalci ABD tarafından yapılan diğer tüm ihlallere karşın Mücahidleri kararlı durmaya çağırıyor. Mücahidler savaş alanında bulunan ABD askerlerine karşı yoğun saldırılar yaparak bu eylemlerin intikamını almalıdır. İslam Emirliği aynı şekilde din adamlarını da, insanları Amerika'nın bu barbar hareketleri konusunda bilgilendirmeye ve onları uzun bir mücadeleye hazırlamaya çağırmaktadır."

http://www.pressmedya.com/manset/11065/talibandan-buyuk-saldiri-video.htmlYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

DÜNYA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Başkan Çam, Efe Deniz Aydın’ı Ödüllendirdi

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, sokak [...]

1 gün önce...

İnsan hakları evrensel bir değerdir, hiçbir gerekçeyle gasbedilemez

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Mardin Şube Başkanı Ey [...]

1 gün önce...

Kırsalda patlama: 2 şehit, 7 asker yaralı

Mardin’in Midyat ve Şırnak’ın İdil ilçesi kırsalın [...]

1 gün önce...

Travel Turkey’de Artuklu standı ilgi gördü

Mardin Artuklu Belediyesi, Travel Turkey İzmir Fua [...]

1 gün önce...

Yetim ve muhtaç ailelere yardım

Mardin'in Midyat ilçesinde Midyat Umut Kervanı tar [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN