ABD Heyetinden MTDF'de Ziyaret

ABD Heyetinden MTDF'de Ziyaret
27 Ekim 2015 Salı Saat 12:30 1

Mardin'de çeşitli temaslarda bulunmak üzere gelen Amerikalı heyet Merkezi Mardin'de bulunan Mardin Toplumsal dayanışma Federasyonu MTDF'yi ziyaret etti.

Kalkınma Liderliği uzmanı Stephan feemster Leadership Development, Global Mobilsation Coordination Küresel Mobilizasyon kordinatörü Steve Everett, İnsani yardım şefi Dr.Dale Albert Johnson,Mardin Süryani Cemaatinden Yusuf Bektaş ve Yakup Bektaş'tan oluşan konuk heyeti Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Federasyon Başkanı Mehmet Şerif Öter "Konuk heyete hitaben Dillerin,Dinlerin ve Medeniyetlerin Kenti Mardin'e Hoş geldiniz sözüyle başladığı konuşmasında,Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonun Kuruluş amacı ve hedefleri hakkında bilgi verdi.

ABD'li konuk heyet adına kısa bir konuşma yapan Dr.Dale Albert Johnson "Farklı görüş ve çalışma alanlarına sahip 56 STK Bileşenin bir araya gelmesiyle kurulmuş olan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonun gönüllülük temeline dayalı yapısından çok etkilendiklerini, böyle bir oluşuma pozitif enerjiyi veren sevgi Mardin'in hoşgörü ruhunda var olduğunu gördük. Demokratik sistemin temel taşlarından olan Sivil toplum örgütleri Toplumda hoşgörünün ve dayanışmanın gelişmesine olumlu katkı sunmayı ilke edinmeli, Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonunu bu anlamda tebrik ediyor ve Sivil Toplum Örgütlerin Mardin'de böylesine aktif olduklarını görmekten mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyoruz "dedi.YORUMLAR :::

  1. ZAHİRECİ
    27 Ekim 2015 Salı Saat 13:35 CEVAPLA
    TRABZON DERNEK YÖNETİCİSİ NE İŞİ VAR ORADA AMERİKALI HEYET TRABZONSPORLUMU HER FOTOĞRAFTA VAR

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Nusaybin'de hasar tespit çalışmalarına başlandı

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, [...]

1 gün önce...

Kızıltepe'de Cumhuriyet Bayramı satranç turnuvası

Kızıltepe ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü [...]

1 gün önce...

Vergi uygulamalarında yeni dönem

E-Belge ve e-Defter zorunluluğu için öngörülen cir [...]

1 gün önce...

İmam Hatipliler, Mezunlarla Buluştu

Mardin Önder İmam Hatipliler Derneği, her yıl gel [...]

1 gün önce...

Ömerli'de ana güzergahta çalışmalar sürüyor

Ömerli Belediyesi ilçenin daha yaşanılır, daha mod [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar