Acı Kaybımız

Acı Kaybımız
01 Ocak 2017 Pazar Saat 12:26 7

Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni de olan Mardin'in tanınmış Gazetecisi Nezir Güneş'in dedesi Hacı Ramazan Güneş (92) Hakk'a yürüdü.

Hakk'ı ve sabr-ı esas alan ömrü boyunca Kuran’ı Kerimi ve sünneti uygulayarak geçiren Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Nezir Güneş'in dedesi Hacı Ramazan Güneş, bir haftadan beri yoğun bakımda devam eden tedavisinin ardından Hakk'a yürüdü.

Hacı Süleyman, Abdulkerim, Emin, Şerif ve Abdurrahim Güneş'in de babası olan, Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni de olan DHA Mardin Temsilcisi Nezir Güneş, AA Siirt Temsilcisi Zekeriya Güneş'in de dedesi olan Merhum Hacı Ramazan Güneş 92 yaşında vefat etti

Merhum Hacı Ramazan Güneş için öğle namazına müteakip Fuat Yağcı Camisi'nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına AK Parti il Başkanı Mehmet Ali Dündar, HÜDA Par il Başkanı Şehmus Akman, AK Parti eski İl Başkanı Şehmus Dincel, Kültür ve Turizm il Müdürü Alaaddin Aydın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Nurettin Kasap, Kadim Akademi Başkanı Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Din-Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı M. Şirin Ersan, Ensar Vakfı Mardin Şube Başkanı Zeynel Tepe'nin de aralarında bulunduğu ailenin dostları ve gazeteciler katıldı. Merhum Ramazan Güneş'in kardeşi Tahir Güneş'in kıldırdığı cenaze namazının ardından merhum için alınan helallikten sonra cenaze Gercüş ilçesine bağlı Ulaş (Zêliyê) köyünde aile kabristanında defnedildi.

Zeliye'de taziyeleri kabul eden Güneş ailesini HÜDA Par genel başkan yardımcısı Av. Serkan Ramanlı, insan Haklarindan sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Murat Çiçek, Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, Mardin Valiliği YKOP Müdürü Hidayet Oğuz, Gençlik ve Spor İlçe müdürü Mahmut Akdağ, Mardin Kardeşlik ve Dayanışma Platformu Başkanı Abduselam Yılmaz, Din-Bir-Sen Başkanı Bilal Aydın,  Eğitim-Bir-Sen yöneticisi Abduselam Demir, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Necmettin Başboğa, Genç MÜSİAD Başkanı Gazi Yıldız ile Mardin, Batman ve Şırnak'tan gelen sevenleri ve dostları yalnız bırakmadı. 

Merhum aynı zamanda Gazetemiz imtiyaz sahibi ve AK Parti il başkan yardımcısı Beşir Güneş'in amcası, internet editörümüz Nasrettin Güneş ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Züleyha Öncel'in de dedesi oluyor.

Mardin Life Yayın Grubu olarak; merhuma Allah'tan rahmet, Gazeteci Nezir Güneş'in şahsında; Güneş Ailesine Başsağlığı ve sabır diliyoruz.
YORUMLAR :::

 1. Abdurrahim güneş
  06 Ocak 2017 Cuma Saat 13:36 CEVAPLA
  Allah razı olsun. Cümlemizin ölmüşlerin mekanı cennet olsun.
 2. Sadık dost
  02 Ocak 2017 Pazartesi Saat 19:30 CEVAPLA
  NEZİR dostum Rabbim rahmet eylesin.
  Mekanı cennet olsun
 3. swedat aşar
  02 Ocak 2017 Pazartesi Saat 09:04 CEVAPLA
  baki olan allah mekanı cennet olsun geride kalanlara sabır diliyorum nezir kardeşim ailece başınız sagolsun el fatiha
  • Abdurrahim Güneş
   06 Ocak 2017 Cuma Saat 13:37 CEVAPLA
   Allah razı olsun..
 4. Abdurrahim AKDAĞ
  01 Ocak 2017 Pazar Saat 14:49 CEVAPLA
  Kur'an ve sünneti hayatına destur edinen haci Ramazan amcaya Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Değerli ailesine sabr-ı cemil niyaz ediyorum.
 5. ferhat
  01 Ocak 2017 Pazar Saat 13:02 CEVAPLA
  Bir vefat haberi dahi düzgün yazılmıyor.) 90 mı ? 93 yaşında mı? Allah bilir daha ne kadar yanlışlık var yazının muhteviyatında!
  • Abdurrahim GÜNEŞ
   06 Ocak 2017 Cuma Saat 13:48 CEVAPLA
   Ferhat bey kimsin? Amacın ne?
   Cenazenin olduğu yerde üzüntü ve uğraş telaşında hatalı yazılması olamaz mı?
   Eleştiri ve Başsağlığı dilemenin de bir adabı vardır. Çok mu ağır geldi yaşlı bir insan için bir olumlu kelime yazmak. Geçmişte nüfus kaydı geç yapıldığından gerçek doğum yazılmadığından çelişkili rivayetler olabiliyor

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

VEFAT HABERLERİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cuma İçten istifa etti olay açıklama!

Ahmet Davutoğlu'nun istifası sonrasında Ak Parti'd [...]

1 gün önce...

1500 yıllık mozaik, kaçak kazıda ortaya çıktı

Derik'e bağlı Göktaş Mahallesi kırsalında yapılan [...]

1 gün önce...

Başkan Şahin, Çalışmalarımız merkez kırsal ayrımı olmadan sürüyor!

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Mardin Büyükş [...]

1 gün önce...

Mardin'de gösteri ve etkinlikler bir ay boyunca izne bağlandı

Mardin Valiliği, il geneli bir ay boyunca yapılaca [...]

1 gün önce...

Her 10 kişiden 7’si borçlu

TÜİK 2018 yılı gelir ve yaşam koşulları araştırmas [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN