Ahmet Türk'ten adaylık açıklaması!

Ahmet Türk'ten adaylık açıklaması!
28 Kasım 2018 Çarşamba Saat 19:06 1

AK Parti'nin Mardin Büyükşehir Belediyesi için adayını açıklamasından sonra gözlerin çevrildiği DBP'li Ahmet Türk, yerel seçimlerde aday olup olmayacağına ilişkin yaptığı açıklamada, "Uygun görürse görevden kaçmam” dedi.

Yerine kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, belediyeye tekrar aday olup olmayacağına ilişkin açıklama yaptı. Türk, "Partimin takdiridir. Uygun görürse görevden kaçmam” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Ahmet Türk HDP grup toplantısına katıldı. Toplantı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türk adaylık iddialarıyla ilgili, ‘partinin karar vermesi durumunda görevi üstlenebileceğini’ söyledi.

Türk, AK Parti’nin DBP’li belediyelere atanan bazı kayyımları belediye başkan adayı olarak göstermesine ilişkin ise, “Halkın iradesini hiçe sayma anlamına gelir. İsmini yerel seçimler koyuyoruz, ama o ile yerelle ilgisi olmayan insanları, devletin memurunu atıyoruz." dedi.

‘Siyaseti çok fazla düşünmüyorum'

Türk adaylık olasılığı ile ilgili tekrar bir soru üzerine, “40 yıldır siyasetin içindeyim. Siyaseti halkıma hizmet etmek için yaptım. Bugün eğer partimin böyle bir talebi varsa bu talebi yerine getirmeye hazırım ama bireysel olarak bakarsanız geldiğim yaştan sonra siyaseti çok fazla da düşünmüyorum. Ama partim böyle bir ihtiyacı duyarsa o görevden kaçmam” yanıtını verdi.

‘Kürtlerden uzaklaşan siyaset..."

Türk’e CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi de soruldu. Görüşmenin bir ittifak görüşmesi olmadığını belirten Türk şunları söyledi:

“İttifaktan çok gelecekle ilgili neler yapmalıyız, demokratik değerler etrafında nasıl yeni bir geleceği oluşturabiliriz, bu ceberut anlayıştan kurtulmak için neler yapmamız gerekir, bize düşen görev ve sorumluluklar nelerdir konusunu tartıştık. Türkiye’de Kürtleri ötekileştiren, Kürtlerden uzaklaşan bir siyaset asla Türkiye’ye demokrasi getiremez. Kendilerini de gözden geçirsinler biz de kendimizi gözden geçirmek zorundayız. Gelecekle ilgili projelerle ilgili Türkiye’nin değişim dönüşümünü sağlamaya yönelik artık demokratik bir güç birliğine ihtiyaç olduğunu ifade etmeye çalıştım.”

YORUMLAR :::

  1. Ahmet
    29 Kasım 2018 Perşembe Saat 13:52 CEVAPLA
    Ahmet Türk çekil gençlerin önünden, Halk seni istemiyor. Belediye Başkanı olduğun dönemde senin pratiğini gördük. Hiç bir faydan olmadı. Belediyeyi eline yüzüne bulaştırdın. Artık hizmet edemiyordun, Kayyum seni kurtardı.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kültür Koleji Kapılarını Öğrencilere açtı

Mardin'de eğitime yeni bir anlayış getiren Kültür [...]

1 gün önce...

Yaralı at yol kenarına terk edilmiş halde bulundu

Savur ilçesinde yol kenarına terk edilmiş yaralı a [...]

1 gün önce...

Yeğenine cinsel istismarda bulunan şahıs tutuklandı

Kızıltepe ilçesinde, 16 yaşındaki yeğenine cinsel [...]

1 gün önce...

Başkan Erdem'den Başkan Şahin’e Plaket

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Midyat Sokak [...]

1 gün önce...

Tedbirlerine uymayan işçi tazminatsız kovulabilir

Kanuna göre işveren işçilerini koronavirüse karşı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

Ergenlik Döneminde Beslenme

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Nefes Zamanı…

4
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Korona Deyip Geçmeyin!

5
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Nezaket

6
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Arabuluculuk Kurumu ve Kavramı 

7