Yeğin, Kızıltepe'de esnaf ziyaretinde bulundu

Yeğin, Kızıltepe'de esnaf ziyaretinde bulundu
16 Mart 2017 Perşembe Saat 22:12 0

Bakan Yardımcısı Yegin Kızıltepe’de yaptığı açıklamada, Yatırımın gelmesi bölgenin terörden arınmasının önemine dikkat çekerek, “Huzurun bölgeye ciddi anlamda hakim olduğuna, vatandaşın gönlünde ve zihninde terörle mücadele konusunda devletinin kararlılığın ciddi anlamda oturduğunu ve sahiplendiğine şahit olduk.” Şeklinde konuştu.

"Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı kapsamında Mardin'e gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Mardin Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) düzenlenen toplantıya katıldı.

Burada iş adamları ile bir araya gelen heyet daha sonra Tekstil işçileri ile yemekte bir araya geldi. Mardin’de işçiler, işverenler, Ticaret ve Sanayi Odaları ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları ile bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Mardin proğramı kapsamında Kızıltepe’yi ziyaret etti.

Bakan Yegin Mardin Organize Sanayi bölgesini ziyaretinden sonra Kızıltepe ilçesinde ziyaretlerde bulundu ve Nusaybin’e geçti.
Kızıltepe Ak Parti ilçe başkanlığında partililerle bir araya gelen ve burada İlçe Başkanı Faruk Kılıç tarafından ilçenin sorun ve ihtiyaçları konusunda bilgi iletilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Kızıltepe Ak Parti İlçe teşkilatında partililerle bir araya geldikten sonra AK Parti Mardin İl Başkanı Ali Dündar, Kızıltepe İlçe Başkanı Faruk Kılıç, ilgililer ve partililer ile esnaf ziyaretinde bulundu.
Esnaf ziyaretlerinde Devletin esnafa verdiği destekleri ve eleman katkısını da anlatan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Esnaf ziyaretinden sonra Mardin ziyareti ile ilgili değerlendirmede bulunarak şu açıklamalarda bulundu:
“Kızıltepe’de esnaf ziyaretinde bulunduk. Huzurun bölgeye ciddi anlamda hakim olduğuna, vatandaşın gönlünde ve zihninde terörle mücadele konusunda devletinin kararlılığın ciddi anlamda oturduğunu ve sahiplendiğine şahit olduk. Bundan dolayı çok memnun ve mutlu olduk. Bu bölge terörden arındırılırsa terör ve uzantıları bir şekilde güçlerini kaybederse devlet millet el ele bu mücadeleyi başarı ile atlatırlarsa bölgede huzur olur. Evimizde huzurlu otururuz. Çocuğumuzu huzurla okula göndeririz. Yatırımcımız huzurla işyeri açar. Bizde çalışmak isteyen kimseler olarak huzurla çalışacağımız iş yerlerine kavuşuruz. Güvenlik çok önemli bir şey terörden bölgenin arındırılması çok anlamlı cazibe merkezi çerçevesinde Mardin’e gerçekten ciddi anlamda bir yatırım gelmek istiyor. Sadece Mardin değil bütün bölgeye bu anlamda ciddi bir yatırımcı bölgeye gelmek istiyor.”
Devletin terörle mücadele azmi bu anlamda buralara gelecek yatırımları yatırımcıyı da cesaretlendiriyor. Buralara yatırımın gelmesi birilerin gelip buralardan 3 kuruş para fazla para kazanması anlamında değil devlet açısından en önemli tarafı buralarda istihdam olanaklarının açılması fabrikalarda istihdamın da imkanların da daha artması ve bölgedeki vatandaşımızın insanlarımızın gençlerimizin bu istihdam olanaklarından yararlanarak çalışması evlerine ekmek götürecek bir işe de sahip olmaları. Bu anlamda çok teşvikler var, bölgede büyük bir umut var, büyük bir beklenti var. İnşallah 16 Nisan’dan sonra yeni yürütme modeli ile beraber Türkiye hedeflerine bölgesinde de bu bölgede çok daha hızlı ve güçlü adımlarla kararlı adımlarla devam edecek. Gördüğümüz tablo bu. Mardin Organize sanayimizi ziyaret ettik işadamları ile toplantı yaptık, bir tekstil fabrikasının işçileri ile bir araya geldik yemek yedik. Buranın 5 bin çalışanı var. Bunu sayısı yüzde 20 oranında artırılması hedefliyor.
Buradan Nusaybin’e geçiyoruz. Nusaybin’de Ticaret odamızla bir araya geleceğiz. Onlarla da görüşeceğiz.”

Gazetecilerin istihdam seferberliği ile birlikte Mardin’de ki istihdam sayısı sorusuna Bakan Yardımcısı Yegin, “Bir hareketlilik var bazı yerlerde değişim hızlı olur bazı yerlerde değişim biraz zaman alır yavaş yavaş olur. Yavaş yavaş olsa da Mardin’de bu istihdam seferberliğine bir teveccühün olduğunu işverenlerimiz tarafından görüyoruz. Bu memnuniyet verici inşallah rakamları ziyaretlerimizi tamamlayınca netleştirmiş olacağız.”


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Safitürk, mezarı başında anıldı

Derik ilçesindeki terör saldırısında görevi başınd [...]

1 gün önce...

Akıllara durgunluk veren olay! 7 kadınla birden evlendi

İstanbul'da 41 yaşındaki Ömer S., imam nikahlı ola [...]

1 gün önce...

Safitürk için Derik'te anma töreni

Mardin'in Derik ilçesindeki terör saldırısında gör [...]

1 gün önce...

Bomba yüklü 3 araç patladı: 3 ölü, 5 yaralı

Suriye'nin Kamışlı kentinde bomba yüklü 3 aracın i [...]

1 gün önce...

Minik Vefanur’un organları 4 çocuğa umut oldu

Mardin'de geçirdiği kalp krizi sonucu beyin ölümü [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Murat Süleyman Erdem
Murat Süleyman Erdem

Misak-ı Milli

2
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Biz Hep Birlikte Türkiye’yiz

3
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Yargı Reformu Stratejisi

7