Zabıta Koordinasyon Toplantısı yapıldı

Zabıta Koordinasyon Toplantısı yapıldı
20 Haziran 2019 Perşembe Saat 19:25 0

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığında, İlçe Zabıta Müdürlüklerinin katılımlarıyla koordinasyon toplantısı yapıldı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığında, İlçe Zabıta Müdürlüklerinin katılımlarıyla haziran ayı koordinasyon toplantısı, Ulaşım Daire Başkanlığı Toplantı Salonunda yapıldı.

Mardinli yurttaşlarımıza daha rahat, huzurlu ve sağlıklı bir ortam yaratmak için biraraya gelinen toplantıda, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri karar organları tarafından alınmış kararları, emir ve yasakları ile sonuçları izlemekle sorumlu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Artuklu, Nusaybin, Derik, Mazıdağ, Savur, Midyat, Dargeçit, Ömerli ve Yeşilli ilçe zabıta müdürlüklerinin katılımlarıyla koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Kinyaz Köle’nin başkanlık yaptığı toplantıda;

“Kentin düzenini, halkın huzurunu ve sağlığını korumak amacıyla kanun, tüzük ve yönetmenliklerin yerine getirilip getirilmediği konusunda zabıtanın, görevlerini yapması ve yetkilerini kullanması, Kaldırım işgali ve seyyar satıcılar. Gıda denetimi, fırın, lokanta, kasaplar ve tarihi geçmiş ürünlerin denetlenmesi. Çevre kirliliği, kasapların denetimi, dilenciler ile ilgili çalışmalar, esnaflarla iletişim gibi konuların yanı sıra,

Şehir içi toplu ulaşım ile ilgili şikâyetler ve sorunların ilçe belediyeleri ile birlikte koordineli bir şekilde çalışmalarının yapılması. Toplu taşıma araçlarında klima denetimi ve çocuk işçiliğinin yönelik denetimler” gibi konular üzerinde duruldu.


KAYNAK: BASIN BÜLTENİYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Midyatlılar: Çevre yolu bir an önce yapılsın!

Batman-Gercüş-Mardin-İdil-Cizre ve Nusaybin'e Midy [...]

1 gün önce...

Mardin Milletvekili Mithat Sancar hastaneyle kaldırıldı

TBMM Genel Kurulu'nun bugünkü oturumunu yöneten Me [...]

1 gün önce...

Minik öğrencilerden Mehmetçiğe mektup yazıp dua etti

Midyat'a bağlı Erişti İlkokulunda eğitim gören 30 [...]

1 gün önce...

Sınır karakoluna havanlı saldırı

Nusaybin'de bulunan sınır karakolu Demirtepe'ye sı [...]

1 gün önce...

Yaman: Kısa Süre içinde 80 KM yeni asfalt yol yaptık

Mardin Valiliği ile Mardin Büyükşehir Belediye ba [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN