Aç Kurtlar saldırınca, 45 Koyun Telef Oldu

Aç Kurtlar saldırınca, 45 Koyun Telef Oldu
25 Aralık 2014 Perşembe Saat 10:10 0

Midyat ilçesinde besicilik yapılan küçükbaş hayvan çiftliğinde, yırtıcı hayvanların saldırısı sonucu 45 koyun telef oldu.

Midyat İlçesine bağlı Düzova köyü civarında bulunan Şehabettin (35) ve M. Siraç Akyıldız'a ait besi çiftliğinde bulunan 150 koyundan 45'i, yırtıcı hayvanların saldırısı sonucu telef oldu. Besicilik yaptıklarını ve vahşi hayvanların saldırısında nedeniyle 15 yıllık emeklerinin boşa gittiğini ifade eden Şehabettin Akyıldız, "Yıllardan beri besicilik yapıyoruz. Geçimimizi bununla sağlıyoruz. Çiftliğimizde banka kredisi ile aldığımız 150 küçükbaş hayvan vardı. Sabah içeri baktığımızda hayvanları üst üste yığılmış olarak gördük. Burada bulunan 45 koyun telef olmuş, 10 koyun yaralanmış. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'ne durumu ilettik. Gelip hasar tespiti ve rapor tuttular. Çiftliğe hangi hayvanın saldırdığını henüz bilinmiyor. Bizde yetkililerin yapacağı tespitten sonra öğreneceğiz. Varımız yoğumuz bunlardı, 15 yıllık emeğimiz boşa gitti. Çok mağdur olduk. Devlet büyüklerimizden bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz" dedi.

M. Siraç Akyıldız ise, yaralanan koyunları da satılıp veya kesilemediğinden yakınarak, "Yaralı koyunları kuduz olma ihtimali nedeni ile kasaplar almaya çekiniyor. Yaralıların durumu da çok kötü. Onlar da telef olabilir" dedi.

Midyat İlçe Tarım Hayvancılık Müdürlüğü veterinerleri ise, konu ile ilgili raporlar hazırlandığını kaydetti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Elektriği kesilen çiftçiler, yolu trafiğe kapattı

Mardin’de elektriği kesilen çiftçiler, Kızıltepe-C [...]

1 gün önce...

HÜDA PAR: "Genç evlilik mağdurları Türkiye siyasetinin ayıbıdır"

Genç evlilik mağdurlarının HÜDA PAR’a yaptığı ziya [...]

1 gün önce...

Çiftçiler, bu kez uluslararası İpekyolu'nu trafiğe kapattılar

Mardin’de çiftçiler, DEDAŞ’ın uyguladığı elektrik [...]

3 saat önce...

Koronavirüsün kalp hastalığına yol açtığı ortaya çıktı

Bilim insanları, yeni tip koronavirüsün beyinde ne [...]

1 gün önce...

Mardin MÜSİAD'tan 15 Temmuz Açıklaması

MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet İleri, 15 Temmuz [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN