Aday Adaylığı Halleri

12 Nisan 2015 Pazar Saat 02:58

Aday adaylarımızın AK partimiz nezdinde aday pozisyonlarına geçişiyle beraber, her birimiz birer cevher olan biz aday adaylarının hali nice oldu diye kendime soramadan, yaşananları yorumlayabilme noktasında, duygularımı olmasa da bari gözlemlerimi paylaşayım istedim, şu satırlar nezdinde diyerekten kaleme sarıldım.

Daha düne kadar her biri evliya mertebesinde olan; genel merkezdeki çaycısından genel başkan yardımcılarına kadar bilumum cümle memleket adamının, bir anda kadir kıymet bilmeyen ve adamdan anlamayan konumuna indirgenmeleri, onlara mı yoksa kendimize mi bir haksızlık hala çözebilmiş değilim.

 Her gülümseme ve selamlamaları eşliğindeki normal insani davranışları dahi vekil olmanın anahtarı olarak yorumlanan genel merkez mensubu arkadaşlarımızın ben dahil geriye kalan yüzü geçkin adayı listeye dahil edememiş olmalarını, elbette benim şu sivri zekam dahi çözebilmiş değil.

 Gerçi şahsım adına zaten genel merkeze kırgındım. Onca adaya seni Mardin’e yolluyoruz git gerisine sen karışma ( yanılmıyorsam seksen civarında öyle aday adayı arkadaşımız vardı )  deyip, ben kendi ayağımla gittiğim halde bana öyle bir şey dememelerine  içerlemiştim.

 Ne yani, hadi git memleketi kurtar senin gibisi yok dedikleri adaylardan benim neyim eksikti?

Hatta kilo olarak bir çoğundan ciddi ciddi fazlalığım vardı.

Ama ben yine de büyüklerimiz bizden iyi düşünür benim gibilerin kıt zekasına zararlı fikirler üşüşür diyerekten, parti disiplinini de gözeterek, elbet vardır bir hayır mantalitesiyle listeye girmemi engelleyen, başta Mossad, KGB ve CIA  türü tüm dış mihraklara Mardin’imizin Şehidiye camisinde özel beddua ettim. Yarın öbür gün bu teşkilatlarda bir çöküş yaşanırsa benden olduğunu da özellikle bilinmesini isterim.

Bu seçim aday olup vekil sıfatıyla 5000 yıllık Mardin’imizi muasır medeniyetler seviyesine getiremedik, olmadı bari gelecek seçim aday olalım ve kendimizi garantileyelim kadirşinaslığına sahip birçok aday adayımızın,  memleket için ekmek tarzında nimet konumunda ki hallerinden az biraz vazgeçip; kaburga, dolma, semmusek ve ırok kurslarına yazılmalarını hala anlayabilmiş değilim. Yahu evde bari hanımlarınıza, analarınıza, bacılarınıza yaptırın niye illa siz yapmak istiyorsunuz bu milli yemeklerimizi itirazlarıma, “ Gönül ferman dinlemez” biz bu yemekleri kendi ellerimizle yapıp, içine sevgi katmak istiyoruz demelerini de garipsemedim değil.

Daha düne kadar vekillik hayaliyle dolaşıp bugün bir hiç olmanın psikolojisini bilen bir psikolog olarak,  partide bana hep sayın vekilim diyen bir çok memleket erbabını ise çok özlüyorum.

Onları aklımda hep  beni seven, benim kıymetimi bilen, memleket için nasıl bir değer ve vazgeçilmez olduğumu hatırlayanlar olarak anacağım.

Helal olsun tüm partili ve bir o kadar partisiz arkadaşıma…

Beni ben olarak tüm varlığımla kabul edip yine aynı beni benlik duygularımı sallamaksızın vekil sıfatıyla bağrınıza bastınız yaa.

Her daim var olun var kalın…

Şunun şurasında gelecek seçimlere ne kaldı da?

NOT: Aday adaylığım müddetince bana kucak açan Ak Parti Mardin il teşkilatına, gençlik ve kadın kollarına, parti delegelerine,sivil toplum kuruluşlarına, aday adayı arkadaşlarıma ve partili partisiz tüm Mardin halkına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.        

 


YORUMLAR :::

 1. Murat
  16 Nisan 2015 Perşembe Saat 17:26 CEVAPLA
  Ay ne etkilendim ne etkilendim bir bilsen. Yahu ne nobel kazanmışsın ne Mardinli bir hemşerim olarak göğsümü kabartacağım bir başarın var ne de Mardinde kalmışsın şimdi sen neye güvenerek dalga geçiyorsun. Edep yahu
 2. Öncelikle. Nüktedan ve edebi hiciv süslediğniz yazınız için teşekürler. Emiinimkii. Bundan sonra içli köfe kurslarına yazılmayı erkeklerde isteyecektir. Haklı olarak cünkü anlAmı cok izahi zor olan bu dayatmatyı, anca kurslara. Gitmek acıklar
  14 Nisan 2015 Salı Saat 09:57 CEVAPLA
  Cano
 3. ahmet ahmet
  14 Nisan 2015 Salı Saat 09:37 CEVAPLA
  Allah için sen ne bulunmaz bir zatmışsın ya teşkilatların (Yarın öbür gün bu teşkilatlarda bir çöküş yaşanırsa benden olduğunu da özellikle bilinmesini isterim) tümü seninle var olup seninle çöküş yaşamışlardır.Ne kadar boş laflar ya.
 4. Ahmed BAKİ
  13 Nisan 2015 Pazartesi Saat 23:25 CEVAPLA
  Bence dört dörtlük bir yazı olmuş.
  Gönül ferman dinlemiyor işte. ..
 5. Selim
  13 Nisan 2015 Pazartesi Saat 18:42 CEVAPLA
  bütün aday adayları ve adaylara hakaret olmuş!Siyaset senin neyine?Allah korumuş Mardin'i.
 6. Mustafa Aydın
  13 Nisan 2015 Pazartesi Saat 11:08 CEVAPLA
  Fırat Ensari bu yazısıyla edebiyat-sanat hususunda ne kadar mahir ve nüktedan olduğunu ifşa etmiş oldu. İnce dokundurmaları, ironi ve tahlilleri için teşekkürler. Kendi ruh halini ve pozisyonunu başkasına bırakmadan kendisi ifade ediyor zaten. Bugün öyle yarın böyle değil; hep istikamet dileklerimle mutlu ve sağlıklı gelecekler diliyorum Fırat'a.
 7. FAYSAL
  13 Nisan 2015 Pazartesi Saat 08:57 CEVAPLA
  Sen kalk Mardin'in dışında yaşa ara sıra geldiğinde de firdevsteki bahçede gez eğlen kimseyi bile misafir etme sonra Mardin'e gel milletvekili ol ne özelliğin var Allahını seversen.
 8. MARDİNLİ
  12 Nisan 2015 Pazar Saat 23:52 CEVAPLA
  Sn Ensari vekil olmadan havasına girmişsin
 9. zemane çocuğu
  12 Nisan 2015 Pazar Saat 23:46 CEVAPLA
  tam da çuk diye oturmuş
 10. MARDİNLİ
  12 Nisan 2015 Pazar Saat 23:42 CEVAPLA
  Sn Ensari vekil olmadan havasına girmişsin
 11. FERDİ TAYFUR
  12 Nisan 2015 Pazar Saat 10:57 CEVAPLA
  şaka maka sen gerçekten aday olabileceğini mi sanmıştın?

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

DİĞER YAZILARI :::

Hepsini Gör
# YAZI TARİH
1. Geçmişten Günümüze İz Bırakan Mardinli Doktorlar 25 Mart 2020 Çarşamba Saat 20:16
2. Bir Zamanların Mardin Lisesi Hocaları 23 Şubat 2020 Pazar Saat 14:23
3. Geçmişin Mardin’inde İnsan Profilleri (2) 13 Şubat 2020 Perşembe Saat 12:57
4. Geçmişin Mardin’inde İnsan Profilleri (1) 02 Ocak 2020 Perşembe Saat 10:49
5. Gençlik Nereye Gidiyor Klişesi… 01 Ekim 2019 Salı Saat 12:16
6. Varsın Öyle Olsun… 01 Eylül 2019 Pazar Saat 13:49
7. Yaşamın Adaleti 07 Ağustos 2019 Çarşamba Saat 13:37
8. Dozunda ve Kararında 25 Temmuz 2019 Perşembe Saat 11:34
9. Hayatın Kendisi… 12 Temmuz 2019 Cuma Saat 15:26
10. Varlığımızdır Bayram… 03 Haziran 2019 Pazartesi Saat 18:45

YORUMLANANLAR :::

Akla ziyan Covid-19 anonsu: Hükümet istiyor ki Kürt halkı ölsün!

Sokak aralarında Coronavirus tedbirlerini içeren b [...]

1 gün önce...

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar Sum [...]

1 gün önce...

Korona Virüsünden ilk ölüm gerçekleşti

Türkiye'nin önde gelen bankalarından Yapı Kredi'ni [...]

1 gün önce...

Corona virüs sandılar epilepsi krizi çıktı

Mardin'de fenalaşarak yere yığılan bir kişiye coro [...]

1 gün önce...

Mardinli Profesörden salgın sonrası için önemli çağrı

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğreti [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN