Yeşilli'de Her Çocuk Başarır

Yeşilli'de Her Çocuk Başarır
11 Mayıs 2011 Çarşamba Saat 17:33 0

Eğitimse fırsat eğitliğini sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Her Çocuk Başarır projesi Yeşilli ilçesinde uygulanmaya başlandı.

            Eğitimse fırsat eğitliğini sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Her Çocuk Başarır projesi Yeşilli ilçesinde uygulanmaya başlandı.        

            Akranlarından geride kalmış, yaftalanmış, eğitim sürecinde sorun yaşayan veya yeterli derecede başarılı olamayan çocukların özgüvenlerini arttırmak ve başaracaklarına olan inançlarını yeniden yeşertmek için Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığımız tarafından hazırlanan ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun katılımıyla başlatılan Her Çocuk Başarır Projesi Yeşilli ilçesinde uygulamaya konuldu.

            İlk aşamada pilot yerler olarak seçilen 27 ile bağlı 46 ilçede toplam 146 okulda hayata geçirilen proje başarılı olması durumunda önümüzdeki dönemde ülke genelinde uygulanacak.

            Projeyle öğrenciler birebir öğreniyor

            Proje kapsamında, İlköğretim ve ortaöğretim çağındaki öğrencilerin yeterliliklerinin belirlenmesi, belirlenen yeterliliklere ulaşamayan çocuklara yönelik bireysel önlemlerin alınması ve birebir destekleme programlarıyla her çocuğun belirlenen yeterlilikler düzeyinde eğitim hakkından eşit bir şekilde yararlanmasının sağlanması hedefleniyor.

         Projenin uygulanması sırasında öğrencilerin başarısızlığına etki eden faktörler çok yönlü çalışmalarla tespit edilecek ve başarının artırılmasına yönelik birebir destekleme programları uygulanacak.

            Yaşar: Proje yetersiz öğrenciler için ikinci bir şans oldu

            Her Çocuk Başarır Projesinin Milli Eğitim Bakanlığımızın önemli projelerinden biri olduğunu belirten Yeşilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Yaşar, öğrencilerin eksik öğrenmelerini tamamlayarak başarılı olacaklarına dair inancı yeniden kazanacaklarını ve akranlarıyla eşit koşullarda eğitimlerini sürdüreceklerini söyleyerek her çocuğun öğretim hayatından kopmaması ve başarması için ikinci bir şans bulacağını sözlerine ekledi.

            Bir lise ve bir ilköğretim okulunda olmak üzere iki okulda beş ayrı branşta projenin yürütüldüğünü anlatan Yaşar, projenin öğrencilere önemli katkılar  sağlayacağını ve eğitim kalitesini yükselteceğini ifade etti.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İl Sağlık Müdürlüğü'nde Promosyon rekoru

Mardin İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı tüm personeller [...]

21 saat önce...

Kış Sezonuna Özel Tesettür Giyim Modelleri

Kış sezonunda da tesettürde şıklık ve rahatlık sağ [...]

23 saat önce...

Sosyal medyada örgütlenip, tepelere palamut ektiler

Derik'te sosyal medyada örgütlenen bir grup, ağaçs [...]

1 gün önce...

Mardin GAP Gençlik Kültür Evi Faaliyetlerini Sürdürüyor

GAP İdaresi Başkanlığına bağlı olarak faaliyetleri [...]

1 gün önce...

Kılıç: Başkanlarımız, hizmetleriyle ezber bozacak!

AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Merkezine insanı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN