Ahmet Alan, Ak Parti’den Aday Adayı Olacağını Açıkladı

Ahmet Alan, Ak Parti’den Aday Adayı Olacağını Açıkladı
03 Mart 2011 Perşembe Saat 01:08 23

Ahmet Alan, iki dönemdir başarıyla sürdürdüğü Ak Parti Mardin İl Gençlik Kolları Üniversiteler Birim Başkanlığı görevinden aday adayı olabilmek amacıyla 15 Ocak itibariyle istifa etti.

              Ahmet Alan, Haziran 2011’de yapılacak olan genel seçimlerde Ak Parti’den Mardin Milletvekili Aday Adayı olacağını açıkladı. Ahmet Alan, iki dönemdir başarıyla sürdürdüğü Ak Parti Mardin İl Gençlik Kolları Üniversiteler Birim Başkanlığı görevinden aday adayı olabilmek amacıyla 15 Ocak itibariyle istifa etti.

Alan, Gençlik Kolları Başkanı ve İl Yönetimdeki arkadaşlarıyla yaptığı istişare sonucu, gençleri temsil edebilecek, gençlerin sorunlarına çözüm arayacak bir iradenin olması gerektiği kanısına varıldığını ifade etti.

Ahmet Alan, bir ülkenin sorunları çözüme kavuşturulmuş bir gençliği olmadan, o ülkenin çağdaş ülkeler arasında yerini almasının ve kendi ayakları üstünde durmasının mümkün olmayacağını belirtti. Değişen dünyaya ayak uyduramayan bir ülkenin, arzulanan ileri demokrasi ve çağdaş uygarlıklar seviyesine kavuşmasının imkânsız olduğunu vurguladı.

Alan, “Siyasetin içerisinde olmayan bir gençlik, o ülke için büyük bir eksikliktir. Gençlik sorunlarını çözemeyen bir ülke, dünya medeniyet tarihi açısından da büyük bir kayıptır. Gençliğimiz bu anlamda, Türkiye’nin ve dünyanın meselelerine hâkim, donanımlı, birikimli, eğitimli olmalıdır. Üstat Necip Fazıl’ın “Zaman, bendedir ve mekân bana emanettir, şuurunda bir gençlik…” düşüncesiyle hareket eden bir gençliğin yetiştirilmesi için çabalamak bizlerin boynunun borcudur. Sorumluluk sahibi gençlerin siyasette yer alması, siyasete dinamizm, heyecan ve coşku katacaktır.” düşüncesindedir.

Ahmet Alan, değişen dünya ile birlikte, siyaseti yeniden tasarlamak, üstün bir ahlakla, vakur bir duruşla, fedakâr bir tutumla siyasette yer almak istediğini belirtti.YORUMLAR :::

 1. GAZİ YILDIZ
  19 Mart 2011 Cumartesi Saat 12:40 CEVAPLA
  Ahmet kardeşimin bu cesur duruşundan dolayı kendisini tebrik ediyorum. Ve bu ülkede gençlerin nekadar söz sahibi olmak istediklerini ve nelere talip olduklarını gözterdiği için ayrıca teşekur ederim. Allah yolunu açık etsin. Başarılar...
 2. SARAC
  12 Mart 2011 Cumartesi Saat 22:21 CEVAPLA
  Ahmet Alan azimli ve tuttuğununu koparan değerli bir kardeşimiz inanıyorum ki kendisine verilecek olan sorumluluğun bilincinde olacak ve görevini hakkıyla yerine getirecektir. içinde bulunduğumuz devir genç ve ne yaptığını bilen temsilcilerin görevi devir alma zamanıdır ve Ahmet Alan kardeşimin bunu en iyi şekilde yapacak nadir insanlardan biri olduğu kanaatindeyim. gerek siyaset akademisinde gerekse yapılan diğer münazaralarda kendini kanıtlamış bir isim fazla söze gerek yok sonuna kadar destekçiniz.
 3. muammer ateş
  06 Mart 2011 Pazar Saat 16:51 CEVAPLA
  Ahmet Alan'ın bu seçimlerde başarılı olacağına inanıyorum...
 4. AHMET SÜLEYMANOĞLU
  05 Mart 2011 Cumartesi Saat 10:35 CEVAPLA
  Sİyasete girecek kişilerin, herşeyden önce, neden siyasete girdiklerinin bilincinde, dürüst, şeffaf, menfaat amacı gütmeyen, çevresinde sevilen, göreve geldiği takdirde ne yapacağını bilen, ülkenin sorunlarına vakıf, bu sorunlara karşı elinde çözüm projeleri olan ve ülkeye siyaset için hizmet değil, hizmet için siyaset yapan kişilerden olmaları gerekir. AHMET ALAN de etrafında sevilen, siyaseti herhangi bir çıkar için yapmayan, hizmet edeceğine inanılan güzel bir insandır.ulkemızın genc siyasetcilere ıhtiyacı vardır sevgıli amet kardeşimıze güveniyoruz inanıyoruz Yolu açık olsun.
 5. HASAN ANIL
  05 Mart 2011 Cumartesi Saat 03:20 CEVAPLA
  Değerli abim ve dava arkadaşım !!!
  Mardin\\\'li gençlerin meclisteki temsilcisi olacağından şüphemiz yoktur.
  Dilerim ki amacına ulaşırsın ve başarırsın..
  HASAN ANIL MARDİN GENÇLİK KOLLARI ÜNİVERSİTE BİRİM BŞK.
 6. akres
  04 Mart 2011 Cuma Saat 16:36 CEVAPLA
  zamanın ruhu ahmet ve ahmet gibi genç, eğitimli arkadaşların desteklenmesini emrediyor. ya eskinin tekrarını yaşayacağız, ya da yeni döneme uygun tercihler yaparak yeninin kuruluşunu mardine taşıyacağız. demokratik toplumda bireyler, tercihlerine göre yönetilirler. insanlar ailelerinden maddi miras alabilirler. ama makam, mevki ailenin çocuklarına bıraktığı bir miras olamaz. insanlar liyakatlarına göre bunları elde ederler. en azından demokratik toplumda böyledir. malesef uzun yıllardır yöremizde makam ve mevkiler aileden miras kalma şeklinde olmuştur. bu da geriliğin bir göstergesidir. haydi hep birlikte bunu değiştirelimm... hayırlı olsun şimdiden ve eğer parti önünü kesmezse başarının kesin olduğuna inanıyorum.
 7. ata sayar
  04 Mart 2011 Cuma Saat 16:27 CEVAPLA
  halk için siyaset, halkın gerçek temsilcileriyle mümkündür. ahmet alan ahlakıyla, kişiliğiyle, dürüstlüğüyle, vizyonuyla, birikimiyle, halkın gerçek temsilcisi olabilecek en iyi örneklerden biridir. ilimizin ve ülkemizin böyle temsilcilere ihtiyacı var. başarılı olacağına inanıyorum. akpartinin kendi içinde yetişen böyle donanımlı gençlere sahip çıkması ve önlerini açması gerekir. hemşehrilerimizin de artık aile, aşiret bağlarından koparak modern seçme eğilimlerini göstermelerin zamanıdır. yıllardır birbirinin benzeri temsilcilerimizin ne kattıkarı ortada... ahmet alan, mardinin alışkanlıklarını değiştirmeleri için bir fırsattır. ahmet alan başarılı olursa modern siyasetin önü mardin de açılmış olur. tersi durumda aynı tas aynı hamam olur.
 8. osman
  04 Mart 2011 Cuma Saat 16:13 CEVAPLA
  madem ki, akparti, siyaseti halka indirmeyi taahhüt ediyor, madem ki halk için siyaseti şiar edindiğini söylüyor; o zaman Ahmet Alan 'dan daha ideal bir aday olur mu? yöremizde bütün partilerin yıllardır aşiret reisi, ileri gelen(!) adaylık sultasını devam ettirmeleri elit siyasetin bir göstergesidir. elit sultasına hayır, halkın adayına evet... Ahmet Alan' a evet! hayırlı olsun şimdiden.
 9. M.AKTAŞ
  04 Mart 2011 Cuma Saat 09:44 CEVAPLA
  Kurtlar sofrasında cirit atmak ne derce doğruysa; Sevgili Kardeşimiz Ahmet'in de AKP nin sadece sermayeye çalıştığını (Balık tutmayı değilde balık yemeyi öğretiyor sadak kültürü) da göz önüne alrısak, kardeşimizin şansı ne olur bilmem ama gerçektende bir Mardinli olarak temsil hakkımızın Ahmet gibi genç dürüst ve dinamik şahıslara ihtiyacımız vardır.

  Ahmet kardeşim işin zor ama önemli olan da zor işleri başarmaktır.
 10. fth kaya
  04 Mart 2011 Cuma Saat 09:18 CEVAPLA
  Mardin milletvekiliği için aşiret ile gelmeyen adaylara ihtiyaç duymaktadır bu adayların da genç ve akademik bilgi sahibi olması ayrıca Mardin için bir şans demektir. Ahmet Alan ı fazla tanımama rağmen dürüstlüğünü çevreden duydum bu genç, dinamik ve dürüst arkadaşın Mardin’in ekonomisi için bir güç olacağı kanısındayım adaylığını destekler ve başarılar dilerim.
 11. mamoste
  04 Mart 2011 Cuma Saat 00:12 CEVAPLA
  Temiz ve Kirlenmemiş bir sima, anlaşılan Ahmet bey sağına-soluna bakmadan yürümeye karar vermiş biri gibi. Ve Akparti’nin şunu çok iyi bilmesi gerekir ki, hiçbir aday Mardin’de Akparti oylarını artırmada etkili olmayacaktır. Adaylar sadece parti oylarını azaltmada etkili olabileceklerdir. Bu açıdan bakıldığında Ahmet beyin oylarda negatif bir etkisi olacağı söz konusu değil ve öyle de gözükmemektedir. Ancak ortalıkta o kadar hırsız aday adayı varken, kendi şansı ne oranda onu da bilmem ama kurtlarla da dans etmesi gerekecek…
  Akparti’nin bu 3.Döneminde zirveyi göreceğini ve gerilemeye geçeceğini düşündüğümüzde bu dönemin asıl konsepti “yeme ve küpünü doldurma” şeklinde olacağı gözükmektedir. Hırsız aday adaylarını çokluğu da bunu göstermektedir.
  Böyle temiz adayların listeye girmeleri elbette halkımız için bir şans olacaktır.
  Hayırlı Olsun efendim.
 12. hayrunisa
  03 Mart 2011 Perşembe Saat 22:46 CEVAPLA
  ülkemizin senin gibi bilge insanlara ihtiyacı vardır.hayatı başarılarla dolu bir insanın devlete faydası çok olur.dilerim hakkettiğin yerde olur ve tutulursun..yarınlar şimdiden güzel gelecek gibi..slm olsun güzel yarınlara....
 13. mustafa nilüfer
  03 Mart 2011 Perşembe Saat 18:16 CEVAPLA
  Bu zorlu ama heyecan ve yeni tecrübeler dolu yolda sayın ahmet alan'ı gençlerin temsilcisi olarak görüyor ve bu yolda onu yalnız bırakmıyoruz,ayrıca bu medeni cesareti ile biz gençlere bir örnek teşkil ettiğini düşünüyorum ve gençlerin siyasete daha sıcak bakmalarında büyük bir etkisi olacaktır....nerde bir heyecan ve bir yenilik varsa bilinki orda sayın ahmet alan gibi kendini geliştirmiş başarılı bir genç kardeşimiz vardır..
  Bizzat sayın ahmet alana ve aday adayı olacağını açıklamış bütün abilerimize kardeşlerimize başarılar diyor, bu yolda onları yalnız bırakmayacağımızı bütün içtenliğimizle dile getiriyoruz.
 14. mutat genç
  03 Mart 2011 Perşembe Saat 17:46 CEVAPLA
  Öncelikle ahmet alan ın adaylığını tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim... Böyle çekirdekten yetişen gençleri buralarda görmek beni çok mutlu etti inşallah hak ettiği karşılığı genel merkezden görür ve mardine hizmet için var gücüyle çalışır...
 15. Nurullah DEĞER
  03 Mart 2011 Perşembe Saat 17:32 CEVAPLA
  Gençlerin bu şekilde siyaset sahnesine çıkması ülkede birşeylerin degiştiğini gösteriyor değişimin öncüleri herzaman gençler olmuştur yine onlar olacak inşallah gençligin önemini bize daha önce Necip Fazıl KISAKÜREK ve M.kemal ATATÜRK gençlige hitabeyle göstermiştiler...

  Zaman bendedir ve mekân bana emanettir! ' şuurunda bir gençlik... yolu açık olur gençlerin inşallah
 16. Mehmet Nurullah DÜZGÜN
  03 Mart 2011 Perşembe Saat 16:45 CEVAPLA
  Gençlik adına gerçekten güzel bir gelişme. Zaten sizin gibi genç adayların olabilmesi için, en azından listede yer alabilmeleri için bir kampanya başlatmıştık, bilginizde var bu kampanyayla ilgili zaten. Umarım başarılı olur, meclisimizde gençlerinde bir sözünün olduğunu, gençleride başarıyla temsil edersiniz.

  Mardin Kent Konseyi Gençlik Meclisi
 17. Fasih Dinç
  03 Mart 2011 Perşembe Saat 16:30 CEVAPLA
  Ak Partinin düzenlemiş olduğu siyaset aakademisi Türkiye sıralamasında almış olduğu derecelerden beri takib ediyorum. Bir gencin dinamikliğine sahip olduğu kadar ermiş bir kişinin olgunluğuna da haiz biri Ahmet Alan. Yerel bazda hem genç kesimin temsiliyeti ve hem de siyasetin ihtiyac duyduğu yeni yüzler için çok önemli bir aday olduğu kanısındayım. Umarım bu teşebbüs hakkında hayırlı olur. Muvaffakiyetler diliyorum
 18. avukat turan
  03 Mart 2011 Perşembe Saat 15:33 CEVAPLA
  ahmet bey gibi bir simaya mardini'in ihityiacı vardır. kendisine başarılar diliyoruz. kendisi mardin siyasetine bir yenilik getirecektişr. Gençlerin de siyasette yer alması güzel bişey.
 19. Ramazan ÖTÜN
  03 Mart 2011 Perşembe Saat 14:57 CEVAPLA
  Medeni cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Bu hareketinin diğer saklı cehverlere de örnek teşkil edeceğini umarım. Artık toplumsal yapının yavaş yavaş değiştiği bir zamandayız. Çözümün merkezi ve şekli belli, bunun geçtiği yolda bellidir. Hayırlı uğurlu olması dileğiyle,

  Ramazan ÖTÜN
  SMMM
 20. Ahmet Bütün
  03 Mart 2011 Perşembe Saat 13:12 CEVAPLA
  Kendini hizmete adamış bir abimiz.Milletin ve özellikle gençliğin temsilcisi olarak çıktığı bu yolda ben inanıyorum ki en iyi başarıyı yakalayacaktır.Samimi çalışmaları daima olmuştur ve olacağına da inanıyorum.Kendisine bu yolda başarılar diliyorum.Ahmet Bütün-Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı
 21. M.Yaser AKDAĞ
  03 Mart 2011 Perşembe Saat 11:43 CEVAPLA
  Değerli yol arkadaşım medeni cesaretinden dolayı seni kutluyorum.Hakkında hayırlı olanı yüce Rabbimden diliyorum.Yolun açık olsun..
 22. murat kaymaz
  03 Mart 2011 Perşembe Saat 10:48 CEVAPLA
  Ahmet bey dürüst ve çalışkan bir şahıstır.Bu işi de hakkıyla yapacağına gönülden inanıyorum.Şimdiden başarılar diliyorum.
 23. DAVUT ARSLANHAN
  03 Mart 2011 Perşembe Saat 10:12 CEVAPLA
  MEMLEKETIN YENILIKCI BEYINLERE IHTIYACI VARDIR INSALLAH HAYIRLI OLUR

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Psikolojik danışmandan korona virüsle ilgili ezber bozan açıklama

Mardin’in Artuklu ilçesinde yaşam koçluğu ve psiko [...]

1 gün önce...

Bölünmez Çankırı, Kadınların Sevincine Ortak Oldu

Dünyaca ünlü şef Ebru Baybara Demir tarafından, Ma [...]

20 saat önce...

Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı [...]

2 saat önce...

Kaymakam Çam Hastane’de İncelemelerde Bulundu

Kızıltepe ilçe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Hü [...]

1 gün önce...

Kabine yeni yasaklar için toplanıyor!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan, [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar