Umut Kervanı fakirlere UMUT olmaya devam ediyor

Umut Kervanı fakirlere UMUT olmaya devam ediyor
14 Mayıs 2019 Salı Saat 16:29 0

Mardin Umut Kervanı, ramazan ayı nedeniyle fakir, muhtaç ve yetim ailelere gıda kolisi dağıtmaya başladı.

Mardin merkez Artuklu ilçesindeki fakir ve muhtaçlara çeşitli yardımlarda bulunan Umut Kervanı, ramazan yardımlarına ağırlık verdi.

“Ramazanda yardımlarınız bereketlensin” sloganıyla başlattıkları yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Mardin Umut Kervanı Temsilcisi Fatih Akman, Müslümanların ramazan ayını tebrik ederek, on bir ayın sultanı ramazanın gelmesiyle yoğun bir çalışma içerisine girdiklerini söyledi.

Ramazan ayı boyunca hayırseverlerden gelen yardımları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracaklarının altını çizen Akman, şunları söyledi:

“Ramazan ayının başında fakir, mağdur ve muhtaç aileler için gıda kolisi hazırladık ve hazırladığımız gıda kolilerini dağıtmaya başladık. İnşallah bu yardımlarımız ramazan ayının sonuna kadar da devam edecektir. Yardımları götürdüğümüz ailelerin kayıtları bizde bulunup gerçekten ihtiyaç sahibi olan ailelerdir. Bu aileler tespit komisyonumuz tarafından tespit edilen ailelerdir. Ramazan ayının sonuna doğru yüzlerce aileye gıda paketi ulaştırmış olacağız. Şu ana kadar 200’e yakın aileye gıda kolisi ulaştırdık, inşallah yardımları ulaştırmaya devam edeceğiz.”

Gıda kolilerinin dışında kırmızı et yardımında da bulunduklarını kaydeden Akman, ramazan ayı boyunca hem muhtaç hem de yetim ailelere kırmızı et paketlerini ulaştırmaya devam edeceklerini söyledi.

Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO EBRAR ile birlikte Yetim Giydirme Projelerinin de bulunduğunu dile getiren Akman, önümüzdeki günlerde yetimleri giydirerek ramazan bayramına hazırlayacaklarını ifade etti.

Akman, “Dün itibarıyla başlatmış olduğumuz bir projemiz daha var. Projemizin adı: İftarımı Kardeşimle Paylaşıyorum. Proje kapsamında, iftarımızı alıyoruz ve önceden belirlediğimiz ailemize giderek beraber iftarımızı açıyoruz. İftar sevincini kardeşlerimizle paylaşıyoruz. Şu an gıda paketi verdiğimiz 2 yetim ailemizde 3-4 yaşındaki erkek çocuktan başka erkek yok. Durumları iyi değil, daha çok yardıma ihtiyaçları var. Bu konuda hayırseverlerin desteğini bekliyoruz. Bizler de gücümüz ve imkânlarımız çerçevesinde, üye ve gönüllerimizin koşturması ve hayırseverlerin desteğiyle bu kardeşlerimize umut olmaya çalışıyoruz, olmaya devam edeceğiz.” dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a jet yanıt: Buradan meydan okuyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Bu kutlu çatıdan ayrıla [...]

1 gün önce...

Emine Bulut cinayetine Mardin'den anlamlı tepki

Kırıkkale'de boşandığı eşi tarafından kızının gözl [...]

1 gün önce...

OSB'de üretime ara veren fabrikalar hırsızların hedefi oldu

Mardin Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve ekono [...]

13 saat önce...

Pamukçu Ailesinin acı günü

Mardin'de yerleşik olan Pamukçu Ailesi'nden Mehmet [...]

17 saat önce...

Yüzlerce araç çürümeye terk edildi

Midyat'ta yediemin parklarında sahipleri tarafında [...]

16 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7