Aday adayı Akan'dan Gazetemize ziyaret

Aday adayı Akan'dan Gazetemize ziyaret
27 Şubat 2011 Pazar Saat 23:03 2

AK Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Doç.Dr.Hasan Akan, hükümetleri tarafından özlenen ve beklenen projelerin hayata geçtiğini söyledi.

Mardin AK Parti’nin genç ve akademisyen milletvekili aday adayı Doç.Dr.Hasan Akan, seçim çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor. Akan, her fırsatta halkla iç içe olduğunu belirterek ildeki birçok STK temsilcileri ve esnafları ziyaret ettiğini ve vatandaşlar tarafından büyük bir sevgi ile karşılandığını kaydetti.

Haber merkezimizi ziyaret ederek, İletişim Gazetesi sahibi Rıdvan Fidan ve Doğan Haber Ajansı Mardin Temsilcisi ile Mardin Life Dergisinin genel yayın yönetmeni Nezir Güneş ile görüşen AK Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Doç.Dr.Hasan Akan, Mardin sevdalısı olarak, Mardinli hemşerilerine hizmetin en iyisine layık olduğunu söyledi. Seçildiği takdirde çözüm bulacağı sorunlar ve Mardin’in geleceği için hazırladığı projeler hakkında bilgi veren Akan, milletvekili olduğunda Mardin’in sorunlarını bilen biri olarak çözüm bulmaya çalışacağını belirtti.

Adaylığı açıklandığı günden bu yana halkın kendisine gösterdiği yoğun ilgiden dolayı mutluluğunu ifade eden Akan, “Partimiz tarafından aday gösterildiğim ve milletvekili seçildiği takdirde Mardin’deki hemşerilerimize layık bir vekil olacağımıza dertleri sorunları çözmeye dile getirmeye çalışacağıma inanıyorum. Kendime ve partime sonsuza kadar güveniyorum, verilen görevleri yerine getireceğim. Yereldeki sorunları çok iyi biliyor ve onları her zaman dile getiriyorum” dedi.

DÖNÜM NOKTASI

Mardin için hayati önem taşıyan, Tarihi Dönüşüm Projesi, Ilısu Barajı, GAP suyunun Mezopotamya Ovası ile buluşması, verimli tarım arazilerinin mayından temizlenmesi ve Mardin kalesinin turizme açılması projelerinin gerçekleşmesi halinde tarihi kent için ekonomik ve sosyal alanlar başta olmak üzere her alanda bir dönüm noktası olacağını dikkat çekti.

Yatırım yaparak, gücünü halkın refahı ve huzuru için harcayan Ak Parti hükümetinin bölgeye özel bir önem verdiğinin altını çizen AK Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Doç.Dr.Akan, konuşmasında hükümetin çalışmalarını dile getirdi.

Ekonomik ve sosyal alanda iktidar partisinin gücünü yapılacak olan genel seçim sonrasında da hissettireceklerini söyleyen AK Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Doç.Dr.Akan, "AK Parti'yi millet iktidara getirdi, hiç kimse antidemokratik yollarla AK Parti’yi  iktidardan edemez, Uzaklaştıracak olan da yine bu halktır. Sabırlı olsunlar 12 Haziran’da halkımızın önlerine sandık geliyor."dedi.


            Akan, seçildiği takdirde yapacağı projelerden bazılarını şu şekilde sıraladı:

“Eğitim ve Öğretimin en yüksek standartlara ulaştırılması ve özellikle Üniversiteye hazırlanan gençlere her türlü kolaylığın sağlanması. Yörede Ekoturizm, İnanç Turizmi ve kültürel turizm gibi alternatif olanakların geliştirilmesi. Bölgede işsizliği bitirecek, istihdamı ve yatırımları artıracak teşviklerin sağlanması. Habur, Nusaybin ve Şenyurt sınır kapılarımızın işlevlerinin arttırılması. Mardin'i Ortadoğuya açılan “Sınır Ticaret Merkezi” haline dönüştürmek. İpekyolu duble yol çalışmalarının tamamlanması. Tren İstasyonlarımızın revize edilmesi. Mardin'in zengin yeraltı kaynaklarının ekonomiye kazandırılması. Yeni organize sanayi bölgelerinin kurulması. Elektrik sorunlarının bir an önce çözülmesi. Yabancı yatırımcıları bölgeye çekme alanında başarı sağlaması. Kadınlara, gençlere ve özürlülere yönelik önemli projelerin hayata geçirilmesi…”

Doç.Dr.Hasan Akan Kimdir?


KAYNAK: MSNYORUMLAR :::

 1. nusaybınlı47
  07 Mart 2011 Pazartesi Saat 15:54 CEVAPLA
  nusaybının var bence tarıh boyunca ıktıdar partıden bugune kadar tek bır kısı cıkmıs vekıl olarak bızde nusaybınlı halk olarak boyle bır adayı kaybetmek ıstemeyız
  sayın hocamı sonuna kadar desteklıyoruz
 2. tema
  28 Şubat 2011 Pazartesi Saat 14:04 CEVAPLA
  mardinin milletvekillerine ihtiyacı yoktur

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Vali Yaman'dan Şehit yakınlarına bayram ziyareti

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mus [...]

1 gün önce...

Camilerde ibadete ilişkin genelge

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, salgının önünü [...]

1 gün önce...

Artukbey'den Bayram Mesajı

Mardin'den dünyaya açılan kahve markası olan Artuk [...]

1 gün önce...

Süleyman Bölünmez’den Bayram Mesajı

22. Dönem Mardin Milletvekili ve hayırsever işadam [...]

1 gün önce...

Asırlardır bayramı kına yakarak karşılıyorlar

DOĞU ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki bazı kent [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN