Timurağaoğlu: Kudüs’ü asla yalnız bırakmayacağız

Timurağaoğlu: Kudüs’ü asla yalnız bırakmayacağız
31 Mayıs 2019 Cuma Saat 18:30 4

Dünya Kudüs Günü münasebetiyle açıklamalarda bulunan Mardin İHH Başkanı Mehmet Timurağaoğlu, Türkiye'nin israil ile olan bütün anlaşmalarını iptal ederek ilişkilerini kesmesi gerektiğini söyledi.

Mardin İHH Başkanı Mehmet Timurağaoğlu, Dünya Kudüs Günü münasebetiyle açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin israil ile olan bütün anlaşmalarını iptal ederek ilişkilerini kesmesi gerektiğini söyleyen Timurağaoğlu, herkesi Filistin ve Kudüs davasına destek vermeye çağırdı.

Mavi Marmara olayı da değinen Timurağaoğlu, “İsrail’in uluslararası sularda Gazze Özgürlük Filosuna düzenlediği saldırının üzerinden 9 yıl geçti. 10 insani yardım gönüllüsünün şehit edildiği, onlarcasının yaralandığı, alıkonulduğu, işkence gördüğü ve mağdur edildiği Mavi Marmara saldırısının 9. yıl dönümündeyiz. 70 yıldır hakları, toprakları, vatanları, canları, malları ellerinden alınan Filistinliler, İsrail zulmü altında çok zor şartlarda yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyor. Yapılan bütün anlaşmalara rağmen, uluslararası alanda alınan bütün kararlara rağmen Filistin’e, Gazze’ye uygulanan abluka ve ambargo her geçen gün ağırlaşmaktadır.” dedi.

“Filistin, mücadelesi sürecinde her geçen gün siyonistlerin saldırılarıyla karşı karşıya kalıyor.” diyen Timurağaoğlu, “Bölgede havadan ve karadan uygulanan ambargo artık denizden de dikenli tellerle uygulanıyor. Filistin, İsrail’in uyguladığı zalim baskı ve ablukayla adeta açık bir cezaevi durumuna getirildi. Tüm dünya İsrail katliamlarına gözünü yummuş durumda. Uluslararası hukuku çiğneyerek insanlık onurunu ayaklar altına alan İsrail’e karşı verilen mücadelemiz Kudüs özgür oluncaya kadar devam edecektir.” diye konuştu.

Filistin davasının insanlığın mücadelesi olduğu kadar Kudüs’te çalınan hakların iadesinin davası olduğunu kaydeden Timurağaoğlu, “Bizler buradan Kudüs’ü asla yalnız bırakmayacağımızı herkese haykırıyoruz.” dedi.

Timurağaoğlu, son olarak şunları söyledi: “Tüm dünyadaki Müslümanlar tepkisini açıkça göstermelidir. Bütün İslam ülkeleri ve Türkiye İsrail ile olan bütün anlaşmalarını iptal etmeli ve bütün ilişkilerini kesmelidir. İsrail, hukuksuz işgal hareketi ve katlettiği insanlar için uluslararası ceza mahkemelerinde yargılanmalı ve cezalandırılmalıdır. Bundan 9 yıl önce yola çıkan Mavi Marmara, İslam dünyasına ve ezilen tüm halklara umut olmuştur. İnsanlığın ortak vicdanı haline gelmiş olan bu umudu canlı tutmak hepimizin görevidir. Bu vesile ile Kudüs ve Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi tüm gücümüzle sürdüreceğiz.”YORUMLAR :::

  1. Ğursi
    02 Haziran 2019 Pazar Saat 13:30 CEVAPLA
    Laf bol, icraat yok.
  2. Ğursi
    01 Haziran 2019 Cumartesi Saat 10:01 CEVAPLA
    Bir yandan BOP eş başkanı olduğunu söyleyen kişiyi destekleyin, diğer yandan İsrail'in Müslümanlara yaptıkları zulmü yapmacıktan eleştirin.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Safitürk, mezarı başında anıldı

Derik ilçesindeki terör saldırısında görevi başınd [...]

1 gün önce...

Akıllara durgunluk veren olay! 7 kadınla birden evlendi

İstanbul'da 41 yaşındaki Ömer S., imam nikahlı ola [...]

1 gün önce...

Safitürk için Derik'te anma töreni

Mardin'in Derik ilçesindeki terör saldırısında gör [...]

1 gün önce...

Bomba yüklü 3 araç patladı: 3 ölü, 5 yaralı

Suriye'nin Kamışlı kentinde bomba yüklü 3 aracın i [...]

1 gün önce...

Minik Vefanur’un organları 4 çocuğa umut oldu

Mardin'de geçirdiği kalp krizi sonucu beyin ölümü [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Murat Süleyman Erdem
Murat Süleyman Erdem

Misak-ı Milli

2
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Biz Hep Birlikte Türkiye’yiz

3
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Yargı Reformu Stratejisi

7