AGD'den Penguen Dergisine tepki

AGD'den Penguen Dergisine tepki
19 Şubat 2011 Cumartesi Saat 00:20 2

İslam'a karşı hakaret içeren karikatüre yer veren Penguen dergisine Mardin AGD'den çok sert tepki geldi…

          Anadolu Gençlik Derneği Mardin Şube Başkanı Ömer Öncel, penguen dergisinin son sayısında İslam dinine hakaret içeren karikatürü hakkında basın açıklaması yaptı. Öncel, dergideki karikatürün Yüce İslam dinine hakaret içerdiğini, Müslümanların buna duyarsız kalmaması gerektiğini söyledi.

Öncel yaptığı açıklamada; "Penguen Dergisi’nin yazarı Bahadır Baruter güya espri yaptı. Şimdi bu adamlar güya sanatçı ya hani, ‘ne dersek diyelim iyi demişizdir’ mantığında oldukları için böyle edep dışı sanatsal faailiyetler de bulunabilirler. Ama şunu iyi bilsinler, yaptıkları çok edepsizce. İnsanların dini değerleriyle oynamanın bir halt olduğunu zannediyorlar, bu sefer haddi aştılar. Bu zavallılar şunu bilmeli ki yaptıkları hiç hoş değil. ‘Allah yok, din yalan’ diyen bir karikatürün yerine biz de diyoruz ki “Niçe öldü beyler!”. Uyanın artık.

İslam’a yapılan çirkin saldırıyı kınayan Ömer Öncel sözlerini söyle sürdürdü; “söz konusu derginin bu davranışı Müslümanlara hakarettir ve bizim bunu sineye çekmemiz mümkün değildir. Hiç kimse bu tür çirkinlikler karşısında bizden sessiz kalmamızı beklemesin. Şunu anlamakta zorluk çekiyorum; Danimarka’da ortaya çıkan rezil karikatür karşısında meydana inen kalabalıklar şimdi nerdeler. İçimizdeki Danimarkalılarla niye mücadele edilmiyor, neden penguen dergisine karşı aynı protestolar yapılmıyor. Bu konuda herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirsin. Gerekli en sert tepki verilmeli ki bu küstahlıklar bir daha yaşanmasın, her platformda bu çirkinliğe imza atanları kınayacağız. Özellikle de bazı STK’lar ifade özgürlüğünü bahane ederek bu olay karşısında susuyorlar. En ufak siyasi gerginlikte basın açıklaması yapan sözüm ona STK’lar bu rezalet karşısında dut yemiş bülbüle döndüler. Bu küstahlığa karşı duyarsız kalan tek bir söz söylemekten aciz STK’ları da kınıyorum." dedi.

Öncel; “bu rezil karikatür karşısında sessiz kalanların o karikatürde imzası olanlardan hiçbir farkı yoktur. Bu çirkin saldırıyı yapanlar derhal açık ve net bir dille Müslümanlardan özür dilemek zorundalar. Göstermelik özür yetmez, dergi özür diler gibi yaptı ama yapılanları ifade özgürlüğü olarak değerlendirdi. Başta Mardin halkı olmak üzere bütün milletimize sesleniyorum; bu tür insanların, Yüce İslam'a nefret dolu biçimde saldırılmasına sessiz kalmayalım, tepkimizi gösterelim ve izandan yoksun bu dergiyi boykot edelim” şeklinde konuştu.
YORUMLAR :::

  1. Mucahid Mardin
    22 Şubat 2011 Salı Saat 13:37 CEVAPLA
    Mazlumlar Ayağa kalkmadıkça zalimler diz çökmezler. zalimlerin, İslam dinine olan saldırılarını engellemenin yegane yolu Müslümanların ayaklanmasıdır. bunlar ortalığı boş gördükçe saldırıyorlar. Ey Müslüman kendine gel İnancına sahip çık.
  2. Murat Bayar
    21 Şubat 2011 Pazartesi Saat 17:37 CEVAPLA
    penguen adlı dergi fazla oluyor. gidgide haddini aşıyor. müslümanlar bu dergiye haddini bildirmediği için dergi gittikçe azıyor. Müslümanlar tepkilerini göstermeli. diğer STK'lar da Anadolu Gençlik gibi haykırmalı. Tebrikler AGD...

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

ETKİNLİKLER HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Elektriği kesilen çiftçiler, yolu trafiğe kapattı

Mardin’de elektriği kesilen çiftçiler, Kızıltepe-C [...]

14 saat önce...

Kızıltepe'nin sevilen simasi hayatını kaybetti

Kızıltepe'nin sevilen simalarından ve 40 yıldır bö [...]

1 gün önce...

Nusaybin'in Yeni Kaymakamı Emrullah Temizkan kimdir?

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararna [...]

1 gün önce...

Kaymakamlar Kararnamesi Resmi Gazete'de

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazet [...]

1 gün önce...

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri At [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN