Adalet Çalışanlarının sorunlarını gündeme getirdi

Adalet Çalışanlarının sorunlarını gündeme getirdi
24 Kasım 2017 Cuma Saat 09:01 0

Son günlerde yaşanan mübaşir ve zabıt katiplerinin ölümleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, “Sendikamız Büro Memur-Sen, yoksulluk sınırının altında çalıştırılan ve hizmet yürüten adalet çalışanlarının ölüm nedenlerinin ve ücretlerinde iyileştirilme yapılmasıyla ilgili taleplerinin savunucusu ve takipçisi olacaktır.” dedi.

Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, adalet çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi, mübaşir ve zabıt katiplerinin ölümleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Adalet çalışanlarının kamu görevlilerinin en mağdur kesimleri arasında yer aldığını belirten Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat , “Adalet çalışanları mahkemelerin olanca iş yüküne rağmen, eksik personelle yoksulluk sınırının altında bir ücret karşılığında işlerini en güzel bir şekilde yapmaya ve adalet hizmetlerini yürütmeye çalışmaktadır. Adalet hizmetleri yürütülürken savcı, hâkim, idari işler müdürü, yazı işleri müdürü, zabıt kâtibi, mübaşir, emanet memuru ve diğer personel bir bütün olarak değerlendirilmekte, cezai sorumlulukları bakımından aynı yasaya tabi tutulmakta, ancak ekonomik iyileştirmeler söz konusu olduğunda ise farklı uygulamalarla karşı karşıya kalmaktadır.” ifadelerini kullandı.
Son günlerde Adliyelerde görev yapan mübaşir ve zabıt katiplerinin ölümlerine de dikkat çeken Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, şunları söyledi:
“Adalet çalışanlarının bu ölümlerinin sebebi yaşadıkları ekonomik sıkıntılarının yanı sıra, iş yüklerinin de fazla olmasından kaynaklanıyor olabilir. Sendikamız Büro Memur-Sen, yoksulluk sınırının altında çalıştırılan ve hizmet yürüten adalet çalışanlarının ölüm nedenlerinin ve ücretlerinde iyileştirilme yapılmasıyla ilgili taleplerinin savunucusu ve takipçisi olacaktır.” Diye sözlerini bitirdi.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Su kuyuların elektriği kesildi, hayvanlar telef olmak üzere

Nusaybin'e bağlı kırsal Doğuş Mahallesinde su kuyu [...]

1 gün önce...

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

1 gün önce...

Köylülerin feryadı: Bir damla suya hasret kaldık

Mardin’de borç iddiasıyla kırsal mahallelerin elek [...]

1 gün önce...

Mardin Korona için teyakkuza geçti

“Normalleşme” sonrası vaka sayısında büyük bir art [...]

1 gün önce...

Susuz kalan köylülerin hayvanları telef olmak üzere

Mardin’de hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, Dicl [...]

15 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN