Adalet Bakanlığı 2022 personel alımı! 12 bin 400 katip, mübaşir, gardiyan, psikolog alımı yapılacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül 2022 yılında Adalet Bakanlığı bünyesinde 12 bin 400 yeni personel alınacağını açıkladı. Katip, mübaşir, gardiyan ve psikolog alımı yapılacak! Peki Adalet Bakanlığı 2022 personel alımı ne zaman yapılacak? Personel Alımı Başvuru Formu ve Başvuru Şartları belli mi? Başvuru formu ve başvuru şartları açıklandı mı? Adalet Bakanlığı personel başvuru formu nereden doldurulacak? İşte detaylar...

İŞ İLANLARI
PAYLAŞ:

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, istihdam müjdesi verdi.

2022 yılında yapılacak yeniliklere ilişkin açıklama yapan Bakan Abdulhamit Gül, personel alımı yapacaklarını söyledi.

12 BİN 400 PERSONEL ALINACAK

12 bin 400 yeni personelin iş sahibi olacağını vurgulayan Bakan Gül, konuyla ilgili tüm planlamaların tamamlandığını belirtti. 

"BU SAYILARI ARTIRACAĞIZ"

İstihdam sağlamada ilerleyen dönemlerde daha da etkili olacaklarını söyleyen Bakan Gül, "Bu sayının artırılması yönünde çalışmalarımızı da sürdüreceğiz." diye konuştu.

ADALET BAKANLIĞI HANGİ ALANLARDA PERSONEL ALIMI YAPACAK?

  • Katip
  • Mübaşir
  • Gardiyan
  • Psikolog

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Adalet Bakanı Gül, 2022 yılı içerisinde alım yapılacağını açıkladı. Alımların hangi tarihlerde yapılacağı ise henüz belirlenmedi. Tarihler bakanlık tarafından açıklandığında, haberimize eklemiş olacağız.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIYOR?

Bakanlık ve Cumhurbaşkanlığına bağlı birimlerde personel alımları genellikle Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı sistemi üzerinden yapılıyor. Adalet Bakanlığı Başvuruları başladığında https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Şimdi siteye girdiğinizde diğer kamu kurumlarının mevcut ilanlarını görebilirsiniz. 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle