Ahmet Türk'ten Basın Açıklaması

Ahmet Türk'ten Basın Açıklaması
02 Nisan 2019 Salı Saat 19:39 3

Mardin’de Büyükşehir Belediyesini kazanan Ahmet Türk partisinin il binasında bir basın açıklaması düzenledi. Partide eş başkanı Eylem Amak ile birlikte tebrikleri kabul eden Ahmet Türk önemli açıklamalarda bulundu.

Eşbaşkan olarak Kızıltepe HDP meclis üyesi listesinden meclis üyesi olarak seçilen Figen Altındağ ile birlikte basın açıklaması düzenleyen Ahmet Türk, “Başından beri Mardin halkı çok inançlı bir şekilde çalıştı. Bu seçimlerde tüm bu inançlar, kültürler Demokrasi mücadelesinde İradelerini ortaya koydular Mardin’de iyi bir sonuç aldık. Yani halkımızın iradesi ortaya çıkmıştır. Ben başından beri bunları ifade ettim, Halkın iradesine ipotek koyulduğunu ve bu ipoteğin kaldırılması lazım. Bu demokratik bir anlayış değil dünyanın hiçbir yerinde Belediyelere halkın iradesine kayyum atanamaz Biz bu anlayışı demokratik bir anlayış olarak algılayamayız kabul edemeyiz. Bunun halk tarafından alınacağını ifade ettik. Bugün de ortaya çıkan sonuç gerçekten bütün baskılara rağmen bir çok yerde açıkça söylemek gerekirse biz devletin kurumlarıyla mücadele ettik. Çünkü valisinden kaymakamına, emniyet güçlerine her yerde halkın iradesini etkilemek için her türlü yönteme başvurdular. Bunu sizde biliyorsunuz. Ama sonuç olarak bizim isteğimiz halkın iradesinin özgürce sandığa yansıtılmasıydı Ama maalesef bu konuda çok da özgür bir seçim ortamından geçmediğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum.”dedi.

Belediyelerin içinin boşaltıldığını ileri süren Türk, “Bütün hizmetleriniz Halkımızın emrinde olacak Bizler halkımıza hizmet için varız. Ama bir iki gündür Büyükşehir belediyesinde yoğun çalışmalar yapılıyor. İçeri girişler engellenmiş. Yüzlerce polisin içerde ne yaptığını henüz bilemiyoruz. İçeriden kamyonlar dolusu eşyaların çıkarıldığına dair bilgiler var. Kızıltepe’deki arkadaşlarımız zaten bugün tespit etmişler. Mardin’de böyle kapalı bir çalışma var. Oysaki bizim her şeyimiz açıktı. Biz bunları kayyum geldiği gibi devrettik. Hiçbir şeye karışmadık her şeyi olduğu gibi devrettik. Ama malumdur ki iki gündür bir çalışma var. Ben bunu halkımızın bilmesinde yarar olduğu için söylüyorum. ”iddiasında bulundu.

SONUÇLARI KÜRT VE HDP OYLARI BELİRLEDİ

HDP olarak Türkiye genelinde muhalefetin kazandığı büyükşehirde seçmenlerinin katkılarının olduğuna dikkat çeken Türk şunları söyledi:

“Türkiye geneline baktığımızda önemli bir seçim. Özellikle Kürt oyları, HDP oyları bir çok şehrin değişmesine dönüşmesine katkı sağladı. İstanbul’da Ankara’da Adana’da Mersin’de hatay’da yani bizim oy yüzdelerimize baktığımızda alınan Sonuçlara baktığımızda partimizin oylarının Bu seçim sürecinde çok etkili olduğunu stratejik bir gelişmeyi beraberinde getirdiğini görüyoruz. Kısacası bunları ifade etmek istiyorum; Tekrar Mardin halkına halkımıza Bu büyük bir demokrasi mücadelesinde Bizi destekledikleri için Güvendikleri için Çok teşekkür ediyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan halkımızın emrinde olacağız. Elinizden geldiğince çalışacağız. Hizmetlerinizi En iyi şekilde ortaya koymaya çalışacağız.”

BİR KEZ DAHA KAYYUM ATANMASI TARTIŞIR HALE GETİRİR

Bir gazetecinin Erdoğan’ın seçim sonrasında kayyum atanan yerlerde bir kez daha kayyum atanacağı sinyalini verdiğini hatırlatması üzerine Ahmet Türk, “Tabii ki sonuçlara baktığımızda yürütülen siyasete baktığımızda geçmişteki bir kayyum siyasetini tekrar gündeme getireceklerini inanmıyorum. Çünkü böyle bir seçim tamamen iktidarın hükümetin demokrasiye olan bakış açısını inancını, ve meşruluğunu tartışır bir noktaya getirebilir. Bu nedenle böyle bir yönteme başvuracaklarını sanmıyorum. Ki başında beri bu yöntemin doğru olmadığını bu yöntemin aslında kimseye hiçbir şey kazandırmadığını ve kazandırmayacağını baştan beri ifade etmiştik. Şimdi yeniden böyle bir yönelimin olacağını ben şahsen düşünmüyorum. Bir siyasetçi olarak düşünmüyorum. Doğru da bulmadığım gibi bunun iktidara da yararlı olamayacağına düşünüyorum.”ifadelerine yer verdi

.


ZORLU BİR SEÇİM

Açıklamada Mardinlilere teşekkür eden Eşbaşkan Figen Altındağ da “Mardin Halkına birkez daha teşekkür ediyorum. Biz zorlu bir seçim sürecinden geçtik ve bu noktaya geldik. Bu kadar baskılara rağmen halkımızla beraber bir başarı elde ettik. Ancak bizler belediyelere kayyumlara talan etmeden içindekilerle beraber fazlası ile teslim ettik ancak bu gün talan edilmiş borç batağında olan bir belediye ile karşı karşıyayız. Yarın öbür gün karışılacağımız belediyelerin içi boşaltılmış klimaları bilgisayarları alınmış bilgileri boşaltılmış belediyelerle karşı karşıya kalacağız.”dedi.
YORUMLAR :::

 1. Ali
  04 Nisan 2019 Perşembe Saat 18:54 CEVAPLA
  Ben belediyede çalışıyorum. İçeri girişlerde yasaklanmamış klimalar bilgisayarlarda hepsi yerinde duruyor. Nereden uyduruyorsun bunları.
 2. Mehmet
  04 Nisan 2019 Perşembe Saat 09:28 CEVAPLA
  Başarılar. Mardin halkının sizin gibi tecrübe ve bilgiye ihtiyacı var.
 3. Westa ye nisebini
  03 Nisan 2019 Çarşamba Saat 10:19 CEVAPLA
  Nusaybin'de zorla tekrar kepenk kapatilsa sokak eylemleri olursa kayyum atanmasini tekrar isteriz . Kayyum ile nusaybin huzur bulmustu

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Said Yusuf Kimdir?

Hayatını kaybeden Seid Yusif, yakalandığı göğüs ka [...]

1 gün önce...

Cezaevinden 2 defa firar eden hükümlü yakalandı

Kızıltepe'de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulun [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, teslim oldu!

Mardin'de 2014 yılında terör örgütü PKK'ya katılan [...]

1 gün önce...

Umut Kervanı'ndan 105 muhtaç aileye yardım eli

Mardin Umut Kervanı yardım çalışmaları kapsamında [...]

1 gün önce...

Hayat Tamircisi Ekranlara Merhaba Diyor!

Mardin Derikli Hasan Kızıl, yepyeni bir projeyle e [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN